Jak się nie pogubić? Wolicka jest czy jej nie ma?

Wszystkich, którzy zaniepokoili się naszymi informacjami od wójta, że „na terenie Gminy Łapanów nie ma ul. Wolickiej” uspokajamy. Ul. Wolicka jest. To znaczy nie, nie ma… Znaczy zwyczajowo niby jest. No ale oficjalnie nie ma… Dobra. My się gubimy… Ważne, że wiecie, gdzie mieszkacie.

Jak się nie pogubić? Wolicka jest czy jej nie ma? No niby jest. Wszyscy przecież o tym wiedzą. Stoją tam przecież domy. Ale nie, bo jej nie ma… Przeczytajcie sami uzupełniającą informację, jaką otrzymaliśmy od Tadeusza Nowojowskiego, kierownika Referatu Infrastruktury i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Łapanów po tym jak TUTAJ napisaliśmy, że z Łapanowa zniknęła ulica Wolicka.

W uzupełnieniu odpowiedzi Wójta Gminy Łapanów z dnia 27.04.2017r. pragnę wyjaśnić, że w Rezolucji Nr XV/1/08 z dnia 29 kwietnia 2008 r. Rada Gminy Łapanów wyraziła tylko pozytywną opinię do treści Uchwały Rady Sołeckiej wsi Łapanów z dnia 18 kwietnia 2008 r. w sprawie wprowadzenia nazw ulic na terenie Sołectwa Łapanów. Po zaopiniowaniu uchwały rady sołeckiej Gmina Łapanów nie prowadziła dalszych prac związanych z oficjalnym zatwierdzeniem wyznaczenia geodezyjnego ulic i przyporządkowania poszczególnych nieruchomości do tych ulic, pozostawiając dotychczasową numerację porządkową jednolitą dla całej miejscowości Łapanów.

Zwyczajowe nazwy poszczególnych ciągów drogowych (dróg wewnętrznych, gminnych, powiatowych i drogi wojewódzkiej) służą tylko do łatwiejszego lokalizowania poszczególnych budynków, ale nie mają odzwierciedlenia w żadnych dokumentach urzędowych (dane adresowe w dowodach osobistych, prawach jazdy, dowodach rejestracyjnych, legitymacjach itp.)

Od redakcji: 

I tak nam się coraz bardziej zdaje, że przy zbieraniu podatków JEST, ale przy pytaniach o progi zwalniające NIE MA 🙂 Ciekawe ujęcie problemu! Rzecz w tym, że bezpieczeństwo jest JEDNO.

Ale kierownik Tadeusz Nowojowski, Referatu Infrastruktury i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Łapanów w dodatkowej informacji dla nas uprzedza te argumenty i pisze:

Informuję również, że dla poprawy bezpieczeństwa, zwłaszcza pieszych, w 2013 roku wykonany został na terenie miejscowości Łapanów I etap budowy chodnika o długości 73 mb przy drodze powiatowej Łąkta Górna – Łapanów, na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Łapanów – Dąbie w kierunku miejscowości Wolica. Koszt budowy tego odcinka to 70.180 zł przy udziale Gminy Łapanów -34.930 zł.

Powiatowy Zarząd Dróg w Bochni posiada dokumentację na dalszy odcinek chodnika (ścieżki  rowerowej) 291 mb lecz pomimo wielu pism i wniosków z naszej strony prace jeszcze się nie rozpoczęły.

Nadmieniam też, że Gmina Łapanów od wielu lat podejmuje działania związane z poprawą bezpieczeństwa w rejonie centrum miejscowości Tarnawa polegające między innymi na  współfinansowaniu budowy przejścia wyniesionego oraz opracowaniu przez gminę za kwotę 69.798 zł kompletnej dokumentacji budowlanej na przebudowę skrzyżowania dróg powiatowych w rejonie Szkoły Podstawowej, obejmujacej część drogową, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę przekazana została w roku 2014 do Pow. Zarządu Dróg w celu realizacji inwestycji.

Od redakcji:

Znaczy chyba mniej więcej tyle: coś tam staramy się robić, chcielibyśmy więcej, ale Powiatowy Zarząd Dróg nas …… Tylko co Was – podatników to obchodzi? Gmina chyba powinna się jakoś dogadać z powiatem. Ale jeśli interweniujecie, powiat jednak reaguje. Przekonać się o tym można TUTAJ.

A swoją drogą, jeśli Gmina Łapanów rzeczywiście zapłaciła komuś za opracowanie samej dokumentacji przebudowy tego skrzyżowania prawie 70 tys. zł, to gratulujemy! Bogata to gmina! 
3 Comments

  1. Mój Łapanów to coraz wieksze [….]! Szukanie tanich sensacji… już sie to wszystkim znudziło… albo piszcie coś konkretnego albo skończcie się kompromitować… aha i troszke obiektywizmu w tym co piszecie bo jedzie od was jadem na kilometr.

    • do Xxx kompromitujące jest po raz kolejny to co mówią i podpisują rządzący tą gminą.
      To nie sensacja ale pokazanie dobitnie kompetencji tych co rządzą a może właściwie nie rządzą……

Komentowanie jest wyłączone.