Skażenie wody – policja na tropie bakterii

policja.pl

Jak informuje Łukasz Ostręga, rzecznik bocheńskiej policji, śledczy prowadzą już dochodzenie w sprawie śkażenia wody w łapanowskim wodociągu.

Czy to znaczy, że policja jest na tropie groźnej bakterii?

– Zostały wykonane oględziny miejsca ujęcia wody i pobrane próbki gleby. Wszystko pod kątem wyjaśnienia przyczyn zanieczyszczenia wody tą bakterią – mówi Ostręga w RDN.

Posłuchajcie, co mówił Pawłowi Michalczykowi w RDN:

 

Kiedy mogą być jakieś efekty policyjnego dochodzenia, tego na razie nie wiadomo.

Kilka dni temu pytaliśmy już w prokuraturze w Bochni, czy planuje jakieś śledztwo w sprawie narażenia mieszkańców gminy na utratę zdrowia lub nawet życia. Prokurator Magdalena Klementowska, rzeczniczka prokuratury poinformowała nas, że na razie takie śledztwo nie jest prowadzone. Niewykluczone jednak, że zostanie wszczęte.

Część mieszkańców gminy uważa, że prokuratura bezwględnie powinna się zainteresować skażeniem ujęcia w Chrostowej.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
13 Comments

 1. Jedni za obecną władzą, drudzy przeciwko. Przed wyborami jedni drugich oskarżają obiecują znany. A co się zmienia, nic tylko twarze przy korycie. Nie jestem ani za tamtą władza, ale tym bardziej za obecną. Dlaczego – piszecie, że lampy powinny być już dawno. Zgadzam się. Rachunek jest prosty: prawie dwa lata temu podniesiono diety. 15 radnych trzy 200 zł na miesiąc, 17 sołtysów razy 200 zł na miesiąc i tak przez 22 mające. (15×200 + 17×200) x 20 = 128 000 tyś zł o tyle podniesiono diety plus podwyżka wypłaty wójta i p przewodniczącej RG. Ile lamp mamy ? Tak wygląda w tej gminie walka z długami. Jak się nic nie robi to same długo się nie spłacą. Nie ma to jak narzekać na tych co byli, a samemu pozostawić gminne w stagnacji. A to cofa gminne w rozwoju. Przyjdą kolejno i też będą narzekać

  • panie Piotrze za dwa lata wybory. Na wójta moze i nie masz pan szans bez zaplecza, ale na radnego to moze pan startowac. Lubie ludzi którzy chca cos zmienic, ale co do podwyzek radni i sołtysi maja ustawowo podnoszone wynagrodzenie tak jak renty i emerytury . zyczę powodzenia

 2. Do smiech. A może czas na kontrole domów co robią z szambem? Ciekawym ilu tutaj krytykujących władze przyczynia się sama do skażenia środowiska wylewając szamba do fos? Nie żebym kogoś bronił ale czas się zająć tym tematem na poważnie!

 3. Nie będę pisał, że jestem zbulwersowany zaistniałą sytuacją. Czytam wypowiedzi mieszkańców i musze stwierdzić jedno; Wszyscy wiedzą mówią o układach i rodzinnych powiazaniach. Nikt z tym nic robi, dosłownie nic. Do kur.. nędzy nie może tak być, że ktoś jest synem kogoś…. i tatuś umyje ręce.

  • skad to wiesz moze robi wiecej niz powinien szuka rozwiazan które moga zakonczyc asz problem z woda i zeby nie było pózniej gadania ze wydał cwierc miliona na jakies urzadzenie które na nic sie nie zdało a tylko powiekszyło dług gminy. nie chciałbym miec tyle problemów na głowie co on – a i tak zawsze zle wyborcom

   • Ja ma za dużo na głowie to niech zrezygnuje bo oszczędzać każdy potrafi i mamy tego skutki. Zaoszczędzili na lampie i nie mamy teraz wody

    • lampa powinna byc kupiona zaraz po wybudowaniu oczyszczalni a nie teraz dopiero gdy jest potrzebna. za dwa lata wybory to startuj na wujta.

Komentowanie jest wyłączone.