Radny Długosz: obniżyć diety!

Fot. Fb @danieldlugosz

Na tę propozycję przewodniczaca rady Celina Jacewicz aż westchnęła…

– W związku z trudną sytuacją finansową gminy wnioskuję o obniżenie o 10 proc. diet radnych – tą wypowiedzią nowy radny Daniel Długosz wywołał konsternację na drugiej sejsji Rady Gminy.

Przewodnicząca aż westchnęła… Czy radni rzeczywiście zdecydują się na obniżki?

Możecie to westchnięcie usłyszeć TUTAJ.

Długosz zaproponował 10 proc.

Na razie nic takiego nie przegłosowali. Długosz zgłosił propozyję w formie wniosków i interpelacji.

Zgodnie z uchwałą z czerwca 2015 r. radni dostają za pracę w radzie diety następujhącej wysokości (jedną z pierwszych decyzji poprzedniej rady zostały podniesione).

Oto stawki (miesięcznie):

 • przewodnicząca – 1250 zł
 • wiceprzewodniczący – 500 zł
 • przewodniczący komisji – 450 zł
 • radny – 400 zł

 
21 Comments

 1. Daniel szacunkek jeszcze trzeba tylko ławki na przystanku wyszorować i koło posterunku barierki też. Pieniądze z diety można na nowy przystanek przekazać albo chociaż pożadnie je odświeżyć jakąś emalią.

 2. „Jest radnym 2 tygodnie … Daj mu, jak i całej radzie może trochę więcej czasu ?? Ku*** jakie to Polskie. Robią coś zle, nie robią zle, byle tylko kogoś skrytykować.”
  To nie krytyka, a zwrócenie uwagi, że to tylko „gadanie”. Jak obniżki wejdą w życie – to będzie to konkret – a tak to tylko PR i nic więcej. Jak znajdzie inwestora który co miesiąc będzie „zostawiał” w gminie duże pieniądze, to niech i 1000PLN diety ma, nic mi do tego, a i pochwalę.

 3. Masz chłopie jaja i dobrze bo trzeba je zawsze mieć, to że Ty jesteś młody to nie znaczy że starzy wszystko mogą a młodzi nic, super inicjatywa, na następnej sesji zgłoś wniosek formalny o obniżenie diety dla radnych a my zobaczymy jak będą głosować, dobrze że teraz jest taka możliwość że widać i słychać wszystko jak na dłoni, zobaczymy jacy to są obrońcy interesów gminy, czy obrońcy własnej kieszeni, Daniel WIELKI szacun dla CIEBIE, wreszcie ktoś odważny w tej radzie, tak trzymać.

 4. Słabo wypadła Jacwicz po wypowiedzi Długosza. Lepiej by wody w ustach nabrała. My może młodzi, ale swój rozum mamy. Wiemy na czym komu zależy. A Długosz nie po raz pierwszy mówi co myśli. A w tym przypadku ma rację. Wójtowi obniżono, to radni teraz na Was czas.

 5. Dla każdego co innego jest ważnego. Dla Radnego Długosza obniżenie diet ze względu na trudną sytuację gminy. A dla Przewodniczącej Jacewicz co jest ważne??? Nie do wiary wsparcie dla kół gospodyń wiejskich. Chłopak, który dzień z nocą jest radym na większe poczucie spraw istotnych dla gminy. Brawo

 6. Witam. A dlaczego nie o 30%. Skoro wiadomo że nikt nie zaakceptuje leczy Kulig zaczyna działać nie wybraliśmy go będzie takimi właśnie metodami rozbijał jedność rady. A tak na poważnie obniżenie podatków ulgi dla nowych przedsiębiorców strefa przemysłowa jak najwięcej miejsc pracy w naszej gminie kontrola wydawanych gminnych pieniędzy uszczelnienie rozliczeń woda ścieki w związku z ostatnią aferą ,ale do tego Zgodna rada musi współpracować z wójtem bo za chwilę wszyscy na wszystkich się obrażą jak Daniel kulgowymi ustami przemawiać będzie. Niechże wezmą się do roboty ściągają do gminy inwestorów gotowych miejsca pracy utworzyć by miał kto podatki płacić bo podwyższenie podatków odwrotny skutek osiągnie a skłócanie radnych od środka przed kamerami to populizm nie praca za którą wam płacimy. Mnie interesuje jak radni pieniądze zarobicie A nie jak nam Odbierzecie podatkami.

  • Jak ściągniesz inwestorów jak Gmina dla dotychczasowych nie jest w stanie zapewnić wody czy kanalizacji czyli podstawowych rzeczy . Nikt tutaj nie zainwestuje a to z tego powodu że ościenne gminy oferują uzbrojone strefy przemysłowe . A u nas co ?

 7. I bardzo dobrze, jeśli się Wójtowi obniża to i Radnym, a moim zdaniem Wójt nie ma łatwego zadania w tak zadłużonej gminie paradoksalnie powinien dostać więcej, bo pracuje pod presją i w stresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.