Ludowe spotkanie opłatkowe

facebook.com

Ludowcy z powiatu bocheńskiego już po raz piętnasty spotkali się aby złożyć sobie życzenia noworoczne. W tym roku uroczystości opłatkowe zorganizowane zostały w Sobolowie, w gminie Łapanów.

Wśród uczestników byli przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego reprezentujący wszystkie gminy powiatu bocheńskiego. W roli gospodarza uroczystości wystąpił prezes Zarządu Powiatowego PSL w Bochni Ryszard Drożdżak, który powitał wszystkich zebranych.

Wśród gości obecni byli między innymi: prezes PSL, poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak – Kamysz, Starosta Bocheński i jednocześnie prezes Związku Powiatów Polskich oraz członek Rady Naczelnej PSL Ludwik Węgrzyn.

facebook.com


Władze gminy Łapanów reprezentowała przewodnicząca rady gminy – Celina Jacewicz, która powitała uczestników i przekazała wszystkim życzenia noworoczne.
Ludowcy już po raz drugi w okresie 15 lat spotykają się w gminie Łapanów na spotkaniu opłatkowym. Zgodnie z tradycją, każde następne spotkanie odbywa się w kolejnej gminie.
W czasie takich spotkań prezentują się młodzieżowe zespoły folklorystyczne i muzyczne, które są wyróżniającymi się na terenie swoich gmin.
W Sobolowie gospodarze pokazali szczególnie uzdolnioną młodzież, która ćwiczy pod okiem instruktorów Centrum Kultury w Łapanowie Wioletty Nowojowskiej oraz kapelmistrza Dariusza Kruczka.
Wśród współorganizatorów spotkania byli młodzi ludzie reprezentujący Forum Młodych Ludowców z przewodniczącym Patrykiem Paszkotem.
3 Comments

  1. Może tak po kolei;
    „Mieszkaniec” – jeśli kogoś zapraszasz to kto płaci, Ty, czy Twoi goście?.
    „Ludowcy” – „to taka sprzedajna …….. rządzili już z wszystkimi i nadal im źle”. Tak, a wie Pan, że każda partia istnieje po to by rządzić, taki jej cel i każda po to jest powoływana. Czy w tym momencie PSL jest partią wprowadzająca chaos w nasze życie społeczne?. Myślę i jestem tego prawie pewien, że akurat teraz, między innymi dzięki naszemu nowemu prezesowi, ale też ludziom, członkom tej partii wywodzącym się z nas mieszkańców wsi, ludzi normalnych bez parcia na szkło, znających swoje środowisko i jego potrzeby jesteśmy jedną i chyba jedyną partią która na spokojnie i bez wielkich słów i uniesień zwraca uwagę na nieprawidłowości, obłudę i piętnuje TYCH – co to w kościele w pierwszej ławce klęczą, a grzeszni są jak my, a może i bardziej obłudni i fałszywi.

    A. Stachowicz

  2. Jak kiedyś miałem szacunek do tej partii, to teraz uważam że to taka sprzedajna …….. rządzili już z wszystkimi i nadal im źle. Prawdziwi Ludowcy juz poumierali.

Komentowanie jest wyłączone.