Rozbój w biały dzień? Roj jak król życia! Bez przetargu daje 162 tys. zł!

Fot. Wickey.pl

Przez cztery lata się nie dało. Nagle się da! Gmina ogłosiła właśnie, że wyłoniono wykonawcę dwóch placów zabaw – przy łapanowskim przedszkolu i przy szkole w Zbydniowie. Z naruszeniem prawa?

Jak wynika z informacji Gminy pierwsze zadanie, czyli plac zabaw przy przedszkolu w Łapanowie kosztować będzie

83 tys. 630 zł.

Drugie, czyli plac zabaw przy szkole w Zbydniowie

78 tys. 214 zł.

Oba place zabaw wykona ta sama firma – TRAN-ZIEM, której właścicielem jest Jerzy Satoła ze Zbydniowa.

Razem to:

161 tys. 844 zł

Na każdego mieszkańca gminy wypada ponad

19 zł!

W obu przypadkach nie odbył się żaden przetarg! Mimo, że mamy w tym przypadku do czynienia z ewidentnym tzw. łączeniem zamówienia, a próg prawa zamówień publicznych wynosi 30 tys. euro, czyli w przeliczeniu po kursie NBP z dnia dzisiejszego (20.17.2018)

129 tys. 825 zł.

W związku z powyższym informujemy Urząd Zamówień Publicznych o możliwym złamaniu Prawa Zamówień Publicznych przez Gminę Łapanów.

Tym bardziej, że firma TRAN-ZIEM Jerzy Satoła zajmuje się głównie… transportem lądowym pasażerskim, miejskim i podmiejskim. To cytat z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W samym zaproszeniu do składania ofert Gmina pisze zaś, że o zamówienie mogą się ubiegać „wykonawcy posiadający wiedzę i doświadczenie zawodowe umożliwiające wykonanie przedmiotu zamówienia”.

Spójrzmy zatem, co w łapanowskim przedszkolu zostanie zrobione za 83 tys. 630 zł?

 • prace przygotowawcze
 • wykonanie bezpiecznego podłoża z płyt elastrycznych i piasku
 • wykonanie nawierzchni trawiastej
 • montaż tablicy informacyjnej
 • montaż urządzeń zabawowych i domku narzędziowego
 • montaż ławek i koszy na śmieci.

Sami odpowiedżcie sobie na pytanie czy to jest tyle warte.

A co za 78 tys. 214 zł zostanie wykonane przy szkole w Zbydniowie:

 • niwelacja terenu
 • wykonanie nawierzchni żwirka drenarskiego
 • montaż zagospodarowania elementów placu zabaw
 • wykonanie ogrodznia.

Wykonawcy GRATULUJEMY kontraktu życia!

A oto, co mieszkańcy gminy sądzą o kosztach budowy placu zabaw. Ile powinien kosztować?

Ile powinien kosztować plac zabaw w łapanowskim przedszkolu?

DOKUMENTY:

Odpis CEiDG firmy TRAN-ZIEM Jerzy Satoła:
56 Comments

 1. Abstrahując od kosztów czy są duże czy małe zwyczajnie tego nie wiem to jednak przeczytawszy wypowiedź wójta Roja który wszak mnie reprezentuje jako mieszkańca Gminy Łapanów czuję się po prostu zażenowany argumentami słownictwem nieudolnym straszeniem maskującym brak przetargu. Roju przecież my wiemy dlaczego naprawdę zlikwidowałem kuchnie w przedszkolu i Nie przeciągaj bo ktoś to wreszcie napiszę.

 2. Ja stawiam na Manysa. To dobrze, że niektórzy pienią się na jego widok. Przywróci normalność. Bo pod rządami Roja i Jacewicz samowola i swawolna. Ich ekipa robi co chce. A inni jak ryby głosu nie mają.

  • Dokładnie jest tak jak piszesz!!!!Nikt nie może mieć innego zdania,bo i tak to nie zostanie wysłuchane!!!!!Zrobią, co chcą!!!!

 3. Witam. Jeśli łapanowska totalna opozycja w postaci pokuligowych chłoptaśiów atakuje za fakt mówienia prawdy i ujawniania nieprawidłowośc czytesz nagłośniu patologii zarządzających w naszym imieniu, to wiem że mamy szansę odesłać korupcjogenne układy reprezentowane przez małego orzecha w niebyt poprzedniego ustroju. No jasne że język użyty do napisania co po niektórych
  artykułów jest krzykliwy ale taki ma być by zachęcić czytelników i może czasem redaktor błądzi lecz nie kłamię a skutek w postaci otworzenia oczu i pobudzenia odwagi Obywatelskiej zostaje osiągnięty. bliżej wyborów zaś będzie zwiększona panika przed utratą stołków w razie postępów w Sławomirowym śledztwie kto jeszcze w tym […] się z nim taplał skoro w dalszym ciągu zawieszony nie został i kierownicza kasa co miesiąc na konto wpływa A to już niebywały fenomen obecnego wójta zastraszonego? lub papaprawnego? a może jakoś inaczej uwiązanego. Pozdrawiam dobrą zmianę.

 4. Pionowal pan porządku nawet na ulicy. Bali się pana i często przeklinali. Wielu wyszło na dobre. Ktoś planuje porządku w gminie i patrzy im na ręce. Przeszkadza to Panu? Nie do wiary.

 5. Kiedyś lubiłem ten portal. Tu moglem się dowiedzieć co się dzieje w Lapanowie. A teraz? Teraz to portal wyborczy pana Manysa., nijak mający się do rzeczywistości. Szkoda. Może gdzieś jeszcze przeczytam jakiś obiektywny tekst, ale na pewno nie tutaj. Przykre.

  • To nie jest portal wyborczy, ale wybory nadchodzą. To fakt. Myślę, że kilku rzeczy byś nie wiedział, gdybyś tu nie zaglądał 😉
   Znasz oczywiście twierdzenie Tischnera o trzech prawdach… Czyli jaka jest rzeczywistość, uświadom mnie proszę!
   Serdeczności

   • Daj spokój bo to co robisz nie jest dziennikarstwem, dziennikarz nie komentuje przekazuje suche fakty. Ty przekazujesz już ukierunkowane informacje przez siebie.

    • Gdzie się zatrzymaleś? W którym oku? Obawiam się, że gdybyśmy zrobili mały quiz na temat przemian mediów w ostatnich latach to mógłbyś go przegrać z kretesem 😉
     Dobrego dnia

 6. panie karolu mam propozycję aby pan udał się do psychiatry bo pan sam nie wie co pan pisze najpierw że wójt nie robi to co obiecał a potem gdy po wielkich trudach udaje się znaleść wykonawcę to panu znów nie pasuje to jak pan chce być wójtem za takiego włodarza serdecznie dziękujemy

  • Nie pasuje mi ani koszt, ani sposób załatwienia sprawy. To samo można zrobić i taniej, i uczciwiej. Widziałeś projekt? Ja widziałem. I to zwyczajnie tyle nie kosztuje! Rozmawiałeś z firmami certyfikującymi? Ja rozmawiałem! I wiem ile to kosztuje! Naprawdę nie widzisz, że ktoś Cię próbuje oszukiwać przed wyborami za Twoje pieniądze? Litości! Po jakich wielkich trudach? Przecież to powinno być zrobione dwa lata temu i to za pół tej ceny! Otrzeźwiej i przestań dawać sobie wciskać kit!
   Pozdrowienia

 7. panie karolu mam propozycję aby pan udał się do psychiatry bo pan sam nie wie co pan pisze najpierw że wójt nie robi to co obiecał a potem gdy po wielkich trudach udaje się znaleść wykonawcę to panu znów nie pasuje to jak pan chce być wójtem za takiego włodarza serdecznie dziękujemy

 8. Przecież każdy wie że te dwie firmy istnieją tylko na papierze a tak naprawdę to jest jedna ekipa. Chłopaki dali komu trzeba i kasa z gminy płynie szerokim korytem.

 9. Jesteśmy przyzwyczajeni do przekrętów Roja wcześniej o wiele większych Kuliga ludzie zobojętnieli mają to w dupie patrzą własnego nosa władza zawsze była skorumpowana ale i bezkarna pod koniec kadencji Roj się nawet nie kryje łamiąc prawo I co mu może kto zrobić???.

 10. Co za brednie @parasol wypisujesz!! Kto tu kogo niszczy?? Tym co się zwraca uwagę, bo nie przestrzegają prawa i tak jest w przypadku zleconej roboty firmie transportowej. Pewnie nauczy się i postawi, ten place zabaw dla dzieci, by po skończonej kadencji wójta się w pieron rozleciały. Oburzona lub oburzony śmiesz swoim parasolem przykrywać ten przekręt. Niech ludzie usłyszą. Niech ludzie ocenią jak wygląda dorabianie się na zleceniach publicznych! Już kilka razy wójt chciał zrobić przekręty na przedszkolu i co??? A tu za każdym razem WTOPA!!

  • Bardzo Ci dziękuję za obronę, teraz zostaje jeszcze obronić gminę 😉
   I to naprawdę nie o wtopy wójta chodzi. Chodzi o to, by się stało NORMALNIE! Ty, jako mieszkaniec gminy, zwyczajnie powinieneś być pewien, że Twoje pieniądze wykorzystywane są najlepiej jak można, a jeśli lokalny biznes zarabia pieniądze, to całkowicie przejrzyście i mieszkańcy gminy coś z tego rzeczywiście mają (np. pracę)!

 11. Panie Manys- trzy krotnie były umieszczane zaproszenia do składania ofer na wykonanie placów zabaw. Mogłeś się wykazać, znaleźć wykonawcę za 20 tyś.i wtedy miałbyś coś do powiedzenia w tym temacie. Trochę rozwagi w rzuceniu oszczerstw. Taka skromna rada.

     • Umiesz tylko krytykować. Szkoda czasu na czytanie i denerwowanie się z powodu …..tutaj możesz sobie odpowiedzieć co autor miał na myśli. Niszczysz wszystko swoimi wpisami. Nic nie zrobiles dobrego dla naszej gminy. Chyba,że się mylę to mnie popraw. Łatwo wydaje się opinie zza komputera. Może pora zamieszkać w łapanowie, żyć tutaj to wtedy będziesz miał coś więcej do powiedzenia. Pozdrawiam

     • PORA!
      Zakład, że za 2,5 roku to będzie inna gmina?
      I wypraszam sobie, że nic nie zrobiłem! Postawiłem portal, który w gminie liczącej ok. 8 tys. mieszkańców ma ponad MILION odsłon rocznie! Chcesz liczyć? Tak – to lepsze „osiągi”, niż Onet, WP i Interia razem wzięte! OGARNIJ się i pokaż mi drugi taki portal w Polsce!
      Nie podoba Ci się – nie musisz czytać! Ale najwyraźniej wchodzisz, za co Ci BARDZO dziękuję!
      Fajnie, że jesteś z nami 🙂

    • Wiesz ile kosztowała produkcja spotów? 20-50 tys. zł! I więcej! Najpierw zjechałem 10 razy taniej!
     A wiesz za ile teraz są robione?
     A za FREE! 😉 mamy nawet greenboxa!
     Wiesz, co umieli ludzie jak przychodziłem 2,5 roku temu? NIC! Prostego scenariusza nie umieli napisać! Ja wiem, to żenujące…
     A wiesz co umieja teraz? SAMI ROBIA FILMY, KTÓRE PUSZCZA TVN!!!
     Jakieś pytania masz?

     • A nie z dupy! Z ogólnodostępnych źródeł. Ja bym się wstrzymał chwilę z haha do czasu aż stanowisko zajmie Urząd Zamówień Publicznych. Na razie wygląda niestety kiepsko. Wygląda na to, że Pan Wójt nie dość, że nie ma bladego pojęcia o prawie zamówień publicznych, to jeszcze złapany za rękę zwyczajnie kłamie! To, że wójt tego nie kmini, to mnie nie dziwi, ale czemu ściemnia? Od czego ma prawnika? Szczerze? To jest niestety ZGROZA!

   • Panie, nie ma Pan pojęcia o kosztach budowy placu zabaw… mozna go zrobic i za 3 tys, ale jak się stanie coś dziecku, to kto będzie winny??

    Plac musi mieć projekt budowlany (ile to kosztuje??), pozwolenia, certyfikaty na urządzenia (ile to kosztuje?), itp. itd.

    Ławka w sklepie kosztuje np. 200zł, a ławka z certyfikatem drugie tyle.

    Łatwo osądzać innych, krytykować… Litości!!!!

    • No ale sensacja. Plac może być z certyfikatami i za 150 tys. Jak za wykonawstwo bierze się firma transportowa co pewnie żadnego placu w życiu nie postawiła to spieprzą na bank. Kto wtedy da drugi raz???

 12. Koszty kosztami, przetarg przetargiem, ale do czorta co firma tranz-ziem ma wspólnego z wykonywaniem placy zabaw dla dzieci ? Przecież głównym zajęciem tej firmy jest transport kruszywa !

 13. Kadencja dobiega końca i Panie Wójcie nie ma jak odejść z klasą! Tak Pan nadawał na Kuliga, a co Pan robi??? Bez komentarza!

  • Pan Wójt tak konkretnie przez cztery lata nie zrobił NIC! Literalnie NIC! Poza dalszym zadłużeniem gminy i odebraniem jej szans na korzystanie z tej perspektywy UE (największej w historii i niepowtarzalnej).
   W związku z tym jedyne, co pozostaje zrobić, to przygotować gminę na kolejną perspektywę (jeśli w ogóle będzie).
   Serdeczności 😉

 14. Coś tu śmierdzi i to bardzo jeden Satoła właściciel firmy Przewóz Towarów oraz Budownictwo Drogowe, Roboty Ziemne Mirosław Satoła dostaje od Roja fuche Remont świetlicy w Wolicy kosztował będzie 68 tys. zł, remont świetlicy w Chrostowej 53 392,33 zł.
  Teraz następny pan Satoła Jerzy z firmy Tran-ziem dostaje fuche bez przetargu zbierznośc? nie sądze weście się za to panie Karolu bo oni już tak lekceważą Nas wszystkich że to się w głowie nie mieści,pozdrawiam.

 15. Mój Łapanow dokładnie to wajcha jak tralala zgłoście to gdzie trzeba a te nieroby gminne niech przestzegają prawa i daja równe szanse dla wszystkich a nie decyzja że ten i koniec

  • Zostało oficjalnie zgłoszone do Urzędu Zamówień Publicznych!
   Moim zdaniem to jest ROZBÓJ w biały dzień! Pomijając już nawet absurdalnie horrendalny koszt, moim zdaniem mamy tu do czynienia z tzw. ewidentym łączeniem zamówień. Czyli nie można zastosować trybu bezprzetargowego!

   • dokładnie panie Manys ma pan rację że nie można,nastęna sprawa przymykając oczko na (prawo)i idąc tokiem bezkarnych gminnych gburów to jeśli firma dostaje podwójne zamówienie w pakiecie to cena jaka powinna zostać wynegocjowana powinna być duuuużo niższa od tej jaka została upubliczniona.

 16. Po co nagłaśniać przetarg. Trza po cichu wykonać robotę i podzielić się kasa z wójtem. A tu znowu Manys!!! Miesza i miesza. Żyć nie daje tym co interes życia robią

Komentowanie jest wyłączone.