Sensacja! Z naszych prawyborów wycofuje się najpoważniejszy kandydat. Zmuszony?

Co robi kandydat, który wygrywa nasze prawybory i realnie zagraża obecnemu wójtowi? Wycofuje się! Do myślenia daje moment…

Jeszcze trochę i okaże się, że za rok nikt nie będzie chciał kandydować na wójta Łapanowa. O usunięcie z naszych prawyborów poprosił właśnie kolejny kandydat. I to taki, który je wygrywa! Boi się oficjalnie zagrażać obecnemu wójtowi? Wcześniej zrobił to inny mocny kandydat i… sam Robert Roj. O co tu chodzi?

Przypominamy, że wcześniej wycofał się jeden ze wskazywanych przez Was kandydatów potwierdzjąc, że będzie kandydował, ale nie chce występować w sondażu. Drugi z prośbą o wycofanie nazwiska zgłosił się do nas… UWAGA, UWAGA… sam Robert Roj. Absurd?
Od redakcji: Wszyscy się czają na ten stołek, tylko nikt sie nie chce do tego przyznać. Co więcej, walczą o to choć to gorący kartofel. Swoją drogą – trzeba być saperem, żeby teraz wziąć gminę na skraju bankructwa w swoje ręce… Tym bardziej, że przez ostatnie trzy lata nie zrobiono nic, by to zmienić – dług rośnie, a pozycja Łapanowa w rankingach spada.

Wróćmy do naszego problemu… O wycofanie nazwiska z naszych prawyborów prosi Mirosław Drożdż. Pikenterii sprawie dodaje fakt, że dzieje się to w momencie, gdy okazuje się, że to jedyny kandydat, który w drugiej turze realnie zagraża obecnemu wójtowi, Robertowi Rojowi. Na dodatek wszystko to w momencie, gdy Drożdż, który pracuje w Urzędzie Gminy (a więc jest podwładnym obecnego wójta) przegrywa starania o to, by zostać nowym sekretarzem gminy choć spełnia wszelkie warunki. Nowego sekretarza zatwierdzia… wójt. Bo komisja konkursowa umywa ręce…
Od redakcji: Nie widzicie, że wszystko to jest grubymi nićmi szyte? Po co tak sie wygłupiać?

W naszych prawyborach Drożdż szedł jak burza. Z przebiegu głosowania wynika, że cieszył się dużym Waszym poparciem. Wynika też z niego, że jego zwolennicy stoczyli ze sobą ostrą walkę ze zwolennikami obecnego wójta. Bo gdy tylko wygrywał Drożdż, natychmiast aktywizowali się coraz liczniejsi zwolennicy Roja. I na odwrót – gdy wygrywał Roj, błyskawicznie aktywizowali się zwolennicy Roja. Jednym słowem – przedwyborcza próba sił. Manewry.
Od redakcji: Panowie, przecież to jest smieszne… Ale jesteśmy pod wrażeniem jak wszyscy czytają „Mój Łapanów” (widzimy to choćby po wejściach z Urzędu Gminy). 

Sprawdziliśmy w naszym systemie logi w głosowaniu – nie ma tam ordynarnego „pompowania” głosów żadnego z kandydatów. A to znaczy, że ich zwolennicy odbyli ze sobą ostrą walkę. Wygrywa ją Drożdż. Mimo, że walka ta (czasem poniżej pasa) odbywa się również w komentarzach na naszym portalu.
Od redakcji: A nie można tak normalnie? Zróbmy debatę. 

Ostatecznie przewaga Drożdża nad obecnym wójtem wzrosła aż do 6,28 proc. To 111 Waszych głosów (po weryfikacji logów). Na 1767 głosów oddanych na parę Roj – Drożdż ten drugi zdobył aż 939 głosów. Obecny wójt – tylko 828.

Na kogo zagłosujesz?

Oto oświadczenie, jakie nadesłał dziś do nas Mirosław Drożdż:

Szanowna Redakcjo.
Uprzejmie proszę o usunięcie mojego nazwiska z tzw. „prawyborów”.
Nie zgłaszałem chęci kandydowania na stanowisko wójta, a tym bardziej w „prawyborach” MŁ. Widzę, że cała ta „zabawa” zmierza do sztucznego kreowania mojej osoby w przyszłorocznych wyborach.
Oświadczam też, że nie mam pretensji do Pana Wójta za podjętą przez niego decyzję. Jako człowiek wewnętrznie wolny potrafię przejść nad takimi rzeczami do porządku dziennego.
Niniejszy komentarz jest pierwszym, jaki w ciągu ostatnich 3 lat popełniłem na portalu MŁ.
Anonimowe bluzganie w sieci to nie moja bajka.
Z pozdrowieniami,
Mirosław Drożdż

Usuneliśmy, ale na uwagę zasługuje fragment: nie mam pretensji do Pana Wójta za podjętą przez niego decyzję… (chodzi, jak sądzimy, o nominację dla nowego sekretarza).
Od redakcji: No niestety, odnosimy wrażenie, że nie jest to szczere i zostało wymuszone… Ale pewnie się mylimy… 

Sztucznego kreowania?
Od redakcji: Panowie, dobrze wiecie, że nie ma tu sztucznego kreowania, a jedynie rywalizacja Waszych zwolenników (szczerze, ile razy dzwoniliście w tej sprawie do znajomych). Dobrze wiecie, że to Wasi zwolennicy stoczyli walkę 😉 Po co ściemniać? Faktem jest, że to starcie wygrał Drożdż.

Czy Drożdż zgłaszał chęć wzięcia udziału w sondażu?
Od redakcji: Nie. Nie zgłaszał. Roj też nie zgłaszał. Co zresztą wyraźnie zaznaczamy. Kandydatury wynikały z Waszych wskazań.

Czy umieszczenie w prawyborach oznacza chęć kandydowania?
Od redakcji: Nie, nie oznacza. To też wyraźnie zaznaczamy. Wybory są za rok, a prawybory są forma zabawy. Więc wyloozjcie się panowie 😉
19 Comments

  1. Projekt państwa jak wybierzemy drozdza wójtem to wprowadzamy się z gminy potrzebny jest wójt z głową wyczyść gminę na czele z […]

  2. Hmmmm wolność słowa jak widzę na tym portalu nieobowiązuje!!! Bardzo sprytnie jeszcze mógłby ktoś pomyśleć że to prawda!!!cyrk trwa!! Miłej zabawy!

  3. Moje osobiste zdanie to że prubuje się wylansować pewne osoby! Teraz zrobić ofiarę,pokrzywdzonego we pchać na siłę do kandydatury!!! […] Wiem że w naszej Gminie żyją naprawdę super ludzie którzy sami potrafią mysleć i nie trzeba im robić wody z mózgu! Czyny mówią więcej niż słowa! […]

  4. Nowy ” obcy”koleś sekretarz , a za 2 lata znowu porządna odprawa odchodzącemu na emeryturę sekretarzowi.Jedyną więzią mieszkańców z sekretarzem będzie fakt , że pożegnamy go za pieniądze z naszych podatków! Jesteśmy bogatą gminą.

  5. Mirek to pewny Wójt nikt z nim nie wygra, to człowiek prawy postępuje zgodnie z tym w co wierzy i o czym mówi. Nie zmienia zdania w zależności od towarzystwa w którym się znajduje.

Komentowanie jest wyłączone.