Rusza Matura’17. Jakie będą wyniki w Łapanowie?

Fot. FB Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie

Pożegnanie w łapanowskim Centrum Kształcenia już się odbyło. A jutro… Pierwszy egzamin. Startujemy od obowiązkowego egzaminu pisemnego z języka polskiego.

Rusza Matura’17. Jakie w tym roku będą wyniki w Łapanowie? To się okaże… Należy mieć nadzieję, że lepsze, niż w poprzednich latach.

W całej Polsce do matury przystąpi w tym roku 283,9 tysięcy osób. Egzaminy ruszają od 4 maja i potrwają do 26 maja.

Do przeprowadzenia egzaminu maturalnego w maju 2017 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała:

  1. 424 różnego rodzaju arkusze oraz 70 różnego rodzaju płyt (do egzaminów z języków obcych nowożytnych, informatyki, historii muzyki i wiedzy o tańcu), w tym 319 arkuszy i 42 płyty do egzaminu w „nowej” formule oraz 105 arkuszy i 28 płyt do egzaminu w „starej” formule;
  2. 1 187 zadań do części ustnej egzaminu z języka polskiego i języków mniejszości narodowych, regionalnych i etnicznych, w tym w formach dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 30 czerwca br. Tego samego dnia (30 czerwca) ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Szczegółowe informacje o egzaminie maturalnym w obu formułach oraz materiały egzaminacyjne są dostępne na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Pożegnanie klas maturalnych w łapanowskim Centrum Kształcenia:

Zeszły rok, podobnie zresztą jak jeszcze poprzedni, nie był niestety dobry dla łapanowskich maturzystów. Wyniki były wręcz tragiczne. Ale miejmy nadzieję, że ten rok będzie zdecydowanie lepszy. W każdym razie za wszystkich mocno trzymamy kciuki i życzymy połamania piór.

A tak w ogóle, to nie przejmujcie się maturą – matura to bzdura… Zobaczcie zresztą sami…
1 Comment

  1. pewnie słabo,taki wynik jest od lat,niestety………….dlatego młodzi wybierają szkoły w Bochni,Wieliczce czy Krakowie.

Komentowanie jest wyłączone.