Przyczyna pożaru kurnika w Lubomierzu? Informacje z Policji

Według informacji z Komendy Powiatowej Policji w Bochni przyczyną mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. W przesłanej nam informacji straty kurnika i zwierząt oszacowano na 600 tysięcy złotych (wcześniej pisaliśmy o 4 mln zł zgodnie z informacją straży pożarnej).

 

 

W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych w miejscowości Lubomierz, w zakładzie drobiarskim firmy System-Drób ( System-Drob – red.) wybuchł pożar, w wyniku którego całkowitemu spaleniu uległ budynek kurnika, w którym znajdowało się około 18 tysięcy kur i kurcząt. Uszkodzeniu uległy również przylegające do budynku kurnika inne zabudowania firmy, w tym m.in. hala produkcyjna oraz pomieszczenia biurowe firmy. Na miejscu pracowało łącznie 29 zastępów Straży Pożarnej z Bochni, Gdowa, Wieliczki i Krakowa, miejsce pożaru zabezpieczane było przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu oraz Komisariatu Policji w Gdowie. Akcja gaśnicza zakończyła się po ponad 8 godzinach około 4 nad ranem. W wyniku tego zdarzenia ucierpiał jeden z pracowników firmy, został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Bochni, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Łączne straty samego spalonego budynku kurnika i zwierząt, zostały wycenione przez właścicieli na kwotę ponad 600 tysięcy złotych. Straty te nie obejmują pozostałych uszkodzonych budynków i sprzętów.

Obecnie na miejscu pożaru pracują zespoły dochodzeniowo – śledcze Komendy Powiatowej Policji w Bochni wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa. Według wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

Pozostaje pytanie o przyszłość zakładu i pracowników.
10 Comments

  1. Panie redaktorze proszę rzetelniej pisać artykuły, 600 tys. to wartość kurnika z zwierzętami, ale uszkodzeniu uległo wiele elementów pozostałej infrastruktury w tym ubojni (co widać na zdjęciach) i potwierdzi każdy kto widział pogorzelisko. Widziałem na własne oczy i kwota w milionach jest jak najbardziej realna. Wartość strat na kurniku i zwierzętach było łatwo ocenić bo zostały zniszczone doszczętnie, pozostałe zniszczenia są częściowe i nie tak łatwo je ocenić a są również spore.

    • To jest komunikat KP Policji – nie zmienialiśmy treści, wyraźnie wskazuje na straty kurnika i drobiu. Komunikat PSP mówi o stratach ogólnych – również nie zmienialiśmy treści.

      • Tytuł artykułu wprowadza w błąd, sugeruje że straty to 600 tys., nie zarzucam Państwu zmiany treści tylko złe konstruowanie niektórych zdań mogących wprowadzić czytelnika w błąd.

  2. To jest wlaśnie rzetelność informacji „mojego łapanowa”. W gaszeniu pożaru uczestniczyły wszystkie straże okoliczne ale o naszych dzielnych strażakach z OSP Łapanów, Zbydniów, Tarnawa, Wolica, Lubomierz, Sobolów wogóle nie wspomnieli. Powodzenia.

Komentowanie jest wyłączone.