Skażenie wodociągu, prokurator, zarzuty, Sławomir G. I… To nie koniec?

Mamy nowe informacje o zarzutach dla Sławomira G. Na nim i dwóch właścicielach ubojni nie koniec?

– Sprawa cały czas jest w toku – słyszymy od prokuratora Mieczysława Sienickiego z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. – Cały czas trwają czynności.

Jak nas informuje prokurator Sienicki od adwokatów osób, które dostały zarzuty wpłynęły zażalenia na zastowane przez prokuraturę środki zapobiegawcze. Wobec całej trójki zastosowano poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju oraz dozór Policji. Nad wszystkimi wisi groźba kary nawet ośmiu lat więzienia. Procedura wymaga, by w takiej sytuacji wypowiedział się sąd. Dopiero potem możliwe będzie sporządzenie aktu oskarżenia wobec podejrzanych.

– Na tym etapie nie można wykluczyć zarzutów dla innych osób – dodaje prokurator Sienicki. Żadnych szczegółów nie może jednak podać. Ocenia, że akt oskarżenia wobec Sławomira G. oraz dwóch właścicieli ubojni powinien być gotowy pod koniec kwietnia.

W połowie lutego w Łapanowie doszło do zatrzymań związanych z zeszłorocznym skażeniem łapanowskiego wodociągu. Zatrzymany został Sławomir G. oraz dwóch właścicieli ubojni. Wszystkim zostały przedstawione zarzuty.

Sławomirowi G. – urzędnikowi odpowiedzialnemu za prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni, o to, że: w okresie od marca 2015 do 22 stycznia 2017 r. pełniąc funkcję publiczną w Gminnym Zakładzie Komunalnym w Łapanowie poprzez niedopełnienie swoich obowiązków przyjmował do oczyszczalni ścieki przemysłowe w ilościach znacznie przekraczających możliwości przerobu technologicznego, jak również ścieki przemysłowe z ubojni, które zawierały znaczne ilości odpadów tkanki zwierzęcej , i w związku z tym nie spełniały parametrów ścieków przemysłowych, skutkiem czego dochodziło do wyrzutu nadmiaru ścieków surowych z oczyszczalni odpływem awaryjnym do potoku „od Łapanowa” a następnie rzeki Stradomki, w wyniku czego dopuszczał do zanieczyszczenia wody w postaci istotnego obniżenia jakości wody w tych ciekach, przez co działał na szkodę interesu publicznego oraz prywatnego mieszkańców gminy Łapanów.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
84 Comments

 1. Witam.Takie dopowiedzenie,na koniec.Mało kto zdaje sobie sprawę iź afera w GZK.zamknie drogę do ponownego kandydowania na wójta Rojowi.Wszak zgodnie z prawem odpowiada za poczynania podwładnego kierownika i niewątpliwie będzie odpowiadał za zaniechanie nadzoru ,był do tego zobowiązany.Tylko czemu pozwalał na taki proceder ?

 2. Kto muwi prawdę ten wszczyna niepokuj.(Jerzy Zięba)
  Kużwa jakiś tam Sławek a taki pieruński histeryczny popłoch.Coś się z tego jaja myśli wykluć to odwlekanie nikomu niesłuży.

 3. Strach zagląda pod spudnicę bo idą wybory i może już nie być na nowy lakier do paznokci to Celinka sieje na głosie propagandę

 4. Czy to bajka czy nie bajka myście sobie jak tam chcecie a je przecież Wam powiadam Krasnoludki są na Świecie.Naród Wielce osobliwy drobny niby ziarnka w bani jeśli, które z was nie wierzy niech zapyta starej niani.
  W górach w jamach pod kamykiem na zapiecku czy w komorze siedzą sobie Krasnoludki w byle jakiej mysiej norze.
  Pod kominem czy pod progiem wszędzie ich napotkać można czasem, który za kucharkę poobraca pieczeń z rożna.
  Czasem skwarków porwie z rynki albo liźnie cukru nieco i pozbiera okruszynki co ze stołu w obiad zlecą. Czasem w stajni z bicza trzaśnie koniom splata długie grzywy czasem dzieciom prawi baśnie istne cuda istne dziwy. Gdzie chce wejdzie co chce zrobi jak cień cicho jak cień chyżo, nie odżegnać się od niego takie sprytne małe licho. Zresztą myście jako chcecie czy kto chwali czy kto ganie Krasnoludki są na świecie zapytajcie tylko Niani. Wiersz Marii Konopnickiej. Kto ma oczy niech czyta nawet dla dzieci.

 5. To prawda Głos Łaponowa strasznie tensencyjny. Może by tak pomyśleć na zmianą nazwy na Głos Celiny. Od momentu powstania to ona honorowo podbija kazdy post.Dobór postów pasuje pod nią i jej wybrańców jak ulał.

 6. To jest szczyt hipokryzji i cwaniactwa. Tróje się czyjeś dzieci przez parę lat a teraz co? Jacy oni biedni i poszkodowani ale mi ich szkoda, naprawdę…..to już nie jest Łapanów ale pacanów.

 7. Władziu a gdzie mój wcześniejszy wpis nie pasuje bo zorientowałem się że 90 procent wpisów to wpisy tej samej osoby.

 8. To dobrze że głos Łapanowa opisuje iż Sławek był łącznikiem między gminą a właścicielami ubojni . Dzięki takiemu nagłaśniania jest szansa na ujawnienie wszystkich powiązań. Wielka szkoda że Sławek za stanowisko i pensję kierowniczą sumienia się pozbył młody był i dał się w to bagno wessać i teraż wielki wstyd i zasłużona Kara go spotka. Dlatego to pozostali z układu Larum podnoszą i Mój Łapanow tak wściekłe atakują.

   • Od lutego ludziska opisują powiązania prokurator o następnych oficjalnie się wypowiedział.Ten zaś niekumaty pyta o co chodzi ?.Se znajdź i se odtwrórz.Atak przy okazji ciekawe czemu to źadna papuga prokuraturę nieucisza jako w obronie dobrego imienia .ZNACZY PRAWDA WYLAZŁA i o papugi niedba.

 9. Na portalu Mój Łapanów, pisze Danka, Ewa, Stasiu, Jan i Krysia ale zawsze tekst redaguje Manrysia.

 10. Jaką ja widzę aktywności sympatyków i piszących w fb wydaniu głosu łapanowa. Nudzi Wam się za mały ruch na postach i trza się wykazać. A smród do Warszawy nie dotarł bo ludzie tam rozlicza sie ze smrodem nawet wlasny. Piszecie w tym GLOSIE ŁAPANOWA o bzdetach. A w kontrze jak bronicie Sławka to zapytajcie gminy od jak dawna miała świadomość trucia mieszkańców. Dla czego właściciele ubojni nie są przepytywani, a to oni rozdawali karty, a nie Sławek. Może tak dość dziecinady i może tak zabrać się za poważne i nie zawsze wygodne tematy. A u Was lekko i przyjemnie pod hasłami jestem Stąd, żyje i pracuję. Ja też stąd i redakcji składam zyczenia spokojnych świąt. Mój Łapanow daje miejscowym szansę na wyrażenie swoich uwag i poglądów. A Sławek wystarczy ze porosi o opublikowanie jednego słowa do mieszkańców Przepraszam i wilu mu przebaczy. Spokojnych Świąt Wielkanocnych czytelnik

 11. Szanowni Państwo skorzystam z okazji, że tym tematem interesuje się dużo osób to skieruje słowo zapytania w innej sprawie do Pana Redaktora dlaczego Pan w swoich artykułach w sprawie odwołania Skarbnika umieścił moje dane osobowe. Powołuje się w nich Pan na rzekome informacje bezpośrednio uzyskane od mojej osoby. Nie otrzymał Pan pozwolenie pomimo tego,że dwa razy się Pan kontaktował z nami telefonicznie raz odmówiłem ja wywiadu, drugim razem kategorycznie odmówiła żona „maż nie chce z Panem rozmawiać”. Krzysiu Kluba jest dorosły i jak ma coś do powiedzenia to piszę sam i podpisuję się z imienia i nazwiska. Pozdrawiam jeszcze raz dla wszystkich spokojnych świąt.

  • Panie radny niepokoi mnie pański wpis z dnia 14 03 2018 godz 8/49. Mianowicie opisał pan iż rada wżieła kredyt 10,5ml.zł.na budowę gimnazjum,lecz ani gimnazjum ani pieniędzy niema.Proszę doprecyzować pońską wypowiedz kto zdefrałdował owe 10,5ml.zł.ponieważ niewiemy czy kieruje pan oskarżenie na osobę wójta?

   • Niech mi Pan odpowie na moje pytanie dlaczego Pan mnie cytuje skoro nie ma wywiadu ze mną. Myślałem, że ten portal to sumienna sprawa a to polityka a nie dyskusja o sprawach gminy. Kończę zamykam i się już chyba nie pojawię bo widzę, że to nie ma sensu cały czas ta sama osoba tylko pytania inne. Za stary wyga jestem by na takie marne sztuczki się nabrać. Musi Pan poważnie traktować ludzi to my i Pana potraktujemy a ja widzę, że znowu Pan szuka taniej sensacji.

    • Ale dorosłość najpierw napuszcza ludzi na … Następnie udaje obrażonego.Panie radny właśnie oto chodzi by to ktoś inny poćiągnoł temat braku tej kasy byle nie pan????? Pan tylko podpuśćił mimochodem?????

    • Panie Radny Kluba,
     może to Pana zmartwi, ale nie planujemy prosić Pana o wywiad. Chyba, że chciałby Pan porozmawiać o tym, co będzie z tym mostem za 5 mln w świetle tego, do czego Państwo doprowadziliście finanse gminy?
     Bardzo dziękuję za te liczne komentarze, ale proponuję się zdecydować pod jakim nickiem Pan je pisze… Bo ja widzę, że wbrew oficjalnej obietnicy nie wszystkie pisze Pan pod swoim nazwiskiem, prawda? 😉
     Pozdrowienia

     • O moście w Kamyku pamiętamy i nie zapomnimy, zwłaszcza przy wyborach.Czekamy na wieści z gminy na temat zabezpieczonych środków na jego budowę.Czekamy na działania radnego Kamyka a nie mydlenie oczu ludziom że musi on być za 5 mln i że wójt coś obiecał….

  • Szanowny Panie Radny,
   obawiam się, że czegoś Pan nie rozumie…
   Ależ media nie potrzebują niczyjej zgody, by cytować publiczne wypowiedzi osób publicznych. A tak się składa, że jako radny jest Pan osobą publiczną 😉
   Zmartwię Pana, ale to nie ma nic wspólnego z danymi osobowymi. Na dobry początek proponuję więc zapoznać się z ich definicją, a później dobrze by było się też zdecydować pod jakim właściwie Pan nickiem pisze komentarze? Pod swoim nazwiskiem czy jeszcze kilkoma innymi?
   Pozdrowienia

   • Ale jakoś tak dziwnie na duszy jak mi pan zabiera moje słówka. Pozdrowienia zdrowych i spokojnych świąt miło się dyskutuje z Panem.

 12. Mało klików na dziś? Siup Sławka i już jest!… Redaktor słyszał, że Sławomir jest popularny, ale na Boga nie ten… Nie idź tą drogą redaktorki…

 13. Wszyscy wiedzą o co chodzi i z powagi sprawy zdają sobie sprawę co innego gnojenie człowieka co innego sprawiedliwy Sąd. Zresztą raz będzie Danka, Gosia, Jan i Sranka ale zawsze ta sama pogadanka.

  • Pan Manys zrobil sobie portal jest ok Pani Celina zrobila sobie portal to juz nie moze byc….I tak Pan Manys gospodarzem nie zostanie bo go braknie na finiszu

 14. Sławek jest ok, przynajmniej dogadany gość i myśli przyszłościowo (wodociągi) czego nie można powiedzieć o gminie. A to dziadostwo to nie jego wina…

 15. Przeczytałem kilkaset rożnych wypowiedzi i sam pisałem ale stwierdziłem, że ten portal to badziewie dlaczego bo większość komentarzy pisze ta sama osoba. Nawet pisze anonimy bo nie ma odwagi się podpisać. Ale widać aby prowadzić taki portal to musi mieć się jaja.

 16. Drodzy katolicy Czyżby nieaktualne było pierwszy rachunek sumienia drugie żal za grzechy mocne postanowienie poprawy 4 szczera spowiedź 5 zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu to na jakim etapie znajduje się ludź wydaje mi się iż L4 nie spełnia żadnego z tych wymogów bym mógł na tym etapie udzielać mu wsparcia . Jeżeli jednak się mylę i ludź skruchy dostąpił krzywdy wyrządzone stara się naprawić i mocno żałuję tego co uczynił wtedy to okazuje mu ubolewanie i współczucie że bezduszny prokurator do dupska się mu dobrał i proceder zatruwania wody zatrzymał. Miło się dowiedzieć już 5000 poszkodowanych mieszkańców wino udzielać świątecznego wsparcia pokrzywdzonemu przez prokuratora LUDZIOWI. Prokurator to taka bezduszna bestia która szykanuje niewinnych ludziów nie mając do tego żadnych podstaw więc Bardzo współczujemy ludziowi że nie udało się utrzymać procederu w tajemnicy i trzeba będzie ponieść tego konsekwencje . Pozdrawiam

 17. Człowieku chwała Bogu, że mamy Sądy Wydanie Wyroku a wsparcie dla człowieka to dwie różne rzeczy skąd w Was tyle złości i nienawiści. Ma Sławek sprawę to wszyscy wiedzą ale co w tym złego, że ktoś okazuje mu ludzkie uczucia i wsparcie. Traktuj bliźniego tak jakbyś chciał być traktowany.

  • Człowieku to o zatruwanie wody Chodi nie o kradzież roweru. Gdybyś miał małe dzieci z bezsilności sam byś sprawców piętnował nie wspierał.

  • jeżeli on miał ludzi w czterech literach!!! to dlaczego ludzie nie mają mieć na tego ludzia wywalone?!

 18. Jacy w Łapanowie ludzie to widać jak ktoś tylko chciał złożyć życzenia i dać wsparcie Sławkowi to od razu źle i be a wszyscy biegają do komunii i Kościoła.

 19. Daruś ostatnio coś rzadko bywałeś na portalu z opinią a teraz komentarz co rusz czyżby chrapka na stołek Wójta ojojoj się jakoś porobiło.

  • miło mi to przeczytać ale nic z tego stołek wójta całkowicie mnie nie interesuje…:) rzadko bywałem prawda dlatego teraz nadrabiam zaległości ale to nie znaczy że nie trzymam ręki na pulsie..,:) pozdrawiam dedektywa bądź dedektywkę.

 20. Odniosłem wrażenie, że na tym portalu pisze komentarze jedna lub dwie osoby i nie wiem dlaczego. Portale powinny służyć do wymiany opinii a nie stronniczych wypowiedzi lub negowania ludzi i sytuacji systematycznie. Nie ma już nic dobrego w Łapanowie i okolicach, smutne. Myślę, że tego nie opublikują bo okazanie drugiemu człowiekowi trochu serca i wsparcia jest przyjmowane jak by się było bandytom.

 21. Żałosny artykuł, który nic nie wnosi, nic nowego nie wnosi do poprzedniego. Zwykłe podgrzewanie tematu. Prosiłbym, żeby grafik obok Sławka, obecnego wójta dal zdjęcie poprzedniego wójta.
  Takie minimum przyzwoitości tego wymaga, bo cały temat urodził i rozwinął się właśnie za poprzedniej kadencji. Panie redektorze robimy tu politkę czy dziennikarstwo?

 22. Ludzi rożni od zwierząt okazywanie innym współczucia, osądy zostawmy Sądom a ty pojęcia pomyliłaś.

  • Dlaczego mamy okazywać współczucie kierownikowi działającemu na szkodę mieszkańców ???skoro zabrakło sumienia owemu LUDZIOWI.Gdzie współczucie dla podtruwanych???

   • nie sztuka znaleść ofiarę kierownika firma […]też chyba nie robiła odpływu do rzeki to pewnie były rury po GSe .A gdzie oni odprowadzali ścieki z ubojni ??? Jak tam była ?p Sławku nie daj się .

    • p.Slawku daj pan do pieca kogo trzeba bo inaczej sam pan tam wyladujesz,ale w pełni zasluzenie na dzień dzisiejszy

 23. … pociągnąć do odpowiedzialności WSZYSTKICH od dołu do GÓRY !!!! którzy mieli świadomość takiej działalności i świadomie dopuścili do tego, żeby mieszkańcy gminy spożywali zanieczyszczoną wodę !!!

 24. Jakie to wstrętne gdy radny popiera kierownika zatruwającego wodę z pełnom świadomośćią według prokuratury. A nic nie zrobił dla zatruwanych mieszkańców od wielu lat będąc radnym.Radni mieli świadomość procederu i dlatego to takie wulgare i dwulicowe.

 25. Panie Sławku z okazji Świąt, życzę Panu zdrowia a zmartwychwstały Chrystus niech da Panu i Rodzinie wielką siłę to wszystko przetrwać. Nie wiem czy ten portal to opublikuje. Pozdrawiam Krzysztof K.

  • K.Kluba człowieku znacie się jak łyse konie z jednej michy jecie a ty tutaj na współczucia ludzi bierzesz i życzenia z przesłanie przesyłasz,wez zadzwoń do kolegi i powiedz do słuchawki ładniej to będzie wyglądało tak normalnie po ludzku a nie poprzez portal wypisujesz tak jak bys chciał żeby inni to koniecznie zobaczyli,masakrejszyn

   • Skąd u ciebie tyle nienawiści idż do spowiedzi. Panie Manys będzie miał Pan odwagę to podać do wiadomości bo w 90 procentach wydaje mi się że to cały czas ta sama osoba. Święta czas jedności.

Komentowanie jest wyłączone.