To się w głowie nie mieści! Wiemy, ile zarabia nowy sekretarz gminy

Prawie dwa razy więcej, niż średnie wynagrodzenie mieszkańców gminy – tyle zarobi Tadeusz Białka, nowy sekretarz Łapanowa.

Pensja wybranego niedawno nowego sekretarza gminy wynosi dokładnie 7100 zł. To prawie dwa razy więcej, niż wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca, który zarabia miesięcznie 3606 zł. Ale i tak mniej, niz zarabiała jego poprzedniczka.

Dane dotyczące wynagrodzenia nowego sekretarza dostaliśmy z Urzędu Gminy. Wynika z nich, że Białka zarobi o 1600 zł mniej, niż jego poprzedniczka. Anna Piaseka dostawała miesięcznie 8764 zł. Tak wynika z jej oświadczenia majątkowego.

Warto przypomnieć, że Gmina Łapanów jest 20. na liście najbardziej zadłużonych gmin w Polsce. Zarobki w urzędzie ma jednak wyższe, niż w Warszawie. Stolica jest jednym z miast, w których zarabia się najlepiej w całym kraju. Średnie wynagrodzenie wynosi tu jednak 5739 zł.

Utrzymanie nowego sekretarza każdego z mieszkańców gminy kosztuje teraz miesięcznie nieco ponad złotówkę. W przypadku jego poprzedniczki było to prawie 1,5 zł.

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
10 Comments

  1. Rozumiem że umowa jest na czas nieokreślony i bonusy do tego dochodzą w postaci nagród, premii. W kontrakcie jest odprawa na wypadek zwolnienia po przegranych wyborach. To faktycznie mało na tak zadłużoną gminę.

  2. Strasznie mało jak na takie poważne stanowisko we wszystkich gminach w okolicy jest więcej. To kwota brutto wiec bierze dużo mniej…

  3. Witam.Moim zdaniem Sekretarz z poza miejscowych układów ma szansę pogonić resztę emerytów blokujących etaty w UG i podległych jednostkach i zakończyć rodzinne klany […] […] […] […] .Albowiem miejscowemu Wójtowi wszak niezręcznie postawić śię sąśiadom Sekretarz ma szansę zrobić porządek .

Komentowanie jest wyłączone.