Skąd oni się urwali? RIO o finansach Gminy Łapanów

Oto kolejny szokujący dokument dotyczący sytuacji finansowej gminy. RIO nie zostawia suchej nitki na finansach Gminy Łapanów.

To, że z powodu nieodpowiedzialności osób zarządzających gminą Łapanów został pozbawiony wpływu na swój budżet – to już wiecie. Przez najbliższe trzy lata to nie radni będą decydować o tym jak będą dzielone pieniądze w gminie. Będzie to robić Regionalna Izba Obrachunkowa. Przez swoje skandaliczne zaniedbania gmina wchodzi bowiem w przymusowy, trzyletni ostry plan naprawczy. Możecie o tym przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

Przez najbliższe trzy lata w gminie nie ma mowy:

 1. o inwestycjach finansowanych kredytem
 2. o tworzeniu funduszu sołeckiego
 3. inwestycjach, które wykraczają poza niezbędne minimum
 4. o promocji gminy

Ponadto ograniczenim będą podlegać wynagrodzenia wójta i radnych! Jak już wiadomo sami radni mają z tym zasadniczy kłopot!

Dokument, który znajdziecie niżej świadczy jednak o PORAŻAJĄCEJ skali niekompetencji, jaka ma miejsce w Urzędzie Gminy. Oni nawet nie umieją liczyć. Kolegium RIO zarzuca wieloletniej prognozie finansowej nie tylko brak realizmu, ale też rzetelności i wiarygodności.

Oto tylko niektóre cytaty:

Prognoza nie spełnia wymogów ustawowych…

Najwyższy poziom zadłużenie wyustąpi na koniec 2019 roku…

Największe obciążenia związane ze spłatą zobowiązań wystąpią w latach 2025-35…

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
36 Comments

 1. Nie wiem czy wiecie ze przez głupie donosy jednego z pracowników oczyszczalni [#ZEROtolerancjiNaHejt] gmina musi zapłacić 100 tysięcy złotych do urzędu pracy [#ZEROtolerancjiNaHejt]

 2. Świetnie że Komisarz zajmie się gminą.Skoro Roj bał się doprowadzić sprawę do końca zakończyć ten układ to Komisarz nie będzie bojażliwy.

 3. Witam sąsiadów. Po co się kłócić i spierać czy winny jest Kulig czy może jednak Roj?, to już nie ma znaczenia. Ważne jest ,że w lutym do gminy wchodzi komisarz by sprawować władzę. Mam cichą nadzieję , że pierwsze co zrobi to zaoszczędzi 100 000 zł. w skali roku, kasując bezużyteczną radę…Potem przetrzebi bezproduktywnych urzędasów z gminy, potęgujących zadłużenie nas wszystkich. Pozdrawiam.

 4. anonimie npisałe ze
  Panu Wójtowi Śliwie współczuje całej sytuacji raz zadłużenia a szczególnie butnego podejścia Pani Przewodniczącej i jej zaściankowej drużynki

  pamietaj ze to za czasów pana wójta kuliga i przewodniczacego rady Sliwy rozpoczeły sie sie najwieksze inwestycje w gminie i najwieksze zaciągania kredytów które to tak długo mamy spłacać

 5. Anonim za długi w gminie aż tak duże i niegospodarność do potęgi odpowiada ROJ plus rada ale głową upadku jest Roj człowiek który fartem znalazł się na pierestale lecz którego rzeczywistość i brak odpowiedniego wykształcenia bądź po prostu brak wiedzy odnośnie zarządzania gminą życie wyjaśniło i szkoda że tak późno bo Roj powinien skonczyc tak jak zaczoł czyli z gwizdkiem w ustach,amen.

  • Anonimie, ale zioniesz nienawiścią do tego Roja, widać, że masz problemy albo duże kompleksy, za chwilę wmówisz sobie i innym, że Roj wziął wszystkie kredyty w Gminie i jest sprawcą wszystkich nieszczęść na świecie. Współczuję! Dziwne tylko, że milczysz na temat roli dwóch panów: Kuliga i Śliwy…

   • do Wieśka
    płonę miłością do ludzi myślę sobie że dużych kompleksów nie mam (ale Ty wiesz lepiej) każdy ma swoje zdanie i ma prawo wypowiedzi więc moje było właśnie takie.
    Dlaczego milczę na temat dwóch panów Kuliga i Śliwy?
    Dla mnie p.Kulig owszem zaciągał dlugi ale były inwestycję widoczne gołym okiem zrobione zostało naprawdę dużo i jak zawsze ktoś napiszę że mogło być więcej bądź zaciągną za dużo…
    natomiast o panu Śliwie jako o wójcie będzie można napisać coś więcej za jakiś czas chodz napiszę że zdecydowanie przewyższa Roja w podejściu do człowieka znajdzie czas na spotkanie,rozmowę i to mu się chwali.
    Wieśka mam nadzieję że chodz w małek części Ci dogodziłem…

 6. Zadłużenie jest pochodną głupich decyzji Kuliga nap: 60 tys. zł projekt budowy Gimnazjum i wizualizacja, odbudowa zalewu, podpisanie długoletniej umowy za czynsz w Szkole Muzycznej w Sobolowie 33 tys zł. miesięcznie do 2022 r. Dokładanie wysokich kwot do imprez promocyjnych jak już wtedy było wiadomo, że będzie ciężko.Zapłacenie !00 tys. zł. za działkę w Sobolowie pod orlik działkę Szkoła miała. Niewypłacanie wykonawców,niepłacenie składek ZUS nauczycielom co pozostawił Rojowi do realizacji w spadku po swoim Wójtowaniu. Dzisiaj z wielkim smutkiem muszę powiedzieć, że Rada jest najgorsza od niepamiętnych lat wyborcy zagłosowali na Partię a nie na ludzi. Panu Wójtowi Śliwie współczuje całej sytuacji raz zadłużenia a szczególnie butnego podejścia Pani Przewodniczącej i jej zaściankowej drużynki.

 7. Kulig następnie Roj przy współudziale radnych zniszczyli finansowo gmine a wszyscy mieszkańcy będą nosić ciężar zaciągniętych pożyczek wraz z odsetkami do 2034 roku. Lepiej dla nas jak najszybciej zbankrutować by nie spłacać po kuligowoRojowych zobowiązań. A obecne sesję to jakaś kpina spotykają się na godzinkę w celu skonsumowania pół darmowego obiadku Radni z sołtysami i z napełnionymi brzuszkami zaliczanymi dietami Cieszą się jak nas robią za nasze pieniądze w balona.

  • „Anonim” A wszystko to dzięki relacjom online. Przecież gdyby się taki jeden z drugim odezwał poznałbyś kogo wybrałeś!!!. Ważne, że startujący na sztandarze „jedynie słusznej Partii”.

 8. Do ANONIM

  SKORO UWAZASZ ZE ZADŁUŻANIE GMINY JEST W PORZADKU TO MOZE ZAINICJUJESZ AKCJE Z POSTAWIENIEM PONIKA TW ORZECHOWI ,SKORO BYŁ TAK DOBRYM GOSPODARZEM I TAK ZADŁUŻYŁ GMINE

  • Kulig zrobił bardzo wiele dla Łapanowa krzyczą ci co nie dorastają mu do pięt, gdzie byliście jak rządził ???

 9. Powinni podzielić gminę na oscienne i rozliczyć z tego byłych włodarzy z radą wlacznie… Może to będzie jedyny dobry krok

 10. DO ANONIM

  UWAZASZ ZE Tw orzech nie narobił długów??

  a od czego to sie wszytko zaczeło??

  radze ci cofnij sie kilka lat wsteczi poczytaj jak było

  • Nie nie narobił wszystkie pieniądze zostały dobrze rozdysponowane, za roja była stagnacja 4 lata i dług urósł

Komentowanie jest wyłączone.