Przepłacone place Roja w Łapanowie i Zbydniowie – szeroki front robót…

Do rozpoczęcia roku szkolnego coraz mniej czasu. Wójt obiecał nowe place zabaw przy łapanowskim przedszkolu i przy szkole w Zbydniowie. A tymczasem…

A tymczasem nie dzieje się tam nic!

Oba place wołają o pomstę do nieba. Robert Roj przypomniał sobie o tym nagle przed wyborami – okazało się, że oba place zabaw można jednak wyremontować… Problem w tym jak i za ile?

Oba zamówienia zostały udzielone z pominięciem prawa zamówień publicznych i oba z wolnej ręki. Z naszego rozeznania wynika, że oba są grubo przepłacone. Udzielenie zamówienia z „wolnej ręki” jest zaś złamaniem prawa. O wszystkim został już poinformowany Urząd Zamówień Publicznych, który może umowy unieważnić, a w razie złamania prawa nałożyć na gminę ostre kary.

Oba place ma remontować ta sama firma – co ciekawe, zajmująca sie transportem. Tak się składa, że ta sama firma remontowała przed laty zalew i zgodziła się potem na ugodę z gminą. Przypadkiem tak się też składa, że firma osoby o tym samym nazwisku dostaje też (oczywiście bez przetargu) zlecenie z gminy na remont dwóch świetlic – w Chrostowej i na Wolicy.

Przypadek?

Termin oddania placów zabaw to, zgodnie z umowami, koniec września. Jak się ma front robót?

Zaczyna się robić trochę mało czasu…

Plac zabaw przy przedszkolu w Łapanowie wygląda tak…

Plac zabaw przy szkole w Zbydniowie wygląda tak…

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy: