Śliwa zamyka kampanię: co niby jest nierealne?

Fot. Fb @andrzejsliwa

Eldorado i bajki bez pokrycia… Kolej, zasięg internetu i współpraca z radą – Śliwa zamyka kampanię!

Kontrkandydat Roberta Roja w wyścigu do fotela wójta zamyka kampanię. Kandydatom zostało już tylko kilka godzin. W niedzielę głosowanie!

Zbliżająca się druga tura wyborów, a tym samym dobiegająca powoli do swojego finału kampania wyborcza znacznie przyspieszyła, co widać zarówno w mediach społecznościowych, portalach jak i materiałach, które do Państwa docierają – pisze.

Jako kandydat na Wójta Gminy Łapanów zaproponowałem kompleksowy i prorozwojowy program stawiając na pierwszym miejscu budżet i finanse, bo od tego zależy, co dalej będziemy mogli zrobić. Priorytetem jest zwiększenie dochodów budżetowych przez systematyczne działania szczególnie skupiające się wokół rozwoju przedsiębiorczości i tworzeniu miejsc pracy na terenie gminy.

Z uwagi na fakt, że zostałem wyróżniony w materiałach wyborczych mojego kontrkandydata, trudno abym nie odniósł się do kilku kwestii w nich zawartych, szczególne, jeżeli dotyczą one mojej osoby. Mój kontrkandydat zarzuca mi, że chcę z gminy Łapanów uczynić swoiste „ELDORADO” i że zarzucam Wyborców bajkami, które nie mają pokrycia. Otóż Drodzy Państwo bardzo Was szanuję i dlatego właśnie uważam, że są to pomysły jak najbardziej realne, które przy odrobinie dobrej woli, chęciach, samozaparciu, perspektywicznemu spojrzeniu są możliwe do wykonania. Trzeba tylko umiejętnie wykorzystać różne możliwości tak, aby skorzystała na tym Gmina, a przede wszystkim jej mieszkańcy.

Chciałbym więc z tego miejsca zapytać kontrkandydata, które konkretnie punkty mojego programu są nierealne?

Czy prowadzenie działań opisanych w moim programie w kierunku zwiększania dochodów budżetowych są rzeczą nierealną? Czy sprawa dopilnowania utworzenia stacji kolejowej w Zagórzanach, kiedy już wiadomo, że PKP rozpoczęła realizację tego projektu jest rzeczą nierealną? Czy rozpoczęcie działań w kierunku szybkiego Internetu i zasięgu komórkowego, kiedy są i będą dostępne środki unijne dla firm branży ICT jest rzeczą nierealną? Czy podjęcie starań w celu zapewnienie pomocy mieszkańcom, aby pozyskiwali środki na wymianę kotłów c.o i termomodernizację z rządowego programu „Czyste Powietrze” jest rzeczą nierealną? Czy wsparcie merytoryczne rolników, aby pozyskiwali środki z funduszy unijnych w kierunku przetwórstwa rolno-spożywczego jest rzeczą nierealną? Czy zapowiedź stopniowej poprawy bazy dydaktycznej jest nierealne? Kontrkandydat twierdzi, że teraz będzie mógł pozyskiwać środki w wysokości nawet do 100% zwrotu, a wcześniej nie mógł, choć nadal znajdujemy się w tej samej perspektywie finansowej, która potrwa do 2022 roku i zasady w tej mierze nie uległy zmianie. Czy zabieganie o modernizację infrastruktury podlegającej zarządowi województwa, jest rzeczą nierealną, kiedy inwestorem w tym przypadku jest województwo? Czy sprawa infrastruktury powiatowej jest nierealna, kiedy wiadomo, że przygotowany przez mój wydział wniosek na rondo w Tarnawie jest już złożony u Wojewody i właśnie przeszedł pozytywną ocenę formalną, a jego realizacja przewidziana jest w 2019 roku jest rzeczą nierealną? Czy wybudowanie mostu w Wieruszycach, na który z moim udziałem przygotowana jest pełna dokumentacja jest rzeczą nierealną? A może nierealne jest też dokończenie wybudowania mostu w Kamyku, którą to inwestycje rozpoczął mój kontrkandydat? Czy mój kontrkandydat nie ma w swoim programie dalszej modernizacji dróg gminnych i transportu rolnego? Czy mój kontrkandydat uznaje za rzecz nierealną podjęcie starań w celu modernizacji lub budowy oczyszczalni ścieków, kiedy sam ten postulat zamieścił we własnym programie wyborczym?! Czy zwrócenie uwagi na organizacje pozarządowe, organizacje pożytku publicznego i utworzenie funduszu sołeckiego jest rzeczą nierealną? Czy to coś gminę kosztuje oprócz zaangażowania merytorycznego? A może nierealne jest zarybienie Zalewu, lepsza promocja gminy Łapanów, utworzenie gospodarstw agroturystycznych, rejestracja produktów lokalnych na Liście Ministra Rolnictwa, czy Klub Seniora w Grabiu, kiedy jest dostępny lokal oraz program Senior+? Czy rzeczą nierealną jest utworzenie Fundacji Promocji i Rozwoju Gminy Łapanów? Czy nie realna jest lepsza współpraca z władzami wyższych szczebli i większa w tej materii aktywność Wójta Gminy?

W sporej części wdrożenie w życie mojego programu wymaga zmiany sposobu myślenia o polityce i roli samorządu gminy, wymaga większego zaangażowania Wójta i Pracowników Urzędu, lepszej współpracy z przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi, przełożenia w wielu miejscach pozyskiwania funduszy na organizacje pozarządowe, co pozwoli gminie zaoszczędzić środki budżetowe. Twierdzenie o odrealnieniu mojego programu jest wyłącznie dowodem braku pomysłu na wyjście z trudnej sytuacji finansowej, brakiem pomysłu na określenie tematycznego rozwoju Naszej Gminy, wykorzystania jej zasobów. Wiele z moich pomysłów nie wymaga zaangażowania finansowego, ale chęci i perspektywicznego spojrzenia!

Nie zgadzam się również z twierdzeniem, że z powodu przejęcia władzy w powiecie i sejmiku przez partię Prawo i Sprawiedliwość, będę miał utrudniony dostęp do środków finansowych dla gminy. Nastawiam się na dobrą i owocną współpracę z przedstawicielami tej partii zarówno na szczeblu powiatu jak i sejmiku województwa. Obecny Wójt w trakcie swojej kadencji nie był w stanie dobrze współpracować z władzami powiatu, w których to w większości zasiadali członkowie popierającej go partii Prawo i Sprawiedliwość. Większość członków Zarządu Powiatu reprezentowało właśnie tą partię! W tak korzystnej dla siebie sytuacji nie był w stanie załatwić środków na inwestycje powiatowe na terenie gminy, o których twierdził, że zostały zaniedbane.

Ostatnie próby zdyskredytowania mojej osoby, pozostawiam Państwa ocenie. Ciężko mi zrozumieć, dlaczego pozytywne elementy i oddolne inicjatywy na terenie mojej miejscowości przez niektórych są odbierane w sposób negatywny.

Chciałbym też Państwu zwrócić uwagę na wynik wyborczy po wyborach 21 października 2018 roku w gminie Łapanów. Jak kształtowało się Państwa poparcie przedstawiam na wykresach. Szanując wynik wyborów do Rady Gminy, nie dajmy jednak sobie wmówić odtrąbionego sukcesu ekipy Pana Roberta Roja. Czy wynik wyborów odzwierciedla w rzeczywistości Państwa preferencje wyborcze i co złożyło się na taki, a nie inny wynik wyborów do Rady Gmina pozostawiam Państwa przemyśleniom.

W drugiej turze wyborów proszę Państwa o dobrą decyzję, śmiem zaryzykować, taką, aby jednoznacznie określić, jaka polityka w gminie powinna być realizowana? Czy ta reprezentowana przez obecne władze czy też proponowana przeze mnie i mój komitet wyborczy? Tylko silny mandat uzyskany od Państwa i wyraźnie mocne poparcie pozwoli Nam iść bez przeszkód obraną drogą, dlatego też 4 listopada proszę o jasny i klarowny sygnał, którą drogę Państwo, jako Mieszkańcy tej gminy wybieracie? Silny mandat uzyskany od Państwa ułatwi mi, jako Wójtowi Naszej Gminy gromadzenia wokół siebie osób i podmiotów do realizacji poszczególnych punktów założeń programowych.

Szanowni Państwo, liczy się każdy głos, potrzeba wysokiej frekwencji. Jeśli nie zmobilizujemy się, nie zmobilizujecie Państwo swoich rodzin, sąsiadów i znajomych, którzy chcą zmian to przegramy te wybory! Nie oszukujmy się walka będzie wyrównana i tylko Państwa zdecydowana mobilizacja może przynieść oczekiwany sukces.

Jeszcze raz proszę o głos 4 listopada 2018 r. i zapewniam o mojej determinacji!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
15 Comments

 1. A ja mam nieodparte wrażenie że p.Andrzej jest i zawsze był w współpracy z p. Janem Kuligiem i jeśli tylko wygra wybory to większość pieniędzy będzie wydawana na rozwój w Tarnawie i Sobolowie. np. p. Kulig obiecał że przywróci status Szkoły publicznej w Zbydniowie a sam ją zlikwidował. Wydaje mi się ze tyko po to ją chce przywrócić żeby mógł ją całkowicie zlikwidować bo w tym momencie nie może bo ma status szkoły niepublicznej samowystarczalnej a szkoła w Tarnawie przejmie dzieci z Zbydniowa. A tym czasem w Zbydniowie jest więcej dzieci i na pewno duża część w takim wypadku pójdzie do Trzciany a z nimi pieniądze na subwencje.
  Jeśli nie zlikwiduje szkoły w Zbydniowie i Cichawce to zlikwiduje piękną szkolę w Grabiu bo jest tam problem z dziećmi a tego nikt mu nie zabroni.
  A co do ronda w Tarnawie jest ono potrzebne tam tylko po to żeby spaliny z samochodów zatruwały dzieci bawiące się na placu zabaw. Utrudni ono jedynie przekaz drogą wojewódzką.
  Nie zmienia to taktu że p. Robert jest bez winy. Stagnacja mówi sama za siebie ale z pustego to i Salomon nie naleje.

 2. Witam. Nie znałem Śliwy Jednakże nie Bał się i poprostu odpowiadał na zamieszczone przez Mój Łapanów nasze pytania. O dziwo teraz lepiej go znam niż prawie sąsiada Roja który to ignorując nas nie odpowiadał nie tłumaczył. A nikt nie lubi być lekceważony więc chyba się Robert pogubiłeś chciałeś nasze głosy trzeba było z nami rozmawiać przekonywać, jesteś ponadto ?.Będę głosował na Śliwę to nie dzięki lepszemu programowi lecz poważnie traktuje wyborców to moim zdaniem głupio by mu było nas zawieść. Dzięki Redaktorze pozdrawiam wszystkich.

 3. Czy to prawda ze tyle zastawiła obecna ekipa – tak pisze w jednym z komentarzy na FB ?
  budynek Urzędu Gminy
  szkoła w Łapanowie dom kultury
  biblioteka
  przedszkole publiczne
  szkoła w Tarnawie
  szkoła w Zbydniowie szkoła w Sobolowie
  szkoła w Cichawce
  ujęcie wody oczyszczalnia Chrostowa
  oczyszczalnia Kobylec szkoła w Grabiu
  świetlica w Grabiu
  świetlica w Kamyku
  świetlica w Chrostowej budynek mieszkalny w Tarnawie
  budynek wielofunkcyjny w Lubomierzu
  budynek wielofunkcyjny w Sobolowie budynek wielofunkcyjny w Kobylcu

 4. Brawo Panie Andrzeju. To co Pan napisał na FB i na portalu to brzmi bardzo ładnie. Niestety. Napisane jest bardzo ogólnikowo. Wyborcy oczekują konkretnych działań jakie ma Pan zamiar zrealizowac a tu ich brak. Poza tym wiekszą cześć tekstu skopiował Pan żywcem z internetu z wpisów innych kandydatów na prezydentów miast i wójtów w kraju. A to co się tyczy naszej gminy w większosci jest nie wykonalne z uwagi na stan finansowy gminy jaki zostawił po sobie Kulig. Ani Pan ani Roj cudów tu nie zadziała . Obecny wójt niech dokończy to co zamierza zrealizowac a ja na niego głosuję. Co do kolei to i tak jest w planie stacja kolejowa w okolicy Gdowa i niech Pan sobie tego nie przypisuje do realizacji „no chyba że peron w Sobolowie” . Pozdrawiam

Komentowanie jest wyłączone.