Roj wójtem już w pierwszej turze? Ale, ale… Zaraz, zaraz… Ktoś tu chyba cygani!

Sondaż cudów – tak by to można podsumować najkrócej. Robert Roj w ciągu godziny z ostatniego miejsca ląduje na pozycji lidera.

Jeśli rzeczywiście w niedzielę potwierdzą się wyniki tej zabawy – ostatniego sondażu wyborczego, mogłoby to oznaczać, że Robert Roj ponownie zostanie nowym wójtem już w pierwszej turze. Z ankiety wynika, że zdobywa ponad połowę Waszych głosów. Ale, ale… Zaraz, zaraz… Ktoś tu chyba cygani!

Niestety, zwycięstwo Roja już w pierwszej turze wydaje się mało prawdopodobne. Dlaczego?

Ano dlatego, że wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że naszą zabawę popsuł niestety jakiś informatyk, który na siłę „podkręcał” wynik urzędującego wójta.

Zobaczcie zresztą sami.

O godzinie 8.21 wyniki wyglądały następująco:

 • Jan Kulig – 33,54 proc.
 • Robert Roj – 23,17 proc.
 • Andrzej Śliwa – 43,29 proc.

Oznaczałoby to, że żaden z kandydatów nie zyskał aż tylu głosów, by zostać wójtem już w pierwszej turze. Do drugiej przeszliby Śliwa i Kulig. Ale oto chwilę wcześniej w sondażu zaczęły się cuda.

O godzinie 8.54 a więc zaledwie 33 minuty później wyniki były już następujące:

 • Jan Kulig – 33,01 proc.
 • Robert Roj – 30,62 proc.
 • Andrzej Śliwa – 36,36 proc.

W ciągu pół godziny ustępującemu wójtowi przybyło aż 26 głosów. Kuligowi w tym czasie urosło o 14 głosów, a Śliwie – 5 głosów.

Już trzy minuty później Robert Roj miał kolejne 5 głosów więcej. Wyniki kontrkandydatów się nie zmieniły.

Kolejne sześć minut później i kolejny wzrost – o 6 głosów. W tym czasie Kuligowi przybywa jeden głos, a Śliwie nic.

Następne pięć minut i… Kolejne 8 głosów.

O godzinie 9.12 Robert Roj wygrywał już pierwszą turę. Wyniki wyglądały następująco:

 • Jan Kulig – 30,60 proc.
 • Robert Roj – 36,64 proc.
 • Andrzej Śliwa – 32,76 proc.

O 9.20 Robert Roj zdecydowanie już wygrywał w sondażu pierwszą turę z wynikiem 37,13 proc.

W ciągu godziny przybyło mu… równo 50 głosów. W tym samym czasie Jan Kulig dostał 17 głosów, a Andrzej Śliwa – 6 głosów.

Kolejne dwie godziny pracy jakiegoś informatyka i Robert Roj deklasuje już w internetowym głosowaniu rywali tak bardzo, że według sondażu zostaje wójtem już w pierwszej turze! Z naszych wyliczeń wynika, że „produkcja” jednego głosu pracowitemu informatykowi zajmowała ok. minuty.

Co ciekawe, nadzyczajne przyrosty głosów urzędującego wójta ostro wyhamowały po tym jak w sondażu przekroczył 50 proc. a po godzinie 16. prawie zupełnie zanikły.

Ostateczne wyniki z godziny 20.15 to:

Na kogo zagłosujesz w niedzielę?

Od redakcji:

Nie można oczywiście wykluczyć, że tak właśnie będą wyglądać wyniki niedzielnych wyborów – że urzędujący wójt wygra je już w pierwszej turze. Z powodu widocznej gołym okiem ingerencji jakiegoś pracowitego informatyka wydaje się jednak, że ostateczne wyniki mogą być bardziej zbliżone do tych pierwotnych. 

Zobaczymy 😉 Najważniejsze, byście poszli do prawdziwych urn!
27 Comments

  • Zrobiliście wyborcy wraz z p. Kuligiem wielką przysługę Rojowi głosując na radnych Kuliga. Radni Śliwy mieli szansę wygrać w większości okręgów a wygrali w 2 bo głosy się rozbiły. Gratulacje za konstruktywne myślenie… Brak słów żeby to komentować.

    • To też ale nie zrozumiem zachowania gdzie większość 61% chce zmiany Wójta a wsadza mu do rady PiS ze starego układu. Trzeba być durniem do potęgi, chcę zmian ale jednocześnie je blokuje, nie wiem jak to nazwać. A ten cap do powiatu tylko pokazuje beznadzieje łapanowskiego elektoratu. Ta gmina chyba nie zasługuje na więcej tu po orostu musi zostać tak beznadziejnie jak jest. Podziękowania też dla Kuliga za zblokowanie zmian bo to przez niego bedziemy miec tak wspaniałą PiS Rade.

 1. „Żałość ściska, gdy matoły na stanowiskach.” ludzie zróbmy ,,odstrzał ” w niedzielę. Nie zrobimy dobrze krzyżyka to potem cztery lata ten krzyż będziemy dzwigać

 2. Roj = nieudacznictwo pycha buta i sciemnianie . Kulig to powrót starego i układy . Najmniejsze zło to Śliwa który boi się własnego cienia i ze wszystkim lata na plebanię . Masakra . Szkoda że nie ma tego Manysa ! On by wygrał i zrobił z tym porządek

  • Panu Wójtowi życzę jak najlepiej w niedzielnych wyborach. Nawet 99,99% głosów! Ale obawiam się, że w pierwszej turze to on jednak nie zostanie nowym wójtem 😉
   Pozdrowienia

 3. Potwierdza się to co już ktoś zauważył w komentarzu wcześniej. Ci ludzie posługujący się takimi metodami nie są godni zaufania. Jeżeli tu manipulują to samo zrobią z ludzmi. Sami sobie odpowiedzcie którzy.

 4. Jeden z kandydatów na radnego powiatowego chwali się co on to nie jest, szkoda tylko ze jak przyszło co do czego w szkole to zapomniał szybko o swoich kolegach z ZS w Łapanowie. WSTYD !

Komentowanie jest wyłączone.