Skażenie wodociągu. Podsumowanie ustaleń prokuratury
Piliście krew i skrawki zabijanych zwierząt. Sławomir G. o tym wiedział i nie reagował! To w praktyce powiedziała prokuratura! Dziwią zarzuty?

Oto informacja Prokuratury Okręgowej w Tarnowie na temat zatrzymań i zarzutów związanych ze skażeniem łapanowskiego wodociągu rozebrana na czynniki pierwsze. Co to w praktyce znaczy?

Zobaczcie…

Do potoku wprowadzane były ścieki surowe a nie oczyszczone.

W praktyce oznacza to, że krew zabijanych zwierząt, fragmenty tkanek i wszelkie tego typu odpadki odprowadzane były bez żadnego oczyszczenia.

Jedna z  ubojni (…) posiadała kolektor, którym mogła odprowadzać ścieki  wprost do  tego potoku.

W praktyce znaczy niestety jak wyżej. Przerażające to pić…

w okresie od marca 2015 roku do stycznia 2017 roku

Oznacza to, że prokuratura ma dowody, że minimum w tym czasie proceder miał miejsce. Nie oznacza to, że to się nie działo wcześniej… Ani później…

przewidując możliwość skażenia wód powierzchniowych potoku „Od Łapanowa” i rzeki Stradomki

No niestety, to znaczy, że podejrzani, czyli m.in. urzędnik GZK, mieli świadomość, że trują mieszkańców! KILKA tysięcy ludzi!

dopuścili do przekazywania oczyszczalni ścieków Gminnego Zakładu Komunalnego w Łapanowie ścieków przemysłowych w ilościach znacznie przekraczających możliwości technologicznego przerobu tej jednostki

Tak, to znaczy, że wiedzieli i nie reagowali (czemu nas to nie dziwi – banalna sprawa Fifka -red.) trudno się dziwić, że pojawiła się w końcu gangrena!

nadto dopuścili do bezpośredniego odprowadzania (…) ścieków przemysłowych (do potoku – red)

Tak, to jest karalne! Co prokuratura zarzuca Sławomirowi G? To urzędnik odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni. Odpowiada za to i ma obowiązek reagować! No więc zarzuca, że:

w okresie od marca 2015 do 22 stycznia 2017 r. (…) poprzez  niedopełnienie swoich obowiązków przyjmował do oczyszczalni ścieki przemysłowe w ilościach znacznie przekraczających możliwości przerobu technologicznego, jak również ścieki przemysłowe z ubojni, które zawierały znaczne ilości odpadów tkanki zwierzęcej, i w związku z tym nie spełniały parametrów ścieków przemysłowych

To znaczy, że urzędnik GZK, Sławomir G. nie tylko nie dopełnił obowiązków, jakie na nim ciążyły, ale też robił to świadomie. Mówiąc krótko: prokuratura najwyraźniej ma dowody, że wiedział, że tak nie powinno być i to tolerował! Ze świadomością konsekwencji! Z naszych informacji wynika, że Sławomir G. nie tylko współpracuje z prokuraturą, ale mówi więcej, niż można się spodziewać (kogoś wsypie? -red)

dopuszczał do zanieczyszczenia wody w postaci istotnego obniżenia jakości wody w tych ciekach, przez co działał na szkodę interesu publicznego oraz prywatnego mieszkańców gminy Łapanów

Znaczy to w praktyce, że Sławomir G. szkodził wszystkim mieszkańcom gminy, czyli kilku tys. ludzi! Dzieciom, staruszkom, matkom…. słów brakuje…..

podejrzani zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie ogłoszono im powyższe zarzuty.

Do domów podejrzanych po prostu weszła policja i zawiozła ich do prokuratury. Jeśli policjanci byli uprzejmi nie było kajdanków.

Wobec sprawców zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania  kraju  oraz dozoru Policji.

To znaczy, że urzędnik GZK i pozostali podejrzani nie zostali w więzieniu. Najwyraźniej nie ma obawy, że będą mataczyć. Albo prokuratura ma już wszystkie dowody. Można się też domyślać, że podejrzani współpracują z prokuraturą.

Podejrzanym  grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ta decyzja pozostaje w ręku sądu. Ale jeśli nie byli karani, dostaną wyrok w tzw. zawiasach, czyli nie idą za kratki pod warunkiem, że nie popełnią kolejnego przestępstwa.

Współczujemy!

Mieszkańcom…
33 Comments

 1. BM!!! i ten blog poinformował Cię o SKAŻENIU, gdyż gmina milczała bo wiadomość przyszła 16:03. Ten sam portal informuje o zarzutach prokuratorskich, Gmina nie wie o co chodzi. Weź się … dodam twoje ulubione 3 kropki (sam się demaskujesz swoją wypowiedzią że jesteś u pierwszy raz) Poziom dziennikarstwa u nas akurat stoi na wysokim poziomie. Gdyby nie ten portal wszystko zamiatane było by pod dywan

 2. Jestem tutaj pierwszy raz i ostatni. NIE DA się tego czytać! To nie wygląda jak strona z informacjami, tylko blog, z własnymi przeżyciami niejednoznacznymi komentarzami i dziesiątkami zdań zakończonych wielokropkiem. Przypominam jeszcze, że w języku polskim wielokropek składa się tylko i wyłącznie z trzech kropek!
  Żenujący poziom “dziennikarstwa”.

 3. Ja też tak chce być zatrudniony w GZK dostawać pensje, olewać prace i prowadzić swój interes. Jeśli prokuratura bada sprawę to bez problemów wykryje w toku śledztwa, że danego pracownika nie było na stanowisku , gdyż tym czasie jak to piszecie zajmował się swoim biznesem:) ręce opadają ale dobrze, że machina ruszyła

 4. No tak gdy niewyszło z firmami pracowników GZK teraz winne koniowate następnie ślimaki jaszcze coś? Bądzcie poważni zarzuty są postawione a jeden nawet sypie pozostałych.Zdrowia życzę

 5. Jeżeli chodzi o bakterie, która doprowadziła do zaistniałej sytuacji to proponowałabym poczytać coś na jej temat. A mianowicie możemy dowiedzieć się ze jest to bakteria która rozwija się w przewodzie pokarmowym koniowatych. Może powinnismy zwrócić uwagę na rolników którzy prowadzą swoje gospodarstwa. Gdzie pozbywają się ścieków ? Czy odprowadzają je gdzieś ? Gdy dowiedziałam się o całej tej sytuacji sama postanowiłam sprawdzić swoją wodę ( pomimo ze nie jestem mieszkanka Łapanowa ani z nim nie sąsiaduje, moja miejscowosc ddalona jest od Łapanowa o około 20km)). Co się okazało w mojej studni również znajdowała się ta bakteria. Zachęciłam znajomych do zrobienia badań i również ja wykryli.

  Ogarnijmy się troszkę i nie osądzajmy innych pochopnie.

 6. Genialne ,Jacku zwalmy winę na pracownikòw GZK iż ubojnia od wielu lat wypuszczała ścieki bezpośrednio do potoku.Przeczytaj komu zarzuty i kto sypie oglądaniu usyfiony potok przy ubojni zacznij myśleć!

  • Anonim czytaj ze zrozumieniem. Z tego co widzę Jacek słyszał, że pracownicy GZK mają swoje firmy? I zadał pytanie.Nie zagłebiał sie w sprawy ubojni. Ja Jackowi odpowiedzialem na to pytanie!
   Niestety zostałem scenzurowany:p Panie redaktorze moja odpowiedź na pytanie dla Jacka TAK prawda. Proszę udostępnić nie pisze nic ponad to..

   • To poproszę jeszcze jaśniej jaki bałagan jakie firmy czemu są winne czym się zajmie prokurator dlaczego jeszcze tego nie zrobił jakie […] Pozdrawiam.

 7. Z tego co można usłyszeć jadąc w busie:-) . Nie wiem na ile w tym prawdy. może mi odpowiecie? Niektórzy pracownicy GZK mają swoje firmy. Prowadzą inne biznesy i nie kontrolują tego bałaganu, który powstał przy oczyszczalni.

 8. Dla przykładu 8 lat może to łapanowskie pospulstwo by síę opamientało. Mam nadzieję że już rodzina G nie pracuje w naszej oczyszczalni i w końcu odbędzie się prawdziwy konkurs na stanowisko kierownika jak i zostaną przyjęci bez znajomości kompetentni pracownicy a co do ubojni która nas truła to nałożyć takie kary żeby popamiętali do końca swoich dni co zrobili

 9. Szanowni Państwo poprzednia władza sprowadziła ubojnię do Łapanowa i nie wiedziała jakie tego będą skutki a teraz jest kampania przedwyborcza i tą samą metodą co Pana Bogusława W próbuje się usunąć Wójta. Od wielu, wielu lat wszyscy wiedzieli jaki jest stan rzeczy a ofiarą padł Pan Sławek. Przed mieszkańcami odpowiada ten co zgodził w tym miejscu na wybudowanie Ubojni i on jako pierwszy powinien być zatrzymany.

  • Jak to miło i wesoło ,gdy Pan G. sypnie wszystkich wkoło … (na wzór piosenki o […], oczywiście […]to aluzja do pewnych podejrzeń) Ale się robi wesoło w tym łapanowski bordello bum bum 🙂

 10. Dla przykładu 8 lat może to łapanowskie pospulstwo by síę opamientało. Mam nadzieję że już rodzina G nie pracuje w naszej oczyszczalni i w końcu odbędzie się prawdziwy konkurs na stanowisko kierownika jak i zostaną przyjęci bez znajomości kompetentni pracownicy a co do ubojni która nas truła to nałożyć takie kary żeby popamiętali do końca swoich dni co zrobili

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.