Ludzie Roja obniżyli Śliwie pensję

Fot. Fb @andrzejsliwa

Pensja wójta w dół – tak zdecydowała Rada Gminy!

Czy to Robert Roj obniżył Andrzejowi Śliwie pensję? Tak by wynikało z głosowania. Faktem jest – decyzję „klepnęła” w radzie jego ekipa. Wynagrodzenie wójta idzie o 10 proc. w dół!

Robert Roj zarabiał 10 tys. 180 zł miesięcznie (brutto)

Na tę kwotę składało się:

 • 4700 zł pensji zasadniczej
 • 1900 zł dodatku funkcyjnego
 • 2640 dodatku specjalnego
 • 940 zł dodatku stażowego

A Andrzej Śliwa będzie zarabiał 9220 zł miesięcznie (brutto)

Na te kwotę składa się:

 • 4500 zł pensji zasadniczej
 • 1900 zł dodatku funkcyjnego
 • 1900 zł dodatku specjalnego
 • 900 zł dodatku stażowego

Jak widać rada złożona z ludzi Roberta Roja postanowiła uderzyć w Andrzeja Śliwę głównie dodatkiem specjalnym. To tu najmocniej zmniejszyła nowemu wójtowi wynagrodzenie – o ponad 700 zł. O 200 zł zmniejszyła też wynagrodzenie zasadnicze. A przypominamy – ostatnia zmiana pensji wójta (wymuszona zewnętrznymi obwarowaniami) miała miejsce w czerwcu tego roku. Co takiego, poza wójtem, od tego czasu się zmieniło, że dodatek specjalny spadł tak mocno?

Decyzję Rady zostawiamy do Waszej oceny…

Od redakcji:

Jeśli wziąć pod uwagę, że radni nie zmniejszyli swoich wynagrodzeń tak samo, decyzję tę należy uznać za SKANDAL!

Wójt powinien być najlepiej zarabiającym urzędnikiem w gminie! A zaraz się okaże, że niektórzy urzędnicy zarabiają więcej od niego! Tak, wójt powinien zarabiać dużo! A jego pensja powinna być uzależniona od efektów.

Kiedy w czerwcu tego roku poprzednia rada została zmuszona do obniżki pensji ówczesnego wójta, dołożyła wszelkich starań, by mu odebrać jak najmniej. W przypadku Andrzeja Śliwy zastosowała dokładnie odwrotną taktykę. A zrobił to nie kto inny, a ekipa poprzedniego wójta w radzie.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
11 Comments

 1. a może Panie redaktorze zapytać oficjalnie gminę ile zarabia ex sekretarz zatrudniony przez Roja, może jemu wysoka rada raczyła by obniżyć pensję a jest z czego obniżać oj jest i z głodu nie umrze jak mu obniżą.

 2. Masz rację Paweł, całe szczęście że teraz sesje są transmitowane na żywo, teraz zobaczymy jacy fair są radni, jeżeli są stróżami oszczędności i obniżają pensje wójtowi to dobrze, ale taką samą stawkę 10% obniżki oczekujemy od nich i jeżeli tego nie zrobią sami to znaczy, że ich moralność sięga dna i nie są godni pełnić roli radnego, gdyż robią to dla kasy a nie dla dobra mieszkańców, szanowni radni, radny to służba a nie biznes……

 3. Jeśli oszczędności wprowadzamy to dla wszystkich. Rada niech też odejmie sobie od ust. Chodzi o zwykły ludzki gest np. 10 procent. Szacunek dla radnego Długosza za tą inicjatywę. Nie może być tak , że są równi i równiejsi. Pozdrawiam.

 4. No i jak on teraz przeżyje za te 9200zł, przecież życie kosztuje!!!może za rok albo już w lipcu, zlitują się i mu podniosą pensje? Bardzo mi żal wujta Łapanowa jak żyć, no jak za 9200zł może Biedronkę postawić? będzie taniej.

  • Przecież to wychodzi około 6500 zł netto. Więcej można zarobić na średnim stanowisku w każdej większej firmie. Naprawdę uważasz, że ktoś z kwalifikacjami i doświadczeniem będzie chciał zarządzać gminą, która jest w tak fatalnym stanie, pobierając za to jedynie 6500 zł? Dla mnie jest to śmieszna pensja.

 5. Po co mieszać w to Roja. Taką decyzję podjęli radni i tyle. Dla finansów Gminy nie ma to większego znaczenia dla współpracy wójta z radą przeciwnie A to fatalnie wróży. Jeśli chodzi zaś o finanse Gminy interesuje mnie czu radni zamierzają wyjaśnić ostatnią aferę i czym na dzień dzisiejszy jest wszystko w porządku czy też tracimy na współpracy z ubojnią po to właśnie są komisje.

   • Dzięki. Ale przecież sami dobrowolnie wiedząc jak będzie ciężko zdecydowali się pociągnąć A co z tego będzie jeśli zamiast w jednym kierunku stojąc w miejscu pod publikę przed kamerami podgryzać się zaczną na jednostkę grając nie na zespół. To może jeszcze na golasa majtkami machając przed kamerami do przejeżdżających samochodów kabaret zorganizują aż komisarz zapuka. Pozdrawiam wszystkich.

 6. Pani Jacewicz nagle zauważyła problem krótkiego święcenia lamp ulicznych i zgłasza, a co u licha przez cztery lata nie widziała problemu? Zgłaszała? A kto skrócił ten czas czyż nie jej koleżka Robercik?

 7. Za te pieniądze powinien mieszkańców wysuchiwać spotykać się i realizować problemy ze by niepisac nosić na rękach. Zobaczymy.

Komentowanie jest wyłączone.