Skażenie wodociągu. Ruszył proces i… To nie my!

Fot. Paweł Michalczyk, bochnia.naszemiasto.pl
3
(2)

W Bochni ruszył proces właścicieli ubojni. Prokuratura zarzuca im, że w 2017 roku doprowadzili do skażenia wodociągu.

Przed sądem stanęło dwóch współwłaścicieli ubojni oraz ich pracownik. Prokuratura zarzuca im, że od 2015 do początku 2017 roku wypuszczali ze swojego zakładu ścieki, które zawierały szczątki zwierząt i krew. Takie ścieki powinny być wstępnie oczyszczone. Dopiero potem mogą trafić do oczyszczalni. Zdaniem prokuratury doprowadziło to do skażenia wodociągu w 2017 roku.

Oskarżeni nie przyznali się do winy. Mało tego – twierdzą, że to nie ich ścieki doprowadziły do skażenia. Ich zdaniem doprowadziły do tego ścieki z konkurencyjnych zakładów.

Jak pisze bochnia.naszemiasto.pl Jacek T. uważa, że akt oskarżenia ma na celu zastraszenie jego i jego brata, i jest efektem nieuczciwej konkurencji.

W sprawie skażenia przed sądem odpowiadał też były kierownik GZK z Łapanowa. Dobrowolnie poddał się karze i został już prawomocnie skazany.

Więcej o procesie TUTAJ!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3 / 5. Głosy: 2

Oceń jako pierwszy!
13 Comments

 1. Ale będzie jazda. Paszkot znowu został inkasentem i będzie chodził odczytywać liczniki. Tylko kto go wpuścić do domu ???.

 2. Witam. Dla niewtajemniczonych po pierwszych przesłuchaniach świadków kolejna z 15 zostały odwołane następna rozprawa 10 Maja i coś się porobiło że Marcin Paszkot już nie jest kierownikiem Gminnego Zakładu Komunalnego tylko zwykłym pracownikiem wójt musiał zgodzić się na ogłoszenie konkursu na kierownika w którym to Marcin nie będzie mógł i to bym podkreślił że Marcin nie będzie mógł być kierownikiem i to z własnej winy ale to bardzo dobrze dla mieszkańców. I na koniec panie wójcie żadnych spółek żadnej sprzedaży wodociągów to nasz majątek nie Pański ani nie Malcina Paszkota. Pozdrawiam wszystkich

  • I cuż mieszkańcy gminy Łapanów nic ino zrobić spółkę i sprzedać udziały prominentnym firmom naszej gminy będą ciągnąć wodę poza obszarem czyścić ścieki a cena w górę bo ktoś musi pokryć koszty pozdrawiam

 3. No tak to nie my, to zapewne zapluty karzeł reakcji jest winien temu stanowi rzeczy. Obłuda tych panów jest porażająca !!! A ten pan , niby ich pracownik to siedzi taki sparaliżowany jak by już kupę zrobił mając świadomość nieuchronnej kary , gdyby sprawiedliwość nie była tak ślepa. Jak nic pasuje tu cytat z komedii „ Sami swoi „ – Kaźmirz bierz granaty, sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Żenada!!!!

 4. Hahaha, to nie my to oni, a wiec napewno to zapluty karzeł reakcji to czyni. Obłuda tych panów jest porażająca , niewiniątka!! A ten pan przy ścianie niby ich pracownik to już chyba ze strachu kupę zrobił bo taki wystraszony co mogło by mu grozić gdyby sprawiedliwość nie była taka slepa. Jak nic pasuje tu cytat z komedii „Sami swoi” Kaźmirz bierz granaty, sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

 5. Haha no jakżeby inaczej , to nie my to oni!!!!! Obłuda tych panów nie zna granic. Ale za to ten pan przy ścianie to już taki wyprostowany jak by kupę zrobił ze strachu co mu może grozić;) Oby zostali przykładnie ukarani

 6. Przecież każdy wie iż KRASNOLUDKI to robiły 😉 i jeśli macie jakiś materiał to może faktycznie trzeba się zastanowić czy do sądu go nie dostarczyć bo winni tego czynu muszą bezwzglednie zostać ukarani. Jeśli będzie wyrok to tez trzeba pomyśleć nad pozwem zbiorowym bo czyż ludzie nie byli truci poprzez picie tej skażonej wody ??? Więc czy odszkodowania by się nie należały ???

 7. 13 kwietnia 2018r zastali przyłapani przez policję na wypuszczeniu KRWI do potoku a oni twierdzą iż to konkurencja ale są bezczelnie !.

 8. Przecież właśnie na filmie z 2017 roku widzimy wyraźnie skąd te ścieki wypływają może ten film pasowałoby podrzucić do sądu skoro Tłumaczą się oskarżeni że to kto inny A sąd tego filmu jeszcze nie oglądał.

 9. Witam. Nie podoba mi się że autor tego artykułu celowo wprowadza ludzi w błąd jakoby Sławomir góral został zwolniony dyscyplinarnie skoro wyraźnie wójt na sesji powiedział że górala zwolnił z 3 miesięcznym wypowiedzeniem jaki cel ma taki przekłamanie???, kto jest autorem tego artykułu?

Komentowanie jest wyłączone.