Roj kontra Śliwa. Zaglądamy panom w kieszeń. A tam niespodzianka…

W internecie już się znaleźli chętni, by kupić od Andrzeja Śliwy dom i ziemię po cenie, jaką wskazał w oświadczeniu majątkowym.

Roj kontra Śliwa. Zaglądamy panom w kieszeń. Obaj kandydaci są w podobnym wieku. A czy podobne mają też majątki? Jeden mieszka w Łapanowie, drugi w Sobolowie. Ale jedno ich łączy w stu procentach – powierzchnia domów. Obaj mają domy o powierzchni 96 m.kw. Z tym, że Roj wycenia jego wartość na ponad pięć razy więcej, niż Śliwa.

Aby dowiedzieć się, co też obaj kandydaci mają na kontach, zaglądamy w ich oświadczenia majątkowe za zeszły rok. Panowie składali je pod koniec kwietnia tego roku. Obaj dzielą też majątki z żonami.

Czego się dowiadujemy?

Na majątek Roberta Roja składa się:

 • 40 tys. zł oszczędności
 • dom (96 m.kw.) o wartości 280 tys. zł
 • działka budowlana (43 ary) o wartości 86 tys. zł
 • budynek gospodarczy (43 m.kw.) o wartości 20 tys. zł

Wójt nie ma akcji, ani obligacji. Nie ma też żadnych kredytów, a jego auto (w 2016 roku była to Kia Carnival z 2004 r.) jest warte mniej, niż 10 tys. zł.

W zeszłym roku zarobił 137 tys. zł.

A co ma Andrzej Śliwa?

Oto jego majątek:

 • 15 tys. zł oszczędności
 • dom (96 m.kw.) o wartości 50 tys. zł
 • gospodarstwo (12 ha ze stodołą) o wartości 60 tys. zł
 • udziały w spółce AgroBioTest – 6 tys. zł

Kandydat na wójta też nie ma ani akcji, ani obligacji. Nie ma też kredytów. Jeździ Skodą Octavią z 2002 r.

W zeszłym roku zarobił 109 tys. zł (pensja plus diety radnego).

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
184 Comments

 1. Gdby nie mójlapanów nie było by zadnego śliwy i drugiej tury wyborow. To mój Lapanów patrzył przez ostatnie lata gminie na ręce dla tego za to wielki szacunek. Moze ktos to doceni !!

 2. Mam świetny plan dla Andrzeja Ś. Wystawmy na licytację jego gospodarstwo 12ha wraz z domem i stodołą. Cena wywoławcza 110tys. zł. Pójdzie na pniu za kilka milionów i w ten sposób pomożemy mu oddłuzyc gminę.

    • Jakich zarzutów? To podpisane przez Pana Śliwę jego oświadczenie majątkowe 😉 Dostępne publicznie od maja! A że wyceny z… powiedzmy dziwne, no tak dziwne. Sami na to zwróciliście uwagę! 😉

     • Redaktorze nie zauważył Pan ze Łapanów jest specyficzny i tu ludzie boja się wyrazić swoje opinie publicznie ? Mieszkam w sąsiedniej miejscowości i tam FB aż się gotuje wystarczy wejść na profil obecnego wójta gminy Trzciana oraz jego kontr kandydata z Łapanowa

     • Więcej Ci powiem, dziś się po raz pierwszy zdarzyło, że ktoś zadzwonił z prośbą, by przeedytować jego komentarz 😉
      Mamy dość restrykcyjną politykę komentowania, ale przeedytowane – do usług 😉

 3. Ma Pan rację ja też prowadzę firmę rodzinną 3 osobową i czytałem programy to najlepiej z trzech Panów programowo podoba mi się wizja Pana Andrzeja Śliwy coś próbuje zrobić z tym bagnem. Tak jak Pan napisał zgadzam się z pustego i Salomon nie naleje. Panowie tu trzeba działać bo mnie gu obchodzi co robił w przedszkolu Pan Śliwa i Kogo zatrudnił Pan Roj ja chce mieć infrastrukturę rozbudowaną w Gminie tak aby tu chciało przynajmniej moje jedno dziecko zostać aby na starość miał mi kto podać szklankę wody. To tyle pozdrawiam

 4. Bezstronny i niezależny Redaktorze z którym nie było prowadzonych podobno żadnych rozmów, nadal czekamy na artykuł i publicze zadanie WSZYSTKICH naszych pytań Robertowi Roj. Tylko tak możesz udowodnić swoją wiarygodność!

 5. Ludziska opamiętajcie się, po tych tragicznych latach rządów Kuliga i Roja jeszcze zastanawiacie się na kogo głosować. Przecież to Oni obaj jeden po drugim ukrywali przed nami tajemnice ubojni , która zawsze nas truła. Tajemnic pewnie mają znacznie więcej. Dlaczego wójt Roj nie urwał łba tej patologii.??? Miał obowiązek nas chronić !!!

 6. Ludzie opamiętajcie się normalny dom wariatów mnie jako wyborcę gówno obchodzi ile hektarów ma Pan Śliwa a ile oszczędności Pan Roj. Liczy się kto ma jaki program na wyjście z tego syfu po Panu Kuligu bo mam firmę i wiem, że z pustego Salomon nie naleje. Według mnie najlepiej wypada Pan Śliwa ale się zastanawiam na kogo głosować.

 7. szkoda że redakcja skasowała link gdzie pisze o nadużyciach władzy Pana Piotra Ćwika. Udzielał on poparcia dla Pana Roja. Jeszcze raz podaję bo warto poczytać […]

 8. Ludzie uwierzcie , że Śliwa to naprawdę porządny człowiek. Zagłosuję na niego… 4 lata temu głosowałem na kolegę Roja, ale proszę mi wierzyć to już nie ten sam człowiek. Polityka polityką , nie mogę jednak czytać gdy niektórzy piszą , że Roj jest grzeczny czy kultularny i dlatego tylko ma ich głos. Ludzie się zmieniają… niestety często na gorsze.

 9. Panie Śliwa chętnie kupie to gospodarstwo wraz z tym domem ba mało tego za wszystko daje 200 tyś zł a jeśli wartość tego domu i gospodarstwa jest wyceniana na 110 tys zł razem to nawet daje panu zarobić. A co do pana Roja to jak widać podaje realne wartości swoich nieruchomości. POZDRAWIAM

 10. Czy to prawda, że Radni R.R gonią po domach w Tarnawie i nie tylko i opowiadają jak to R.R teraz super będzie rządził, bo PiS wygrał? Ktoś może potwierdzić?

 11. Ale wsza Jasiu został odrzucony a teraz niszczy Roberta. A przecież On milczy o kulisach w gzk. I tak się odwdzięcza przecież ten człowiek jest przesiąknięty złem a niczego nie robi bez powodu więc albo urażona duma albo robi szum koło siebie i będzie startował na sołtysa to też namiastka władzy ale nisko upadł. Pozdrawiam.

  • Słabe to i prymitywne co reprezentujesz w swojej wypowiedzi. Przez ostanie 4 lata rządził gminą Wójt Roj i nie mając pomysłu na rozwój gminę, każde spotkanie zaczynał i kończył o tym jak zadłużył Kulig Gminę. Tak dużemu chłopcu nie przystoi ciągłe mazanie się i narzekanie na poprzednika. W zasadzie wybory wygrał dzięki temu, że na lewo i prawo rozpowiadano jakim to złodziejem jest Kulig. A jednak ten sam Jan Kulig stanął honorowo do wyborów.
   Teraz znowu Wójt Roj zawodzi, przed II turą, że Kulig tak zadłużył gminę. A teraz krótka prawda, miałeś Wójcie 4 lata by się wykazać. Niestety okres próbny i okres zabawy w Wójta dobiega końca. Miałeś 4 lata na postawienie ludziom mostu, ma rozwiązanie problemu z wodą. A my mieszkańcy siedzimy, jak na beczce prochu.
   Nam potrzeba kogoś to nie narzeka i nie zrzędzi, a działa. Współpracuje i jednoczy ludzi do działania. Tylko tyle, albo aż tyle!

   • Mimo iż nie zrozumiałeś masz z całą pewnością prawie słuszność. Obydwaj panowie mają po prostu takie jedno bagienko pierwszy zaczął drugi kontynuował. Zaś obydwaj bronią. .Pozdrawiam

 12. Jutro będziecie mieli odniesienie pana Andrzeja Śliwy na te (WASZE REWELACJE)aha i faktycznie poczytajcie i zobaczcie zdjęcia na profilu pana Kuliga.
  A tym czasem dobrej nocki.
  Oczywiście sympatyką p. Śliwy

 13. Odwiedzcie profil na FB pana Jana Kuliga ciekawe rzeczy zaczyna publikować i opisywać cytat-Szanowni Państwo !
  Rzeczywistości dorobku gminy w okresie 2002-2014,nie da się zasłonić nieścisłymi,wręcz przekłamanymi informacjami,dotyczącymi budżetu gminy.Dla prawidłowego obrazu finansów gminy tj.zaciągania kredytów i ich wydatkowania podczas kadencji 2010-2014,przedstawiam uchwałę Rady Gminy z dnia 2 czerwca 2011r oraz harmonogram zadań do zrealizowania.(Uchwała oraz sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Łapanów 2014r ogólnie dostępna na stronie BIP UG Łapanów).
  Dla przykładu:podaje się kredyt 10 mln zł na Budowę Gimnazjum-ma być 10,5mln zł na Zadania inwestycyjne zaplanowane w budżecie gminy na lata 2011-2013 z zakresu rozbudowy bazy oświatowo-sportowej na terenie gminy i infrastruktury technicznej gminy .
  Zadania zrealizowane z kredytu były jako udział własny do pozyskiwanych środków zewnętrznych.Całkowita wartość tych inwestycji dostępna jest w UG.
  Co do prawidłowego gospodarowania finansami Gminy i realnie wykorzystywanych środków na realizację wszystkich inwestycji ,zostaną przedstawione stosowne dokumenty .
  Proszę śledzić na bieżąco mojego fb-dalsze nieścisłości w informacjach opublikowanych przez władze gminy z ostatniej kadencji.
  Pozdrawiam.
  Zdjęcia również są opublikowane na stronie pana Jana cały czas do wglądu. […]

  Będzie ciekawie.

  • A panowie Radni Grzyb i Kaczmarczyk zastanowili się chociaż przez chwilę, skąd miały się wziąść pieniądze, żeby zapłacić za wykonane przy szkołach w ich miejscowościach sale gimnastyczne. Podnosili łapki i zadłużali gminę a teraz larum gdzie się podziało 10 mln. Tak, Panie Kluba te pieniądze nie były pożyczone na gimnazjum w Łapanowie a właśnie na wymienione wcześniej inwestycje i jeszcze wiele innych… być może również na zakup budynku na świetlicę w Chrostowej

 14. Na ,,Nasz Łapanów” /nazwa zupełnie mylna zresztą bo to,, Wasz Łapanów”/ przeczytałem jakie to autorytety popierają Pana Roja. Krótko – takie same jak on, wystarczy poczytać na […]
  skopiujcie link do wyszukiwarki i się dowiecie np o Piotrze Ćwiku

 15. Już dawno tu pisałem ,że ani jeden ani drugi z kandydatów nie nadają się na dobrych wójtów. Żaden z nich nie jest do końca prawdomówny ,szczery i uczciwy i o tym wszyscy wiedzą .Ten który rozpoczął dzieło niszczenia gminy na szczęście przepadł w I turze .
  Moim najlepszym kandydatem był Karol Manys ale tylko był bo teraz zmienił front a dla mnie również twarz .Może dobrze się jednak stało ,że nie kandydował bo ktoś kto zmienia zdanie jak rękawiczki nie może być dobrym wodzem .
  Wierzę w mądrość mieszkańców gminy , którzy wybiorą dla siebie „mniejsze zło”.

 16. Rozmawiałem dzisiaj z ludzmi ten artykuł spowodował paradoksalnie wzrost poparcia dla p.Śliwy. Ludzie zdają sobie sprawę, że tonący brzytwy się chwyta. Widzą też, że Roj ma w nosie ludzi i nie odpowiada na pytania podczas gdy jego zwolennicy wymagają odpowiedzi od innych. Czy to prawda, że Radni R.R gonią po domach w Tarnawie i nie tylko i opowiadają jak to R.R teraz super będzie rządził, bo PiS wygrał? Ktoś może potwierdzić?

 17. Bez oczerniania kogokolwiek. Zagłosuję na Śliwę tylko dlatego , że Roj przez ostatnie 4 lata się nie sprawdził. Lepiej nowe nieznanego do końca niż stare bezużyteczne.

 18. To dla niedouczonych którzy twierdzą,że gdy wójtem zostanie wybrany Andrzej ŚLIWA przewodniczącym rady gminy zostanie Jan Kulig:
  Takiej opcji nie ma:
  przepis określa:
  Wyboru przew. rady gminy dokonuje rada ze swego grona w głosowaniu tajnym bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady

  Jan Kulig nie jest radnym więc takie podchody myślowe są zbyteczne.Pozdrawiam i oczywiście głosuję na P A Śliwę.

 19. Ludziska czy ktoś z was mając własną firmę lub gospodarstwo oddałbym w dzierżawę na 5 lat Rojowi obserwując obecne 4 lata dzierżawy naszej gminy ?. Zaś Po wyborach lepiej będzie uczciwiej nawet oni rozumieją że trzeba będzie ujawnić z takim trudem wyciszone maskowane lecz wyłazi niech się boją mają dużo do stracenia, Czyż nie prawda … ?.

 20. Prawda jest taka, że Pan Roj zatrudnił swoich ludzi, Sekretarza, Skarbnika, Panią w Budownictwie, u Pana Śliwy jest tak radnym w Kamyku został brat pani dyrektor Przedszkola w Sobolowie, dzie w dowód wdzięczności ksiądz panu radnemu zatrudnił żonę w przedszkolu i to się dopiero zaczyna zastanówcie się kogo wybrać.

 21. Super było na tym szkoleniu, Wójt tyle obiecał, jedzenia i wódki było do bulu. Przekonał mnie głosować na Roja! P.S w zimie mają być narty we Włoszech 😉

 22. z małej chmury zrobić duży deszcz to takie małostkowe to takie Polskie,napisac,przeczytać nie ważne czy prawda czy mit ludzie kochani rozliczacie kandydatów po wpisach majątkowych etc…(śmiechu warte).
  Macie do wyboru Roja który ogłaszał obejmując posada wójta 4 lata temu że oddłuży gminę itd…nie oddłużył mało tego zadłużył ją już do stanu upadłości i za to MINUS,szambo z kranu winny kierownik GZK i winny ale czy tylko on z gminy winny? sąd zadecyduję kolejny Minus dla Roja,zero pozyskiwania środków pieniężnych z zewnątrz brak wiedzy Roja ale również ludzi adekwatnych przy nim MINUS,stołówka amba-fatima była i nima-MINUS,zalew niby przez ostatnie dwa lata nie przynosi dochodów to już się w glowie nie mieści-MINUS i mogę tak jeszcze wymieniać i wymieniać pamiętajcie w tym przypadku oceniamy wójta po czynach i zrealizowanych celach podsumujcie sobie Roja dokonania na plus i minus ale sami nie kierujcie się moim wpisem i co Wam wyjdzie drodzy wyborcy?są jakieś plusy? jeden,dwa a może trzy??? każdy oddany głos na Roja jest i będzie głosem na niegospodarność na nierzetelność po prostu na gorsze jutro,pozdrawiam

  • Święta prawda, wystarczy poczytać artykuły z poprzednich miesięcy na tej stronie i wywiad p Manysa w gazecie Krakowskiej co sądzi o obecnym Wójcie.
   Jeżeli nagle p Manys uważa że Roj jest dobrym, uczciwym,honorowy z doswiadczeniem Wójtem to może i lepiej że nie startował.

  • Święte słowa. Pan Śliwa jest najlepszym kandydatem na wójta. Pod obecną władzą w gminie totalny marazm, odbywa się chocholi taniec. Może czas to zmienić i jest temu okazja.

 23. Będę głosował na Roja – dlaczego? Roj jest przynajmniej uczciwy i uprzejmy. A Śliwa niestety nie. Miałem taką sytuację kiedyś jak Śliwa zajechał mi droge swoją skodziną. Zatrąbilem an on pokazał mi palec serdeczny…

 24. My czytelnicy czekamy na zadanie naszych pytań z komentarzy do R.R!

  1.Ile pozyskał srodków z UE w porównaniu z kadencją 2010-2014?
  2.Ile nabrał kredytów i co zastawił?
  3.Zaległosci wobec nauczycieli?
  4.Co z planem naprawczym? Są zalecenia RIO, a nawet chyba decyzja?
  5.Jak sztucznie wymanewrował budżet, żeby uniknąc planu naprawczego?
  6.Czy ludzie wiedzą jakie skutki niesie za sobą plan naprawczy w gminie i dlaczego kombinował aby go uniknąć?
  7.Czy to prawda, że przez 4 lata jego rządów doprowadził gminę do planu naprawczego, a teraz manewruje budżetem żeby dotrwać do wyborów bez tego planu?
  8. Czy są wywierane wpływy na RIO przez dygnitarzy PiS?
  9.Czy to prawda, że w budżecie brakuje 2,5 mln zł aby dotrwać do końca roku? I wiele, wiele innych o co pytali tutaj pozostali! To jest temat dla ludzi.

  • Roj podrzuca Śliwie kukułcze jajo, nie uchwalił planu naprawczego, by ludzie nie dowiedzieli się przed wyborami do czego doprowadził gminę, a potem powie że to nie on uchwalił tylko ŚLIWA!

   Uchwała RIO nr KI-411/181/18 „Zważywszy na powyższe okoliczności, jak również na pogłębiający się problem z płynnością finansową Gminy Łapanów, skutkujący zagrożeniem realizacji zadań publicznych, wystąpieniem zobowiązań wymagalnych w kwocie 344.444,87 zł (dane ze sprawozdania Rb-Z wg stanu na koniec II kwartału 2018 r.), których następstwem może być uszczuplenie środków publicznych wynikające z konieczności zapłaty karnych odsetek, w ocenie Kolegium Izby zachodzą ustawowo określone przesłanki do zastosowania przepisu art. 240a ust. 1 ustawy o finansach publicznych i wezwania Gminy Łapanów do opracowania i uchwalenia programu postepowania naprawczego.”

 25. Witam. Proszę o wyjaśnienie po 12 listopada trafi na wokande sprawa GZK oraz ubojni. Czy dla Roja jako przełożonego nad kierownikiem będzie miało znaczenie czy zostanie wybrany na wójta i wtedy jest przełożonym A co jeśli nie zostanie wybranym to wtedy nie ma odpowiedzialności ?. Przecież to się może ciągnąć miesiącami. Z góry dziękuję.

 26. Ale pieprzycie na tym Portalu pan Śliwa wygrał by wybory w I turze ale niedźwiedzią przysługę zrobił mu Pan Kulig, przez różne nieudane zagrywki przedwyborcze, które raczej pokazywały z dobrej strony Pana Roja i jego zespół a za przegraną Pana Śliwy będzie odpowiedzialny Ksiądz Proboszcz z Sobolowa bo dużo jest ludzi, którzy nie znoszą jak kler wtrąca się w wybory.

 27. Zobaczcie jak minister z PiS wyceniał swoja stodołę

  FAKT: „Jak dowiedziało się Radio ZET, prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie prof. Jana Szyszki, bo nie dopatrzyła się żadnego przestępstwa.Co z luksusową „stodołą” szefa resortu ochrony środowiska? Nieruchomość to 300-metrowa, murowana dacza na atrakcyjnej działce nieopodal jeziora. „Stacja naukowa” – jak zwykł nazywać ją Szyszko – to miejsce spotkań z naukowcami i ekologami. Minister zapewniał w swoim oświadczeniu majątkowym, że budynek jest wart… 17 tys. zł! W świetle tłumaczeń prokuratury, nie ma to jednak większego znaczenia.

  Okazuje się, że według śledczych „poseł może wpisać wartość, jaką jego zdaniem przedstawia nieruchomość”. Prokuratorzy są przekonani – nie ma prawnego obowiązku wyceny nieruchomości. „

 28. I co to ma do rzeczy, napisał co ma i na ile to wycenia nic nie zataił równie dobrze mógł napisać 3 miliony zł, Od wyceny jest rzeczoznawca tyle w temacie.

 29. Ta nagonka jest ohydna mnie to jeszcze bardziej umocniło w decyzji aby na niego głosować. Nie toleruje takich praktyk – jak się nie ma argumentów to się atakuje na wszelkie sposoby. WSTYD !!!!

 30. Sprawa Sławomira; ubojni, gzk oraz odpowiedzialnośći wójta za podwodnego. Przecież dopiero trafiła do sądu i będzie rozpatrywana gdy delikwent wyzdrowieje a po 9 miesiącach od 12-go lutego to już będzie niedługo bo tyle wolno chorować. Więc nikt niczego jeszcze nigdzie nie zabrał.

 31. 1. Rozumie, że prawo ma być pisane pod Was. Ale jak ktoś Wam nadepnie nad odcisk! To co??? Straszycie CBA i a sprawa dotyczy PRYWATNEJ WŁASNOŚCI. Nie podnosicie za nic odpowiedzialności i a Przewodnicząca Gminy CELINA JACEWICZ nie musi stosować się do Podstawa prawna do złożenia oświadczeń majątkowych Z ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym dotyczących oświadczeń Majątkowych.

  W Latach 2014, 2015, 2016, 2017 miała czas na weryfikację oświadczeń i zgłoszenie niejasności od Urzędu Skarbowego. Miała to robić, każdego roku.

  dla przypomnienia z ustawy
  – W przypadku podejrzenia, że osoba składająca oświadczenie majątkowe podała w nim nieprawdę lub zataiła prawdę, podmiot dokonujący analizy oświadczenia występuje do dyrektora urzędu kontroli skarbowej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej oświadczenie z wnioskiem o kontrolę jej oświadczenia majątkowego.

  Podmiot dokonujący analizy oświadczeń majątkowych każdego roku przedstawia radzie gminy informację o:

  1) osobach, które nie złożyły oświadczenia majątkowego lub złożyły je po terminie,

  2) nieprawidłowościach stwierdzonych w analizowanych oświadczeniach majątkowych wraz z ich opisem i wskazaniem osób, które złożyły nieprawidłowe oświadczenia,

  3) działaniach podjętych w związku z nieprawidłowościami stwierdzonymi w analizowanych oświadczeniach majątkowych.

  2. PO raz drugi piszesz prawo pod siebie. cytuję” Niestety całą prawdę z przekrętami oczyszczalni i wody z ubojnią zabrał ze sobą ojciec Sławomira ŚP Andrzej.” To jakieś kpiny?? Co Wy sobie myślicie. Sławomir w sumie jest jak odsiadce. Cały czas chłopak „pije piwo, którego naważył” Za to Wójt nie ma poczucia odpowiedzialności za zaniedbania Urzędowe. Jest dla mnie przełożonym i brak odniesienia do tej sprawy czyni go współwinnym. Pomijam lekceważenie i troski o życie mieszkańców, kiedy miał sygnał od Sanepidu o realnym zagrożeniu. Co zrobił?? To co zawsze poprosił na pismie, a sam zamknął urząd Gminy i poszedł w pizdu.

  3. A teraz WISIENKA NA TORCIE. Odnieście się do Majątku GMINY i wypowiedzi: ”
  Podobnie jest z wiedzą prawną u wójta Roberta Roja, w asygnowanych jego pieczątką i podpisem oświadczeniach majątkowych conajmniej dwóch osób przez niego przyjętych do pełnienia funkcji na stanowiskach kierowniczych też jest dziwnie i ciekawie szczególnie w części A pod poz VIII w złożonych oświadczeniach majątkowych. Polecam lekturę oświadczeń majątkowych nowego sekretarza gminy dochody z tytułu zatrudnienia na dzień 01.01.2018 r tj. rozpoczęcia pracy widnieje wpis -nie dotyczy czyli był bezrobotnym? oraz nowego pełniącego obowiązki dyrektora gimnazjum w Łapanowie tj. dochody z tytułu zatrudnienia według stanu na dzień 01.09.2017r za okres od 01.01.2017 r do 31.08.2017r przed rozpoczęciem pełnienia funkci dyrektora wynosi tylko 6200,00zł,ale już w oświadczeniu za 2017 rok, według stanu na 31.12.2017 r wynoszą 74407,33 zł tj. po 4 miesiącach bycia dyrektorem wzrosły o 68207,33 zł to daje miesięczny zarobek wynoszący 17051,84 zł. to jest dopiero komin płacowy „szok i niedowierzanie”.

 32. Panie Karolu bardzo proszę aby Pan rozwiązał zagadkę z jakich pieniędzy Wójt Roj zorganizował i zapłacił wycieczkę Radnym,sołtysom i pracownikom gminy (27-28.10.2018r.), skoro gmina nie ma pieniędzy praktycznie na nic! Czy było to podziękowanie dla elity za I turę wyborów , czy szkolenie przed II turą wyborów na Wójta? Dlaczego dla pewnej grupy są pieniądze nawet wtedy gdy „ich nie ma”. Komu je zabrał? Raz jeszcze bardzo proszę o wyjaśnienie tej sprawy i podanie do publicznej wiadomości.

  • Panie Janie.
   Oczywiście, że z funduszu alkoholowego (powinny trafić do rodzin dotkniętych tym problemem, ale to szczegół, radni i sołtysi też mogą mieć z tym problem). Wycieczka była obiecana kołom gospodyń wiejskich w podczas wcześniejszego pobytu w Łańcucie (na szczęście mądre kobiety nagrały wszystko). Pan wójt obiecał jak tylko wygra wybory to ich zabiera, pierwsza tura dla niego – więc jest i wycieczka, a że nie przewidział, że może być druga tura, wiec na wszelki wypadek zabrał radnych sołtysów, to się nazywa kiełbasa wyborcza. I tyle w temacie.

 33. Jeśli chodzi o weryfikację oświadczeń majątkowych przez Urząd Skarbowy to ma on na to 5 lat. Co nie oznacza wcale czy skarbówka go zweryfikuje czy nie. W większości przypadków weryfikacja jest ale nikt tego nie sprawdza na gruncie.
  Kolejna sprawa – Pan Śliwa podał że posiada 12 ha gospodarstwa rolnego. Przeciętny dochód z 1 ha przeliczeniowego za 2017 rok wyniósł 3399 zł X 12 ha daje kwotę 40.788 zł dla IV klasy gruntów. Nawet biorąc pod uwagę inną klasę gruntów i tak wychodzi więcej niż w oświadczeniu. Nie podał też czy są tam nieużytki i las. Skoro nie podał to domniemamy że nie posiada.
  Sprawa wodociągu i Pana Sławomira. Pan Sławomir jest nie do zwolnienia bo cały czas przebywa na zwolnieniu lekarskim i się leczy. A takiego nie wolno zwolnić a i tak w zaciszu domowym kieruje. Niestety całą prawdę z przekrętami oczyszczalni i wody z ubojnią zabrał ze sobą ojciec Sławomira ŚP Andrzej.

 34. do „do nauki”
  widzisz od kiedy to parafia pisze wnioski dla szkoł gminnych? jaki w tym miał interes proboszcz? a czy te umowy kandydata sliwy z zeznan podatkowych nie dotycza przypadkiem tego projektu? nie wiem ,niech kandydat to zaneguje… bo bardzo jest to dziwne że gmina ze swoja administracja oddaje cos takiego Parafii a Sliwa jako przewodniczacy Rady to podpisuje?
  A to podobno nie jedyna taka uchwała w Sobolwie dla szkoły

  • Jest to dopyszczalne i robi tak wiele gmin chcąc uzyskać lepsze warunki. Nawet Śliwa pisze o tym w programie że czasem lepiej puścić przez stowarzyszenie.

  • Nie zada ich. Jest zawiedziony, że Śliwa nie chciał jego kandydatów do Rady ktorzy nie mielu szans. Pisze że Roj zdobył Radę, ale nie pisze czemu. Nie pisze że rozbicie głosów chciażby w Grabiu, Kobylcu, Ubrzeży, Łapanowie na innych kandydatów szczególnie Kuliga jest tego powodem. Nie przedstawił redaktor analizy powyborczej ile osób głosowało na radnych PiS w porównaniu z pozostałymi kandydatami kontra PiS. Nie pisze bo to niewygodne. A każdy głupi nawet wie że zmiana podejścia p.Manysa nie jest przypadkowa. Wiemy kto kieruje ministerstwami.

   • Oczywistości. Prócz bredni oczywiście 😉
    Takie są wyniki wyborów i mam nadzieję, że nie zamierzasz ich kwestionować 🙂
    Co do zmiany podejścia – poczekaj pół roku. Bo 100 dni spokoju każdemu się należy 😉
    Pozdrowienia 😉

    • To popierasz Roja czy nie bo w komentarzu na dole pisałeś że żadnego a potem na końcu że jadnak Roja… To nie jest kwestionowanie wyników ale pokazanie że taki układ w radzie wcale nie odzwierciedla tego czego chcieli ludzie, a chcieli zmiany. 63% mieszkańców biorących udział w wyborach nie głosowała na radnych Roberta Roja! Jakby nie Kulig już było by dawno po wyborach i Rada byłaby Śliwy. Tak się zawsze martwiłeś ludzmi robiłeś sondy pokazywałeś preferencje, a teraz nie chcesz pokazać! Kiedy pytania do Roja?

 35. Nie dziękujcie! Wszyscy wiedza, że to celowy atak i manipulacja obozu R.R
  Strach pomyśleć, kto nami rządzi. Bez znajomości prawa, bez chęci go zgłębiania. Bez chęci współpracy, porozumienia.

  Jak można 4 lata piastować stanowisko Przewodniczącej Rady Gminy i ani razy nie przeczytać: Podstawy prawnej do złożenia oświadczeń majątkowych z ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym?

  Nie wyobrażam sobie, żeby nami rządził obóz tylko Roja.

  • Źle mnie zrozumiałeś ja pisałem że dziękuje za wyjaśnienie sprawy pod kątem prawnym co pokazuje kim jest zaplecze Roja. A redaktor po 4 latach tego co wyprawiał na moim łapanowie i jego óświadczenia dziś w komentarzu, pokazał kim naprawdę jest! Szkoda komentować.

 36. do ja…
  nie zapominaj ze Andrzej Sliwa Był wtedy Przewodniczącym Rady Gminy Łapanów,której był przedstawicielem ( więc brał czy nie brał pieniądze za dyrektorowanie bez uprawnień w przedszkolu?) skoro twierdzisz że śliwa nic nie robi charytatywnie?

 37. Do „do redaktora”
  myślisz że śliwa skomentuje swoje powiazania z proboszczem z sobolowa, jego dyrektorowanie w przedszkolu i pobieranie pieniędzy? MAMY TAKA NADZIEJE , dowody czekają na jego komentarz… zobaczymy co wedy będzie mówił, transparentny andrzejek

  • Skoro komentuje, że nie przeniesie gminy do Sobolowa…
   Wydaje się, że sprawa przedszkola jest poważniejsza (zupełnie jej nie znam i chętnie bym się dowiedział). Tak samo jak wyceny z oświadczenia majątkowoego – wszyscy wiemy, że są śmieszne!
   Problem w tym, że pan Andrzej transparentność uczynił jednym z czterech swoich haseł. No i zong…
   Z TRANSPARENTNOSCIĄ jest pewien kłopot… 😉
   A resztę sam wiesz najlepiej 😉

   • Panie redaktorze, a nie zdziwiła Pana w oświadczeniu obecnego wójta „wycena” domku gospodarczego (w oświadczeniu z 2013 – gdy był radnym powiatowym miał powierzchnie 62m i wart 20,000, teraz w oświadczeniu za 2017 ma powierzchnie 43m (a jak każdy widzi raczej się nie skurczył) i też jest wart 20,000 – ciekawe prawda. Domek gospodarczy wynajmowany na mieszkania w okresie letnim. A np: radny Grzyb, ten to już zupełnie niema domu, żadnych nieruchomości, a żyje, mało tego wybraliście go ponownie jako tego „najlepszego” z Grabia. Nie chce się mi mieszać w tym szambie dalej, ale…. Kto mieczem…

 38. Za dużo tu zawiści i złości. Redaktor zmienił zdanie na temat RR? Bo wydawało mi się, że dawniej był ble a teraz to nawet może być. Jak dla mnie w temacie uczciwości RR wystarczy sprawa wodociągu

  • Nie zmienił, jest krytyczne. Co do wodociagu – uważam, że Robert Roj ponienien dawno juz zwyczajnie zwolnić Sławomira G. A wcześniej normalnie zrobic solidny porządek!
   Wszystko w temacie!

   • A sam nie odpowiadał za ten syf ? wszystko cacy ? Zastawianie minia gminy tez jest OK ? Rozwalanie mostu tuz przed samymi wyborami tez jest ok ? A sytuacji finansowa gminy i to co znalazło RIO też ? Ech szkoda gadać

 39. Witam. Jeśli jeszcze raz ktoś łącznie z redaktorem napiszę że Roj jest uczciwy. To niech najpierw się zastanowi i odpowie czy człowiek uczciwy może tolerować przekręty swojego podwładnego ?. Że ośmielę się przypomnieć sprawa układu gzk i ubojni znalazła finał w sądzie zaś Wójt nie zrobił nic kompletnie nic a powinien był interweniować Jako przełożony. Czy to jest uczciwość ???. Więc nie piszcie głupot o Uczciwości. Pozdrawiam.

 40. Rozumiem, że Nasza Przewodnicząca Gminy CELINA JACEWICZ nie zna nawet Podstawa prawna do złożenia oświadczeń majątkowych Z ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym!

  Czyli ma sobie pieczątkę i podbijam!!

  Złożony jest tam podpis i pieczątka MGR Jaceiwcz, czyli od 2014 roku do 2017 roku! Nic w tym temacie nie zrobiła, a Podstawa prawna do złożenia oświadczeń majątkowych mówi:

  – Analizy danych zawartych w oświadczeniu majątkowym dokonują osoby, którym złożono oświadczenie majątkowe. Osoby, którym złożono oświadczenie majątkowe, przekazują jeden egzemplarz urzędowi skarbowemu właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej oświadczenie majątkowe.

  – Analizy danych zawartych w oświadczeniu majątkowym dokonuje również urząd skarbowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej oświadczenie majątkowe. Analizując oświadczenie majątkowe, urząd skarbowy uwzględnia również zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym (PIT) małżonka osoby składającej oświadczenie.

  – Podmiot dokonujący analizy, jest uprawniony do porównania treści analizowanego oświadczenia majątkowego oraz załączonej kopii zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym (PIT) z treścią uprzednio złożonych oświadczeń majątkowych oraz z dołączonymi do nich kopiami zeznań o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym (PIT).

  – W przypadku podejrzenia, że osoba składająca oświadczenie majątkowe podała w nim nieprawdę lub zataiła prawdę, podmiot dokonujący analizy oświadczenia występuje do dyrektora urzędu kontroli skarbowej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej oświadczenie z wnioskiem o kontrolę jej oświadczenia majątkowego.

  i WISIENKA NA TORCIE

  Podmiot dokonujący analizy oświadczeń majątkowych każdego roku przedstawia radzie gminy informację o:

  1) osobach, które nie złożyły oświadczenia majątkowego lub złożyły je po terminie,

  2) nieprawidłowościach stwierdzonych w analizowanych oświadczeniach majątkowych wraz z ich opisem i wskazaniem osób, które złożyły nieprawidłowe oświadczenia,

  3) działaniach podjętych w związku z nieprawidłowościami stwierdzonymi w analizowanych oświadczeniach majątkowych.

  • Ej, wyluzuj sie! Ściemnia czy nie ściamnia? Ile kosztuje taki dom? Ile kosztuja te hektary? Raczej oczywiste więc czego bronisz? Ściermnia i tyle!

  • No i mamy odpowiedź. Dziękujemy za wyjaśnienie. I co redaktorze na to? Kto zatem weryfikował oświadczenie Śliwy? Ty nie jesteś od tego ani zaplecze R.R więc nie daj sìe podpuszczać!

  • Podobnie jest z wiedzą prawną u wójta Roberta Roja, w asygnowanych jego pieczątką i podpisem oświadczeniach majątkowych conajmniej dwóch osób przez niego przyjętych do pełnienia funkcji na stanowiskach kierowniczych też jest dziwnie i ciekawie szczególnie w części A pod poz VIII w złożonych oświadczeniach majątkowych. Polecam lekturę oświadczeń majątkowych nowego sekretarza gminy dochody z tytułu zatrudnienia na dzień 01.01.2018 r tj. rozpoczęcia pracy widnieje wpis -nie dotyczy czyli był bezrobotnym? oraz nowego pełniącego obowiązki dyrektora gimnazjum w Łapanowie tj. dochody z tytułu zatrudnienia według stanu na dzień 01.09.2017r za okres od 01.01.2017 r do 31.08.2017r przed rozpoczęciem pełnienia funkci dyrektora wynosi tylko 6200,00zł,ale już w oświadczeniu za 2017 rok, według stanu na 31.12.2017 r wynoszą 74407,33 zł tj. po 4 miesiącach bycia dyrektorem wzrosły o 68207,33 zł to daje miesięczny zarobek wynoszący 17051,84 zł. to jest dopiero komin płacowy „szok i niedowierzanie”.

 41. To jest matrix. Wiele robiliście i być na szczycie władzy. Wiele zrobicie by Wasz Wójt Robert Roj był z Wami u władzy. Ale ta forma nagonki ma swoje granice! Nie daj Boże byście zasiedli wszyscy przy jednym korycie!

 42. Atak zwolenników Roja rozpoczęty chcą zagarnąć wszystko wmawiając ludziom, że mają Rade Powiat i Sejmik oraz poparcie na zamówienie. A ja się pytam co jeszcze wymyślicie? Elektoracie prodemokratyczny, łapanowska inteligencjo obudźcie się, bo dacie się ograć przez ludzi dla których prawo sprawiedliwość i uczciwość to tylko hasła, wyciągają niesprawdzone brudy podpuszczają redaktora, a ten łyka i smaruje. Czy są tu jacyś wyborcy innych partii niż PiS?? Czy cała gm Łapanów to 100% PiS? Nie chowajcie głów w piasek i nie dajcie się zastraszyć!

  • Nic nie łyka… Taki dom i takie gospodarstwo zwyczajnie mają inną wartość! Mamy szukać porównywalnych ofert? A jeśli mają taką, to ja kupuję od kandydata 😉 I proszę do tego nie mieszkać polityki! Naprawdę!
   Serdeczności 😉

   • Panie Manys nie wiesz o który dom chodzi i o które gospodarstwo więc wstrzymaj się z wyrokami… nie daj się podpuszczać jeśli chcesz by program na 4+ był realizowany, no chyba że już nie chcesz, bo w między czasie coś się zmieniło (…)

    • My czytelnicy czekamy na zadanie naszych pytań z komentarzy do R.R!

     Ile pozyskał srodków z UE w porównaniu z kadencją 2010-2014?
     Ile nabrał kredytów i co zastawił?
     Zaległosci wobec nauczycieli?
     Co z planem naprawczym? Są zalecenia RIO, a nawet chyba decyzja?
     Jak sztucznie wymanewrował budżet, żeby uniknąc planu naprawczego?
     Czy ludzie wiedzą jakie skutki niesie za sobą plan naprawczy w gminie i dlaczego kombinował aby go uniknąć?
     Czy to prawda, że przez 4 lata jego rządów doprowadził gminę do planu naprawczego, a teraz manewruje budżetem żeby dotrwać do wyborów bez tego planu? Czy są wywierane wpływy na RIO przez dygnitarzy PiS?
     Czy to prawda, że w budżecie brakuje 2,5 aby dotrwać do końca roku? I wiele, wiele innych o co pytali tutaj pozostali! To jest temat dla ludzi. A te rewelacje na temat p.Śliwy to zwykła podpucha, ktora zresztą na pewno zostanie skomentowana.

   • Redaktorze swoim wpisem o poparciu roją (tak wynika z komentarza) nagle przed II turą straciłeś wszystko w moich oczach i pewnie nie tylko moich ale i wielu osób.

 43. chyba strach już kogoś obleciał… Pani Jacewicz jako przewodnicząca rady tylko formalnie odpowiada za przyjęcie deklaracji… nie weryfikuje ich merytorycznie bo niby jak? co w nich jest to już wpisują sami zainteresowani którzy je składają… Sliwa okazuje się bardzo niewiarygodnym człowiekiem być?

 44. Przynajmniej Roj i Kulig podali w oświadczeniu majątkowym prawdę. Śliwa niestety nie, a to źle świadczy o jego uczciwości i krętactwie.

 45. CBA na pewno przejrzy oświadczenie majątkowe P. Śliwy, a za dupę pociągnie Przewodniczącą Rady Gminy CELINĘ JACEWICZ, która od 2014 zatwierdzała każde oświadczenie swoją pieczątką i podpisem. Nie zgłaszała żadnych zastrzeżeń. Aż do dziś! Dla czego Pani Radna nie zadawała pytań? Dla czego nie odrzuciła od 2014 żadnego oświadczenie? Dlaczego nie skierowała żadnego pisma z prośbą o wyjaśnienie?

 46. Pisałem wam Roj wygra te wybory, wyborcy Kuliga nie pójdą glosować. Nastąpi rozprężenie elektoratu, dodatkowo jak to miało miejsce 4 lata temu będą wypływać rożne kwiatki (nieważne czy prawdziwe). Wszystko byle Roj wygrał ! Wygra sliwa 1630 roj co około 1680

  • do wyniki II tury

   w błędzie to jesteś Ty że Roj wygra te wybory elektorat Kuliga odda swoje cenne głosy na Śliwę i pójdzie licznie do wyborów żeby obalić raz na zawsze Roja.
   Objaw odprężenia elektoratu Śliwy??? Idz do lekarza bo u Ciebie są objawy
   strachu a to się powinno leczyć.

   • Widzisz Darku własnie redaktor tego portalu napisał w komentarzu ze lepszym kandydatem byłby Roj cytuje „Mam swój typ i zapewne ku szokowi wielu – nie jest to Śliwa” Czar prysł !! haha Wgra Roj i dalej będą rządzić kolejne 5 lat. Takie uroki polityki. Redaktor już jest zakochany w krystaliczności Roja i jego rady 🙂

    • Do darek
     każdy ma prawo wyrażania swej opinii jeśli redaktor jak napisałeś jest zakochany w krystaliczności Roja i jego rady no cóż ja bym wroga nie polubił tylko walczył żeby pokonać.

     Zaskoczeniem oczywiście że są słowa p.Manysa ale na szczęście to nie pan Manys jest wykładnią wyborów tylko same wybory i wyborcy.
     Słowami (krystalicznej uczciwości i doświadczenia)nie można odmówić wójtowi pan redaktor zadziwił hmmm w sumie nie mnie tylko samego siebie…:)

     • do Karol Manys oczywiście że mam i Ja to wiem i Ty to wiesz i w każdej chwili można na tzw.stół położyć!
      Pytanie czy dobrze rozumiemy slowo UCZCIWOŚĆ?!

 47. Szanowni Państwo, chciałem zapytać ilu spośród Was przeczyta wyjaśnienia kandydata? Czy te wyjaśnienia zostaną opublikowane na portalu MŁ? Tak łatwo oczerniać, a obronić dobrę imię trudno, bo nikogo to już nie obchodzi. Naprawdę ujadaliście przez 4 lata że portal szkaluje Roja, a teraz ten jad żmijowy – produkt lokalny wykorzystujecie i robicie dokładnie to samo. Ilu z Was dziś było w kościele? Ilu do komunii? Nie widzicie w czym właśnie uczestniczycie??

 48. Teraz to wyjaśnienia Sliwy w d..e rozbić, Roj jaki jest taki jest ale to uczciwy człowiek i ja na niego zagłosuję, przynajmniej mówi jak jest i nie obiecuje gruszek na wierzbiee coś zrobił i nie przypisuje sobie zasług innych

 49. Panie Sliwa co z tymi umowami z Proboszczem co ma Pan na BIP? prawda to że biznesy razem robiliscie gdy byles przewodniczacym rady? a moze te umowy dotycza czegos innego? Jezyka w gebie zapomniałeś kandydacie Sliwa?

 50. Przecież Sliwa dzieli majątek z żoną? czyli sami nic nie mają bo żyją na koszt rodziców żony Sliwy? To Sliwa co robi z pieniedzmi które zarabia? Inwestuje w nieswoje? smierdzi ten transparentny kandydat na odległość

  • „1070” – A czemuż to od 1990 roku jak jest radnym i wykazywał swój majątek to się nie zajęła, a teraz to jakaś niespodzianka?. Może tak sprawdzić a nie pierdoły wypisywać. BIP jest dostępny dla każdego.

 51. Piszecie, a nie wiecie o czym. Wiecie gdzie leży to gospodarstwo i dom, w której miejscowości?. Którego jest właścicielem, nie to w którym mieszka.

 52. A ciemny lud kupi…? Panie Śliwa, kto tu chyba kogoś robi w ch…. Kupuję od pana to gospodarstwo natychmiast!!!!! To są jakieś jaja!!!! Stracił pan właśnie wyborcę! Transparentność???? Kpiny! Żal! Wolę już tego Roja!

 53. Z tego wychodzi że z generałem niezle się ustawili na plebsie hahahah, jeżeli tak nie jest to niech Sliwa i Proboszcz skomentują te umowy które są wykazane w zeznaniach podatkowych i dyrektorstwo przedszkola

 54. Panie Sliwa wygląda na to że oszukuje Pan ludzi? Jak Pan to skomentuje? Wygląda na to że uważa Pan mieszkańców naszej Gminy i nie tylko za idiotów. Czyżby prawdą było to co mówią o Panu w starostwie powiatowym że jedyne co Pan potrafi to przypisywanie sobie sukcesów innych osób? Na to wygląda.
  a te wyceny w Pana oswiadczeniu majątkowym powinna sprawdzić CBA.

 55. Pan Sliwa coraz bardziej się kompromituje. Jego hasło – transparentność zaczyna go pogrążać. Dom 96 m2 za 50 tys zł????????????, rozumiem że nie ma w domu prądu i kanalizacji, woda jest ze studni a wychodek na dworze? dach kryty słomą a w połowie domu klepisko zamiast podłogi????
  Coś na to nie wygląda…

 56. Tia… No to jednak coś mi się zdaje, że z pewnym takim obrzydzeniem, ale pójdę głosować na Roja. Transparentność? Coś tu nie tak, Panie Śliwa kiedy wyjaśnienie sprawy tego przedszkola? Co to za wyceny? Bo że gminy Pan nie przeniesie do Sobolowa to raczej dośc oczywiste!

  • Chyba nie dla wszystkich było oczywiste skoro zarzucaliście Śliwie przenoszenie gminy i nie dbanie o reszte.. a teraz piszecie ze było oczywiste! Żal!

 57. Podobno faktycznie Sliwa pełnił funkcje dyrektora przedszkola, dlaczego nie chce tego skomentować? Czyżby coś ukrywał? Jak się to ma do transparentności kandydata?

 58. A więc jak to jest Panie Sliwa? czy te umowy wykonywane osobiście wykazane w BIP to naprawdę są umowy które wykonywał Pan dla Proboszcza Sobolowa w jego programach które realizował na mieniu gminnym? Jest Pan osobą publiczną,radnym i kandydatem na wójta… To Pana obowiązek odnieść się do tego pytania!

 59. na prawdę pytam was jakie to ma znacznie ? To rozmywanie ! Zaraz będziemy sprawdzać kto ma kota albo psa ? Maja podobny status ekonomiczny tyle w temacie !!

  • Proszę się przestać awanturować! W przeciwnym razie zostaniesz wciągnięty/a na „czarną” listę.
   To pierwsze i ostatnie ostrzeżenie!
   I żeby było jasne – nie myślę się odnosić do podobnych bredni ani dopuszczać na tym portalu równie idiotycznych komentarzy!
   Pozdrawiam

     • Ale mógłbyś chociaż odpowiedzieć dlaczego zacząleś popierać R.R skoro przez 4 lata Ci nie odpowiadał (wywiad gazeta krakowska) itd.

     • Nie popieram żadnego z dwóch kandydatów! Nie popieram, nie krytykuję, nie wspieram…
      Moja ocena ostatnich czterech lat jest znana – tak, jest krytyczna. Uważam, że dało się więcej zrobić. Uważam, że Robert Roj zrobił wiele błędów, począwszy od wykupu nieruchomości. Ale błędów nie robi tylko ten, kto nic nie robi! I trzeba to rozumieć. Właśnie to zablokowało mu pozyskiwanie w kolejnych latach funduszy. Za mało zrobił, by rozbić układy, które zastał – ja bym w jego sytuacji latał z nożem! Za skandaliczne nieporozumienie uważam sprawę mostu w Kamyku – jakiś dramat. Ale jednego obecnemu wójtowi nie można odmówić – krystalicznej uczciwości! I doświadzczenia! Każda duża organizacja wie – pamięć instytucji jest bezcenna! Roj ją ma, a czetery lata to za mało, by pokazać, co się umie. I taka jest prawda!
      Z dugiej strony mamy do czynienia z niezłym programem, ale to tylko program, który trzeba jeszcze zrealizować. Prawda jest taka, że jest nieco odrealniony choć częściwo zapożyczony od nas. Tak, trzeba postawić na nowe technologie. Tak, trzeba przygotować gminę na kolejną uniją siedmiolatkę. Zaczynając może od tego, że wyeliminuje się sytuacje, że ludzie nie mają zasięgu! Paradoksalnie dostęp do Internetu jest obecnie ważniejszy, niż wodociąg! Ale… Nie może być tak, że kandydat oszukuje swoich partnerów, a tak się stało w przypadku dwóch osób (nie chcę do tego wracać-wszyscy tę historię znają). Nie może być tak, że nie odnosi się do poważnych pytań. Nie da się ukryć, zwracacie na to uwagę w komentarzach, do kontrowersyjnych kwestii. Pod zasadniczym znakiem zapytania każe to postawić deklaracje dotyczące transparentości. A zatem cały program…
      Jest oczywiste, że wójt powinien mieć mocne oparcie w radzie. Już wiadomo, że Śliwa tego nie ma, mimo że wystawił niemal pełną ekipę. Po prostu nie ma! Sorry, nie zdobyli mandatów…
      Tak, uważam, że w obecnej sytuacji Roj będzie mieć większe możliwości działania. I jestem przekonany, że jego druga kandecja będzie wyglądać zupełnie inaczej, niż pierwsza!
      Nie zazdroszę Wam wyboru 😉
      Mam swój typ i zapewne ku szokowi wielu – nie jest to Śliwa 😉 I od razu wyjaśniam: nie, nie ma to żadnego związku z przynależnością partyjną. Nie, nikt w ministerstwie nie przeprowadzał ze mną żadnych rozmów w tej sprawie. Ministerstwa zajmują się na szczęście nieco poważniejszymi sprawami! Tak, wójt powinien być silny radą. A ta rada naprawdę jest fajna, inna, młoda… 🙂
      Najważniejsze, byście poszli głosować! To Wy zdecydujecie!
      Trochę prywaty – serdeczności dla wszystkich przyjaciół 🙂

 60. No i jasne widać kto jest lepszym ekonomista i umie dobrze zaoszczędzić i zainwestować swoje pieniądze. Śliwa choć zarobił mniej od Rosja to jest to nie proporcjonalne do majątku jaki posiada. Na co on wydaje te pieniądze. No chyba że ktoś tu oszukuje

Komentowanie jest wyłączone.