Radni są tu bezradni. A rozwikłanie zagadki trwa… minutę!

Radni Gminy Łapanów zderzyli się z bardzo poważnym problemem. Bodaj najpoważniejszym od początku tej kadencji. Nie pomogła nawet wiedza i doświadczenie przewodniczącej rady, magister Celiny Jacewicz. Nie, nie o skażenie wody w kranach chodzi! Trzy dni (bez weekendu) radnym zajęło ustalanie numeru działki, na której stoi łapanowski kościół. My pokazujemy jak to zrobić w… minutę!

To, że ustalenie tego trwa minutę, to drobiazg. Najśmieszniejszy jest fakt, że Gminny Portal Mapowy, który to umożliwia można znaleźć nawet na stronie internetowej gminy! Na ostatniej sesji konieczna była jednak najpierw kilkunastominutowa dyskusja i dumanie, co tu zrobić w tak skomplikowanej sytuacji? (możecie to zobaczyć TUTAJ), następnie przerwa, a później zapewne zaangażowanie połowy urzędu, który powinien się teraz zająć organizacją wody pitnej dla mieszkańców…

– Czy jest jakaś kompetentna osoba na sali? – apelowała zrozpaczona przewodnicząca rady, magister Celina Jacewicz.

Niestety. Kompetentnej osoby (która by choćby przez telefon weszła na stronę gminy) nie było. Punkt trzeba było zdjąć z porządku obrad, a że terminy gonią przewodnicząca, magister Celina Jacewicz, postanowiła zwołać nadzwyczajną sesję Rady Gminy. Dlaczego nie zwołała takiej z powodu skażenia wody, które zagroziło przecież zdrowiu wszystkich mieszkańców? Nie chciała nam odpowiedzieć!

ZOBACZ JAK OD RĘKI SPRAWDZIĆ NUMER DOWOLNEJ DZIAŁKI, kliknij kolejną stronę…
12 Comments

  1. Muszę zareagować na wpis o treści: „Radni Gminy Łapanów zderzyli się z bardzo poważnym problemem. Bodaj najpoważniejszym od początku tej kadencji.Trzy dni (bez weekendu) radnym zajęło ustalanie numeru działki, na której stoi łapanowski kościół.” Muszę to sprostować o co chodziło, Pan Radny Andrzej Śliwa na sesji wniósł poprawkę do uchwały, że działki nie wszystkie zostały ujęte w mapach, które były wcześniej zgłoszone przez Niego do rewitalizacji. Ponadto Pan Radny Marek Patalita prosił o dopisanie działki w Boczowie. Jest to wszystko nagrane i można obejrzeć na „Portalu Mój Łapanów.” W związku z czym, że należało sporządzić prawidłowe mapki poprosiłem o przeniesienie obrad w tej kwestii na sesję nadzwyczajną, aby wyrobić się z terminami zgłoszenia terenów do rewitalizacji. Osoba, która sporządzała zarys mapek sama zaproponowała po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikami UG i radnymi termin 31-01-2017. Radni nie są od fizycznego sporządzania projektów uchwał ani innych dokumentów do tego zobligowani są pracownicy Urzędu Gminy. Dlatego uważam, że tą kwestię powinienem Państwu wytłumaczyć ” bo chodzi o dotacje i duże pieniądze”, ” co nagle to pod diable” z wyrazami szacunku i pozdrawiam wszystkich dyskutujących radny Krzysztof Kluba.

  2. Do Darek już wiem dlaczego haha dzięki miałam ten zaszczyt poznać panią Jacewicz i powiem krótko ignorantka która myśli że jest wszechwiedząca!!!i powiem jeszcze nie powinna pani Jacewicz ludzi zastraszaç bo nawet pani protokolantka która była przy tej rozmowie powiedziała pani że nie może tego zapisać [……………] !!!!!

  3. Żenada nie wiem po co tak tytułujecie Panią Jacewicz ja też mam mgr i nikt mnie tak nie tytułuje i nie od w-f jestem magistrem ta kobieta nie powinna być radną zresztą zastraszać ludzi to ona umie hehe wielka radna godne to pożałowania!!!!

Komentowanie jest wyłączone.