Raport o stanie gminy. Łapanów, czyli kraina mlekiem i miodem płynąca…

Fot. Gmina Łapanów

Oto raport o stanie gminy. O postępowaniu naprawczym – ani słowa. O skażeniach wody, oszczędnościach – nic, a o propozycjach wyjścia z sytuacji jeszcze mniej.

Oto opracowany przez Wójta oraz Urząd Gminy Raport o stanie gminy. Nas zatkało…

Łapanów, czyli kraina mlekiem i miodem płynąca… – taki obraz wyłania się z tego dokumentu. Jakieś żarty!?

Wszystkie programy są realizowane, wszystkie instytucje gminy sprawują się super, problemów nie ma… Inwestujemy, rozwijamy się… Co prawda most w Kamyku został rozebrany i nowego nie ma, a RIO odrzuciła właśnie plan naprawczy, ale…

Problemów i wyzwań brak! O podatkach nie mówimy. Co się udało w zeszłym roku, a co nie i dlaczego – tego w raporcie niestety nie znajdziecie. Tym bardziej, co zrobić, by ten rok był lepszy!

Poznajemy za to historię tworzenia w gminie wodociągu, a także dowiadujemy się, ile Łapanów ma sołectw!

Jednym słowem: jaja!

Jakby bezczelności było mało, w podsumowaniu czytamy:

Gmina Łapanów, chcąc spełnić oczekiwania mieszkańców, musi stawić czoła trudnemu wyzwaniu poprawy warunków życia…

– Gdybym ja coś takiego przedstawił zarządowi, jako sprawozdanie z projektu, wyleciałbym natychmiast na zbitą buzię i na drugi dzień bym nie pracował – komentuje jeden z oburzonych mieszkańców, który pracuje w korporacji.

Dlaczego władze gminy podeszły do sprawy tak niepoważnie?

Debaty nad stanem gminy to nowość. Weszła od tego roku. W Łapanowie dotąd takiej nie było, bo nie wymagało tego prawo. A od tego roku Wójt musi do końca maja przedstawić radzie raport o stanie gminy.

Raport ten ma być podsumowaniem działań władz gminy, konkretnie wójta, w poprzednim roku. Nikogo naprawdę nie interesuje, kiedy Łapanów wszedł do województwa małopolskiego! Ani, jakie gminy z nim sąsiadują – w ostatnim roku chyba się nic nie zmieniło!

Tymczasem raport przedstawiony przez wójta mówi szeroko o tym, jaki krajobrazem charakteryzuje się gmina. Ile kilometrów jest do Krakowa, a ile do Bochni… Za to nic o tym, jak kształtował się pobór poszczególnych podatków i jak to się ma do poprzedniego roku. Skąd wzrosty, skąd spadki… I co zrobić, by w tym roku było lepiej?

Zgodnie z przepisami, które wchodzą od tego roku raport rozpatruje Rada Gminy podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium wójtowi.

Nastąpi to:

27 czerwca o godz. 9.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Łapanowie.

Co ważne, raport o stanie gminy jest rozpatrywany w pierwszej kolejności – przed absolutorium. W debacie występują zaś nie tylko radni, ale również mieszkańcy.

Jest jeden warunek – mieszkaniec, który chciałby zabrać głos, musi to wcześniej zgłosić, a pod tym zgłoszeniem zebrać 20 podpisów.

Szukamy śmiałków, którzy chcą wystąpić!

Oferujemy wsparcie! Również przy zbieraniu podpisów!

Zgłoszenia: kontakt@mojlapanow.pl

Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy, Rada Gminy ma przeprowadzić głosowanie nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania.

Niepodjęcie takiej uchwały jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu wotum, a w takim przypadku po dwóch kolejnych latach rada może podjąć uchwałę o referendum w sprawie odwołania wójta.

Stąd taka waga debaty!

Poniżej publikujemy raport. Jeśli macie uwagi – zgłaszajcie je w komentarzach, albo mailowo: kontakt@mojlapanow.pl

Postaramy się je zebrać i sukcesywnie publikować. Naszym zdaniem dokument w tym stanie to jakiś żart, który niebezpiecznie graniczy z dość bezczelną kpiną z Mieszkańców!

Oto raport o stanie gminy!

Komentujcie, co myślicie!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
18 Comments

 1. Gdzie to kruszywo Sołtys Sobolowa woził?,ktoś gdzieś widział? To tak jak kółko rolnicze w Sobolowie istnieje tylko nic o nim nikt nie wie..to może i kruszywo tak było zamawiane…było ale nikt nie wie gdzie jest..

 2. Poco robić tłok na sesji. Radni zrobią zebranie u sołtysów spotkają się z mieszkańcami gminy. To się dowiedzą co mieszkańcy sądzą o raporcie. I przygotują się do zadawania pytań. Myślę że taki dialog jest poczebny. Bo w raporcie o stanie gminy brakuje wiele wątków.

 3. Mam nadzieję, że sprawujący władzę do listopada 2018 pojawi się na sesji i zechce odpowiedzieć na wiele pytań.
  Co to jest 20 podpisów, każdy może do setki dozbierać co jak nie którzy radni.

 4. Zamiast zajmować się naprawą sytuacji gminy, oni za referat się wzięli 🙂 Takie rzeczy w Łapanowie, Komisarzu przyjdź i pogoń tych wszystkich nierobów, pociotków stąd. Wcale się nie zdziwię jak Wójt podda się do dymisji bo szkoda jego zdrowia i chęci. RIO odrzuciło program naprawczy bo radni go zmienili, wszystko jest nagrane. Nie będzie tłumaczenia, nie pamiętam, nie znam się 😀

 5. A sołtys Sobolów tylko kruszywo kupuje i transportuje chyba powinien mienic profesje. No i oczywiście sprzątanie przystanku toz tam przecież codziennie tony śmieci.
  A fosy zarośnięte i zamulone. I gmina nagle płaci za koszenie cmentarza to się zdecydować proszę bo proboszcz mówi że to kościół płaci.

  • Miał być od wiosny remont cmentarza w Sobolowie.Ktoś na łamach „Mojego Łapanowa ” o tym pisał. A tu niestety nadal cisza. Najlepiej to tylko ciągnąć kasę do plebanii skąd się da i nic nie robić tylko siać wśród pospólstwa propagandę.

   • Może najwyższy czas aby Rada Kościelna w Sobolowie zaczęła coś robić i wymusiła na proboszczu działania na rzecz parafii.Ile to jeszcze może trwać, taki bajzel i wygląd cmentarza. Ktoś mądry kiedyś powiedział ,że cmentarz jest wizytówką parafii.Jakoś w Sobolowie się to nie sprawdza.

 6. Śliwa nie przedstawi innego raportu bo się boi Jacewicz i PiSu to smutne… Zapewne dyktowała Jacewicz, bo to w sumie o poprzednim Wójcie…smutne

  • Bardzo łatwo przewidzieć jak będzie wyglądała sesja, ciąg dalszy farsy ile to za wójta Roja się zrobiło, a teraz się nic nie robi. Już słyszę bełkot radnych p.K… i p.D… popieranych 3 „Paniusiami”…

    • człowieku jaką odpowiedzialną?chyba do odpowiedzialnosci powinni zostać postawieni przed prokuratora za działanie na szkodę gminy i mieszkańców!

    • do poprzednika: jaka oni prace społeczną sprawują, w przeciągu 7 miesięcy od zaprzysiężenia nic dobrego dla gminy nie zrobili, a bycie w stagnacji i blokowanie wszystkiego co się da to żaden rozwój dla gminy. Oddaliśmy na nich swoje głosy i od 7 miesięcy ciągłe przepychanki odnośnie jak to było super przedtem, tylko chciałbym zaznaczyć, że w poprzedniej kadencji zaciągnięto kolejne długi na 10 mln.zł, i co zrobiono ? zamknięto stołówkę w przedszkolu a inwestycji jak nie było tak nie ma, a przepraszam rozebrano most mieszkańca Kamyka ot wielka inwestycja…pogonić ich jak najszybciej, zgoda buduje, a że chcą głowy Wójta to od 1 sesji widać. Komisarz rozgoni to towarzystwo i będą rządzić za swoje w swoim podwórku niech tam robią bałagan. Bo żaden logicznie myślący człowiek nie robi na przekór temu co ma pomóc. ” Na złość zrobię mamie i odmrożę sobie ucho”- tak to wygląda u Nas

1 Trackback / Pingback

 1. Program naprawczy i prywatna firma, czyli ponad 6 tys. zł w błoto? - Mój Łapanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.