Skażenie i podwyżka? Bardzo ciekawe są te faktury…

Pixabay.com
3.1
(10)

Pisze do nas jeden z Czytelników…

Skażenie i podwyżka? Bardzo ciekawe są te faktury…

W związku ze zmianami w taryfach GZK pozwolił sobie na pewną oszczędność polegającą na tym, że nie odczytał wskazań wodomierza w dniu obowiązywania nowej taryfy – zauważa.

Co z tego wynika?

Jeśli (jak w moim przypadku) zmiana nastąpiła w trakcie okresu rozliczeniowego, zgodnie z regulaminem GZK musi użyć taryfy, która obowiązywała na początku okresu rozliczeniowego – pisze dalej Czytelnik.

W jego przypadku w dostarczanych przez Zakład fakturach widnieją wartości uśrednione, co jego zdaniem jest niedopuszczalne.

PS. Czy Gmina opublikowała raport/wnioski co spowodowało zanieczyszczenie wodociągów? Pytam, ponieważ zamierzam wystąpić o rekompensatę za czas bez wody.

Od redakcji:

Drogi Czytelniku. No więc nie. Nic nam nie wiadomo, by czy to Gmina, czy Wójt opublikowali jakikolwiek oficjalny raport na temat powodów skażenia. Ale dzięki naszym pytaniom taka informacja jest. Co było powodem skażenia? Czy ktoś poniesie za to odpowiedzialność? Otóż nie. Zdaniem gminy „było to wtórne skażenie związane z usuwaniem kilku awarii wodociągu”. Możesz o tym przeczytać TUTAJ.

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.1 / 5. Głosy: 10

Oceń jako pierwszy!
7 Comments

 1. Wiadomo my zapłacimy żeby pokryć straty wywołane niegospodarnością głupotą itp. Ludzi którzy niejednokrotnie pojęcia nie mają o stanowisku które piastują

 2. Dzień dobry. Nowy kierownik ma klasę i godność niezbędną na tym stanowisku. Nie spotyka się (25 maja) potajemnie z zaprzyjaźnionym dupkiem żeby knuć jak to jednego wyrzucić dyscyplinarnie za rozmowę z wójtem a drugiego przenieść. Po prostu to prawdziwy kierownik nie zaś … .

 3. Do celów obsługowo- biurowych jest ich tam zatrudnionych zdecydowanie za dużo, przecież faktury za wodę są wystawiane i drukowane od razu podczas odczytu stanu wodomierza- więc nie mają wiele pracy w biurze

 4. Ciekawy jestem ile zarabia nowy kierownik za to ze nie odbiera telefonu…a Paszkot juz nie jest kierownikiem to juz sie nikt nie dowie ile zarabia…bo nie maja prawa ujawniac zarobkow.Zreszta co komu do tego niech chlopak ma w koncu święty spokoj chocbyza 2000

  • Informacyjnie – wysłaliśmy takie pytania do gminy. Czekamy na odpowiedź.
   Pytania z wniosku
   bardzo prosimy o:
   1. oficjalne CV nowego Pana Kierownika GZK
   2. informację, od kiedy objął on obowiązki kierownika GZK?
   3. informację, na jak długo została z nim zawarta umowa?
   4. informację, ile będzie wynosić jego pensja?
   5. jakie jest najpilniejsze zadanie, jakie ma do wykonania nowy kierownik?
   Prosimy także o informacje:
   6. czy Pan Marcin Paszkot pozostanie w GZK?
   7. jeśli tak, prosimy o podanie na jakim stanowisku i wyjaśnienie na czym będzie polegać jego funkcja, a także podanie, ile będzie wynosić jego pensja?
   Prosimy też o informacje:
   8. ile wynoszą średnie zarobki pracowników GZK?
   9. ile wynoszą średnie zarobki pracowników biurowych GZK?
   10. ilu pracowników ma obecnie GZK i ile osób jest tam zatrudnionych do celów obsługowo-biurowych?

 5. Cześć . Jaką obecnie funkcje pełni Marcin Paszkot i na jakie wynagrodzenie może liczyć w związku z niedawną podwyżką dla niego w kwocie 1800 zł?.

Komentowanie jest wyłączone.