Sesja tak nadzwyczajna, że aż tajna. Nie o wodzie…

We wtorek (31 styczeń 2017) w Łapanowie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy. Nie, nie… Nie dotyczyła sytuacji związanej ze stanem wody w kranach. Domniemywać należy, że dotyczyła poszerzenia planu rewitalizacji gminy. Dlaczego tylko domniemywać? Bo…

Sesja była tak nadzwyczajna, że aż tajna. Pierwotnie mowa była o zwołaniu jej w godzinach popołudniowych. Ostatecznie odbyła się jednak wcześniej. Brak było na ten temat jakiejkolwiek informacji. Czy przewodnicząca rady, magister Celina Jacwicz aż tak bała się dalszych kompromitacji rady?

– To są jaja! Sesja byla zapowiadana na po południu, a te pierony zrobiły ją wcześniej. Przez godzinę próbowałem ustalić, o ktorej się zacznie i nikt nic nie wiedział. Nagle okazało się, że już po sesji. Nigdzie żadnej wzmianki, nigdzie informacji… – zwraca uwagę jedna z osób, które chciały się przysłuchiwać sesji.

Wszystko zaczęło się na poprzedniej sesji. Radni mieli się zajmować uchwałą w sprawie planu rewitalizacji. W trakcie dyskusji okazało się jednak, że dobrze by było go uzupełnić o kościół w Łapanowie. Choćby dlatego, że to da możliwość starania się o duże dotacje na jego remonty. Ale… Tak pojawił się problem. No bo jaki jest numer działki lub działek, na których stoi kościół?

– Czy jest jakaś kompetentna osoba na sali? – dopytywała zrozpaczona i kompletnie pogubiona przewodnicząca rady, magister Celina Jacewicz.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
20 Comments

 1. Chociaż jedna merytoryczna wypowiedź. Krzysztofie pełen szacunek. Jedyny radny który się wypowiedział na temat i podpisał. Choć nie do końca się z Tobą zgadzam. Jak długo jeszcze nowa władza bedzie wszystko zganiać na poprzednika? To juz jest nudne. Kiedy weźmie odpowiedzialność na siebie za to co się dzieje????? A po za tym, to że ktoś jest uczciwy, nie oznacza że jest dobrym gospodarzem. I że zawsze ma rację. Pozdrawiam.

 2. Przeglqdnolem nagranie z sesji faktycznie kierownik…….przyznaje ze miał wiedzę o potrzebie ozonowania i montarzu lampy wiec co tu się dzieje naprawdę???

 3. [………………………………………]
  Mam nadzieję że mój wpis zostanie opublikowany. Może się to wydawać nie prawdopodobne ale posiadam informacje ze źródeł wojskowych. Niech przynajmniej ta wiadomość dotrze do mieszkańców Łapanowa.

 4. Pani magisterek wie jak odnależć na internetowych stronach ,piękne miejsca,transformację ciała (-30 kg )a numeru działki/ek nie potrafi?
  kompetencja na poziomie….

 5. Dzięki zapisowi z sesji dowiadujemy się iz w2002r były zalecenia montarzu lampy i ozonowania wypowiedź kierownika……..Kto wiec miał tego dopilnować i dlaczego tego nizrobil przez 15lat

 6. Sesja była tak ustawiona godzinowo aby ludzie nie dowiedzieli się że Separatyści z Tarnawy ogłosili Niepodległość. Tarnawa się zbroi a władze gminy Łapanów siedzą z założonymi rękami.[……………………………]

  • Szanowny Panie (lub Pani) Sesja nie była ustawiona ponieważ musieliśmy ją dostosować do Sesji Rady Powiatu. Naprawdę informacja w naszej Gminie leży.

   • Ma Pan Panie Krzysztofie ogromnego plusa, że Pan jeden chyba jest w stanie się odnosić i rozmawiać z ludźmi, ale proszę wybaczyć, mieszkańcy mają chodzić sami do gminy i pytać? A Państwo się zastanawiali nad transmisją obrad z sesji ? Kosztuje to grosze a może by się mieszkańcy zainteresowali.

    • Bardzo dziękuje Pani Moniko no wreszcie ktoś w tej Gminie ma odwagę i z Pani postawy jestem bardzo dumny.Ja cały czas jestem za tym aby informować mieszkańców o tematach na sesji i też nie mamy się o co obrażać jak oberwiemy od mieszkańców lub portalu „Mój Łapanów” wszyscy godziliśmy się na to, jesteśmy osobami publicznymi. Myślę, że jest to do załatwienia. Z wyrazami szacunku dla Pani i Rodziny radny Kamyka Krzysztof Kluba

 7. Szanowni Państwo nie wiem kto i dlaczego tak źle pisze o Wójcie i tej Radzie, wszystkim jest wiadomo, że Jako radny z Kamyka byłem w koalicji Pana Jana Kuliga poprzedniego Wójta i popierałem go ani się tego nie wstydzę i nie wypieram jest to człowiek, którego bardzo szanuję ale muszę zareagować jeżeli ktoś piszę nieprawdę o obecnych Radnych i Wójcie. Staramy się razem z Wójtem aby wyjść z długów i też nikogo za to nie winię bo system dotacji jest tak skonstruowany, że Gminy muszą się praktycznie zadłużać i będąc radnym w poprzedniej kadencji też głosowałem za inwestycjami, które zadłużyły Gminę i biorę za to polityczną odpowiedzialność jak większość Radnych. Robienie sztucznej nagonki na Pana Roja jest nieetyczne bo jest to człowiek uczciwy i swoją osobą ręczę za niego. Jeszcze się nikt taki nie urodził aby wszystkim dogodził. Słowa krytyki przyjmuję i wierszem kończę krytykujących też szanuję. Pozdrawiam wszystkich z wyrazami szacunku dla Państwa Kluba Krzysztof radny z Kamyka.

  • Szanowny Panie Mariuszu na sesji była omawiana sprawa rewitalizacji i ja wnosiłem o przeniesienie tematu na Sesję Nadzwyczajną ponieważ Pan Radny Andrzej Śliwa wnosił o dodatkowe działki, które należy objąć rewitalizacją. To było głównym tematem Sesji.

 8. TE SESJE TO PARODIA,PRYWATNY FOLWARK! NAJLEPIEJ ŻEBY BYŁY NOWE WYBORY TO WTEDY NIKT ZE STAREJ RADY CHYBA NIE ZNAJDZIE TAM MIEJSCA ZA TYLE NIEDOCIĄGNIĘĆ,IGNORANCJI I CWANIACTWA!!

  • a bedziez kandydaowł/ kandydowała JAKO i co zmienisz jak wygrasz, jak przyjmiesz krytykę taką jak obecna rada bo zawsze sie znajdą ludzie tacy jak ty teraz że tylko krytykujesz. i weź się chociaż imieniem podpisz bo takich anonimowych chojraków jest za wielu

Komentowanie jest wyłączone.