Raport o stanie gminy. Łapanów, czyli kraina mlekiem i miodem płynąca…

Fot. Gmina Łapanów
3.6
(5)

Oto raport o stanie gminy. O postępowaniu naprawczym – ani słowa. O skażeniach wody, oszczędnościach – nic, a o propozycjach wyjścia z sytuacji jeszcze mniej.

Oto opracowany przez Wójta oraz Urząd Gminy Raport o stanie gminy. Nas zatkało…

Łapanów, czyli kraina mlekiem i miodem płynąca… – taki obraz wyłania się z tego dokumentu. Jakieś żarty!?

Wszystkie programy są realizowane, wszystkie instytucje gminy sprawują się super, problemów nie ma… Inwestujemy, rozwijamy się… Co prawda most w Kamyku został rozebrany i nowego nie ma, a RIO odrzuciła właśnie plan naprawczy, ale…

Problemów i wyzwań brak! O podatkach nie mówimy. Co się udało w zeszłym roku, a co nie i dlaczego – tego w raporcie niestety nie znajdziecie. Tym bardziej, co zrobić, by ten rok był lepszy!

Poznajemy za to historię tworzenia w gminie wodociągu, a także dowiadujemy się, ile Łapanów ma sołectw!

Jednym słowem: jaja!

Jakby bezczelności było mało, w podsumowaniu czytamy:

Gmina Łapanów, chcąc spełnić oczekiwania mieszkańców, musi stawić czoła trudnemu wyzwaniu poprawy warunków życia…

– Gdybym ja coś takiego przedstawił zarządowi, jako sprawozdanie z projektu, wyleciałbym natychmiast na zbitą buzię i na drugi dzień bym nie pracował – komentuje jeden z oburzonych mieszkańców, który pracuje w korporacji.

Dlaczego władze gminy podeszły do sprawy tak niepoważnie?

Debaty nad stanem gminy to nowość. Weszła od tego roku. W Łapanowie dotąd takiej nie było, bo nie wymagało tego prawo. A od tego roku Wójt musi do końca maja przedstawić radzie raport o stanie gminy.

Raport ten ma być podsumowaniem działań władz gminy, konkretnie wójta, w poprzednim roku. Nikogo naprawdę nie interesuje, kiedy Łapanów wszedł do województwa małopolskiego! Ani, jakie gminy z nim sąsiadują – w ostatnim roku chyba się nic nie zmieniło!

Tymczasem raport przedstawiony przez wójta mówi szeroko o tym, jaki krajobrazem charakteryzuje się gmina. Ile kilometrów jest do Krakowa, a ile do Bochni… Za to nic o tym, jak kształtował się pobór poszczególnych podatków i jak to się ma do poprzedniego roku. Skąd wzrosty, skąd spadki… I co zrobić, by w tym roku było lepiej?

Zgodnie z przepisami, które wchodzą od tego roku raport rozpatruje Rada Gminy podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium wójtowi.

Nastąpi to:

27 czerwca o godz. 9.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Łapanowie.

Co ważne, raport o stanie gminy jest rozpatrywany w pierwszej kolejności – przed absolutorium. W debacie występują zaś nie tylko radni, ale również mieszkańcy.

Jest jeden warunek – mieszkaniec, który chciałby zabrać głos, musi to wcześniej zgłosić, a pod tym zgłoszeniem zebrać 20 podpisów.

Szukamy śmiałków, którzy chcą wystąpić!

Oferujemy wsparcie! Również przy zbieraniu podpisów!

Zgłoszenia: kontakt@mojlapanow.pl

Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy, Rada Gminy ma przeprowadzić głosowanie nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania.

Niepodjęcie takiej uchwały jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu wotum, a w takim przypadku po dwóch kolejnych latach rada może podjąć uchwałę o referendum w sprawie odwołania wójta.

Stąd taka waga debaty!

Poniżej publikujemy raport. Jeśli macie uwagi – zgłaszajcie je w komentarzach, albo mailowo: kontakt@mojlapanow.pl

Postaramy się je zebrać i sukcesywnie publikować. Naszym zdaniem dokument w tym stanie to jakiś żart, który niebezpiecznie graniczy z dość bezczelną kpiną z Mieszkańców!

Oto raport o stanie gminy!

Komentujcie, co myślicie!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.6 / 5. Głosy: 5

Oceń jako pierwszy!
18 Comments

 1. Gdzie to kruszywo Sołtys Sobolowa woził?,ktoś gdzieś widział? To tak jak kółko rolnicze w Sobolowie istnieje tylko nic o nim nikt nie wie..to może i kruszywo tak było zamawiane…było ale nikt nie wie gdzie jest..

 2. Poco robić tłok na sesji. Radni zrobią zebranie u sołtysów spotkają się z mieszkańcami gminy. To się dowiedzą co mieszkańcy sądzą o raporcie. I przygotują się do zadawania pytań. Myślę że taki dialog jest poczebny. Bo w raporcie o stanie gminy brakuje wiele wątków.

 3. Mam nadzieję, że sprawujący władzę do listopada 2018 pojawi się na sesji i zechce odpowiedzieć na wiele pytań.
  Co to jest 20 podpisów, każdy może do setki dozbierać co jak nie którzy radni.

 4. Po przeczytaniu raportu. Utwierdza się w przekonaniu ze naszą gminą jak najszbciej powowinien zarządzać komisarz,

 5. Zamiast zajmować się naprawą sytuacji gminy, oni za referat się wzięli 🙂 Takie rzeczy w Łapanowie, Komisarzu przyjdź i pogoń tych wszystkich nierobów, pociotków stąd. Wcale się nie zdziwię jak Wójt podda się do dymisji bo szkoda jego zdrowia i chęci. RIO odrzuciło program naprawczy bo radni go zmienili, wszystko jest nagrane. Nie będzie tłumaczenia, nie pamiętam, nie znam się 😀

 6. A sołtys Sobolów tylko kruszywo kupuje i transportuje chyba powinien mienic profesje. No i oczywiście sprzątanie przystanku toz tam przecież codziennie tony śmieci.
  A fosy zarośnięte i zamulone. I gmina nagle płaci za koszenie cmentarza to się zdecydować proszę bo proboszcz mówi że to kościół płaci.

  • Miał być od wiosny remont cmentarza w Sobolowie.Ktoś na łamach „Mojego Łapanowa ” o tym pisał. A tu niestety nadal cisza. Najlepiej to tylko ciągnąć kasę do plebanii skąd się da i nic nie robić tylko siać wśród pospólstwa propagandę.

   • Może najwyższy czas aby Rada Kościelna w Sobolowie zaczęła coś robić i wymusiła na proboszczu działania na rzecz parafii.Ile to jeszcze może trwać, taki bajzel i wygląd cmentarza. Ktoś mądry kiedyś powiedział ,że cmentarz jest wizytówką parafii.Jakoś w Sobolowie się to nie sprawdza.

 7. O stanie naszej Gminy wypowiedziala się RIO. Jej zdanie jest obiektywne, z upływem czasu pewnie ostateczne. Czas pokaże.

 8. Śliwa nie przedstawi innego raportu bo się boi Jacewicz i PiSu to smutne… Zapewne dyktowała Jacewicz, bo to w sumie o poprzednim Wójcie…smutne

  • Bardzo łatwo przewidzieć jak będzie wyglądała sesja, ciąg dalszy farsy ile to za wójta Roja się zrobiło, a teraz się nic nie robi. Już słyszę bełkot radnych p.K… i p.D… popieranych 3 „Paniusiami”…

    • człowieku jaką odpowiedzialną?chyba do odpowiedzialnosci powinni zostać postawieni przed prokuratora za działanie na szkodę gminy i mieszkańców!

    • do poprzednika: jaka oni prace społeczną sprawują, w przeciągu 7 miesięcy od zaprzysiężenia nic dobrego dla gminy nie zrobili, a bycie w stagnacji i blokowanie wszystkiego co się da to żaden rozwój dla gminy. Oddaliśmy na nich swoje głosy i od 7 miesięcy ciągłe przepychanki odnośnie jak to było super przedtem, tylko chciałbym zaznaczyć, że w poprzedniej kadencji zaciągnięto kolejne długi na 10 mln.zł, i co zrobiono ? zamknięto stołówkę w przedszkolu a inwestycji jak nie było tak nie ma, a przepraszam rozebrano most mieszkańca Kamyka ot wielka inwestycja…pogonić ich jak najszybciej, zgoda buduje, a że chcą głowy Wójta to od 1 sesji widać. Komisarz rozgoni to towarzystwo i będą rządzić za swoje w swoim podwórku niech tam robią bałagan. Bo żaden logicznie myślący człowiek nie robi na przekór temu co ma pomóc. ” Na złość zrobię mamie i odmrożę sobie ucho”- tak to wygląda u Nas

1 Trackback / Pingback

 1. Program naprawczy i prywatna firma, czyli ponad 6 tys. zł w błoto? - Mój Łapanów

Komentowanie jest wyłączone.