[Ranking zamożności] Radźcie co robić, bo gmina się stacza…

Bez Waszej pomocy się nie obejdzie! Ale też chodzi o Wasz interes! Trzeba coś zrobić, bo gmina się stacza…

Czasopismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” opublikowało właśnie ranking zamożności samorządów. Dla Gminy Łapanów jego wyniki są niestety druzgocące.

Na głowę mieszkańca ma coraz mniej pieniędzy w stosunku do innych samorządów. Tak naprawdę Łapanów cofnął się przez ostatnie cztery lata gdzieś między 2010, a 2011 rok, czyli o siedem lat.

Kondycja większości samorządów gminnych się poprawia. Generalnie coraz więcej inwestują, spada ich zadłużenie, pozyskują coraz więcej środków unijnych. Jednym słowem – są coraz bogatsze. Jak na tym tle ma się Łapanów?

W Łapanowie wygląda to niestety odwrotnie! Gmina praktycznie nic nie inwestuje, zadłużenie rośnie, a funduszy unijnych jak na receptę. Wygląda to więc dość ponuro…

W 2014 roku gmina była na 69 miejscu w Polsce, jeśli chodzi o zamożność gmin wiejskich.

W 2015 roku spadł jużna 139 pozycję (na 1563 gmin wiejskich),

w 2016 roku było to jeszcze gorsze, 176 miejsce, a

w 2017 roku – Łapanów zajmuje 208 pozycję.

W ciągu czterech lat gmina spadła więc jeśli chodzi o zamośność o 139 miejsc!

Od redakcji:

Wiadomośc dobra jest taka – jeśli się tonie, to się w końcu dotyka DNA. Pytanie jest takie czy Łapanów już go dotkną? A jeśli tak, to czy niżej nie ma dwóch metrów mułu?

Jeśli nie ma, to można się odbić w górę!

Wszystko to przy założeniu, że nikt nie przeszkadza.

Niestety, wygląda na to, że obecne władze gminy chcą tylko podtapiać!

Co zrobić, by sytuacja się poprawiła?

RAPORT:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
8 Comments

 1. Piszesz Pan farmazony, bazując na danych statystycznych poziomych, a co z zobowiązaniami długoterminowymi które trzeba spłacać za poprzedników, nie mając możliwości ich przedłużenia, nabujanie inwestycjami które są dotowane z Unii to efekt właśnie tego co mamy, niepłacenie zobowiązań w czasie ( ZUS w nauczycielstwie), to także kreatywna księgowość poprzednika, Roj to tylko nazwisko, ciekawe co on nam pozostawi w swych zobowiązaniach ( niezbyt poważam Ów Pana, wraz ze swoimi radnymi)

 2. Wielce Szanowny Panie WYDAWCO Prezes Rady Ministrów ogłosił datę wyborów samorządowych. Kandyduje pan czy nie? Można prosić wreszcie o jednoznaczną deklarację?

   • A jeśli nie to nie.Zdecydowałeś się mieśiąc temu teraz niekoniecznie bo długi bo radni,a w ostatnim momencie zmienisz zdanie bo cokolwiek innego .

  • Koniec września.
   Od dziś zbieramy komitet. Zapraszam. Po jego rejestracji – kandydaci na radnych! Dopiero w trzecim kroku zgłasza się kandydata w wójta.

 3. Wyciągnięcie gminy z długu to czas pewnie z 10 lat, a z taką tendencją długową nie możliwe jest jej wyciągnięcie

Komentowanie jest wyłączone.