Są wyniki matur. W Łapanowie znów masakra?

Budynek Zespołu Szkół w Łapanowie Fot. MójŁapanów

Powiat bocheński uplasował się na drugim miejscu pod względem zdawalności matur w województwie małopolskim. Na 739 uczniów przystępujących do egzaminu aż 680 osób zdało.

Maturzyści odebrali wyniki swoich matur. Młodzież, która postanowiła swoją edukację związać z powiatem bocheńskim, może być zadowolona z dokonanego wyboru, gdyż co roku egzaminy dojrzałości w tych placówkach wypadają bardzo dobrze.

Jak na tle powiatu ma się łapanowskie Centrum Kształcenia?

W technikum było 7 uczniów przystępujących do matury – 6 zdało. To 85,7 proc. Jest lepiej, niż w Małopolsce, w której średnia wynosi 75,7 proc. Średnia w kraju to 69,6 proc.

A jak ma się liceum dla dorosłych? Tu zdawalność wynosi 100 proc. Jeden uczeń przystępował do matury i zdał.

W całym powiecie matury nie zdało zaledwie 59 uczniów. 41 z nich może przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu. 10 osób będzie mogło powtórzyć egzamin dopiero w przyszłym roku.
10 Comments

  1. Trochę słabo jeśli 1 osoba przystępuje do matury. Dobrze, że zdała, bo w przeciwnym razie zdawalność wynosiłaby 0%.

  2. No to dużo zdawalo:D Ale no coz ta patologia to metody dabrowicy. Idziesz do matury to cie tepia az zrezygnujesz , nie idziesz do matury masz spokój i nie musisz się martwic o skończenie szkoły! Na koniec zostaje pare osob:D

    • Nie kłam każdy może iść jeśli tylko chce mu się uczyć. Takie pomówienia powinny być ścigane. Tak samo jak reszta artykułów szkalujących tą szkołę.

  3. Może artykuł powinien brzmieć bardzo wysoka zdawalność matur w CKZiU. Jedna z najlepszych szkół w powiecie bocheńskim !!!

      • Redakcja kieruje swoje tytuły do… A Ci nie głosują… Informacja w samym swoim tytule nie powinna KREOWAĆ MOJEGO ZDANIA na dany temat, a tak tu jest – i w większości innych nagłówków!!!. Założyłem się już z jedną osobą o „małe co nieco” i gotów jestem założyć się kolejne, że tak traktując czytelników, zyska się co prawda „popierających klikaczy” ale wyborców już NIE!!!

Komentowanie jest wyłączone.