Przywracamy posterunek w Łapanowie. Będzie sukces?

Fot. Policja.pl

Wystarczyły Wasze głosy i jeden mail… Komenda Główna Policji informuje nas, że wnikliwie analizuje możliwość przywrócenia w gminie posterunku policji.

Pod koniec lutego tego roku zrobiliśmy na „Moim Łapanowie” internetowy sondaż czy chcecie przywrócenia w Łapanowie przywrócenia komisariatu policji? Wyniki nie pozostawiały złudzeń – aż 76 proc. z Was (175 głosów) było na „TAK”! I to mimo, że gmina jest raczej spokojna. Zrobiliśmy więc to, czego władze gminy nie potrafiły zrobić przez kilka lat – napisaliśmy w tej sprawie jednego maila do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji oraz komendantów małopolskiego i bocheńskiego. Szczególnie, że MSWiA realizuje właśnie program przywracania posterunków w małych miejscowościach.

Reakcja MSWiA była natychmiastowa. Już dwa dni później ministerstwo zajmowało się sprawą. Dziś dostaliśmy niezwykle ważnego maila w tej sprawie z Komendy Głownej Policji. Otóż propozycja przywrócenia posterunku w Łapanowie

„jest poddana wnikliwej analizie”.

Na pewno będzie potrzebny Wasz głos w tej sprawie.

„Działania te wymagają konsultacji społecznych” – czytamy w piśmie z KGP.

Policja zapewnia, że dostaniemy informację o ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Równocześnie Policja zachęca do korzystania z aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, która ułatwia kontakt z policją. Możecie ją ściągnąć na telefon komórkowy klikając TUTAJ.

a także do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie on-line można śledzić zgłoszenia, jakie dostaje policja. Nawet wlepiane właśnie mandaty za przekroczenie prędkości.

A oto pismo, jakie dostaliśmy z Komendy Głównej Policji:
5 Comments

  1. Lepiej jak juz to te pieniądze przeznaczyć na dodatkowy patrol Policji który spełni bardziej swoją funkcje niż posterunek bo już ktoś pisał że posterunek a komisariat to jednak różnica.

  2. Pisałem już że nie chcemy posterunku tylko komisariatu! W sondzie było pytanie o komisariat a w piśmie jest o posterunku… redaktor poczytaj czym to się różni, a różnica jest zasadnicza!

  3. nie ma się czym chwalić. „przeanalizujemy” żeby nie było, że nie, a później do kosza, bp Ludwik w Bochni nie dołoży ani grosza…

Komentowanie jest wyłączone.