Ktoś zastępuje wójta? My wiemy kto. A Wy? Zgadniecie?

1
(1)

Nie podamy jego nazwiska, bo w komentarzach pod naszymi materiałami się nie podpisuje nazwiskiem. Faktem jest, że przejmuje w nich nie tylko obowiązki wójta, ale też przewodniczącej rady, magister Celiny Jacewicz. Broni honoru władz Łapanowa.

Czy zgadniecie kto to taki? Możemy Wam powiedzieć tyle: jeden z radnych. Przejmuje obowiązki wójta i magister Jacewicz. Pisze u nas na portalu komentarze i broni w ten sposób honoru władz Łapanowa. Nie zdradzimy Wam kto to, ale możemy powiedzieć, że to jeden z najlepiej ocenianych przez Was radnych.

Ostatni przykład: napisaliśmy TUTAJ o skandalu, jaki wybuchł wokół decyzji władz Łapanowa o remoncie pomnika ubeków. Nie tylko Wy macie w tej sprawie mieszane uczucia – zainteresowała się tym również ogólnopolska prasa. A radny na to…

Jeszcze takiej dezinformacji społeczeństwa na tym portalu nie było. Rada chce wyremontować ubekom pomnik. Panie Radny Grzyb należy słuchać nad czym głosuje się w Radzie a nie opowiadać „dyrdymałów” Szanowni Państwo Gmina dokłada do wyremontowania miejsca gdzie oddział „Salwy” zaatakował funkcjonariuszy UB i milicji i raczej to miejsce ma upamiętniać „Żołnierzy Niezłomnych” i o to w tym wszystkich chodzi. Jako mieszkaniec chcę dodać, że po obydwu wymienionych stronach konfliktu jest dużo bratniej niewinnej krwi na rękach. „Tam gdzie przelewana jest bratnia krew nie stawia się pomników” słowa Józefa Piłsudskiego.

Spokojna i rzeczowa odpowiedź: gmina dokłada do remontu pomnika nie po to, by upamiętniać ubeków, ale po to, by honorować żołnierzy niezłomnych. I to starcza – szczytny cel.

O powody decyzji o remoncie pomnika zapytaliśmy tez gminę. Cisza…

A radny pisze dalej…

Dziękuję ale teraz najlepiej kopnąć Roja za Pomnik pod Grabowcem most w Kamyku i wszystkie długi w Gminie. Poprzednia władze jest jak paw a zwykły mieszkaniec jest debilem ma słuchać i nic nie rozumieć bo można ukryć przed radnymi opłaty w Szkole Muzycznej i udawać wielkiego Bosa. Nie traktujcie Radnych jak debili.

Tymczasem wójta było w tej sprawie stać na taki komentarz:

I nasza odpowiedź:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 1 / 5. Głosy: 1

Oceń jako pierwszy!
9 Comments

  1. Wasze relacje ustne, czy pisemne są istotne dla badań nad tak trudną i dwuznaczną historią regionu. Pozwolą oddzielić ziarno od plew. z poważaniem Marszałek

  2. na początku fajnie – wiedza, co się dzieje w gminie itd, teraz to już szukanie sensacji tylko na podstawie jazdy po samorządzie, wójcie i gminie… Jestem w temacie i widzę jak tworzy się „nagłówki” na tym portalu. Mam żal i mieszane uczucia nie tylko do prowadzącego ten „portal informacyjny” ale przede wszystkim do ludzi, którzy na fali nie potwierdząc żadnej informacji, łykają wszystko jak pelikany… Czy ktokolwiek z komentujących te artykuły posiada zdolność „własnego myślenia” a nie powtarzania wszystkiego co usłyszy?

  3. Panie Marszałek w Naszych stronach odział Salwy rodzi dużo kontrowersji szczególnie osoba „Miki” jak się strzela do kobiet i świadków różnych niewygodnych zdarzeń to wstyd. Niemniej jednak nikt nie chce zasług Pana Kapitana Salwy pominąć bo Stalinowców należało traktować jako okupantów. Jeżeli strzela do obywatela Polski, Polak to jak się naciska na spust to należy się 1000 razy zastanowić czy to jest właściwe. Teraz jesteśmy mądrzy i obyśmy nigdy nie musieli strzelać do braci, bo to hańba dla całego narodu.

  4. Wlos CI się jeży. Zabierz się do roboty i wnieść coś do historii SLAWY i jego oddziałów. Jak świadkowie już nie żyją to złóż relację ustną.Każde źródło jest istotne, skoro powtarzasz znaczenie i uważasz, że Salwa nie zasługuje na pamięć.Może masz i rację, kto wiele? Ułatwie CI życie dr MACIEJ KORKUC nr tel 12 289 20 64 Ipn Kraków – Biuro Upamiętniające Walki i Męczeństwa w Krakowie. Powodzenia!

    • Bardzo dobrze znam relacje – mój dziadek był w grupie u salwy, nie wiele mówił wolał zapomnieć. Znajomy dziadka ukrywał się u dalekiej rodziny jak „zdezerterował” po tym co zobaczył – nie mowie tu strachu. Znam różne historie i naprawdę ale bardziej wierze rodzinie. Zresztą kiedyś czytałem o historii „Ognia” z Zakopanego tam też cześć ludzi ma duże wątpliwości (nie wiem czemu nie wnikam ). Ta obecna historia pisana jest za szybko zrobiła się moda na szukanie bohaterów – trochę na siłę i gdzie się tylko da. Ale róbcie co chcecie – moje dzieci poznają inna historie.

  5. Problem jest inny – jeśli to ma być pomnik pamięci Salwy i jego oddziałów to ludzie pamiętają tamte czasy i sam mało dobrego usłyszałem od starszych osób. Bez obrazy kogokolwiek – włos jeży się na głowie

Komentowanie jest wyłączone.