Przeklęty most! Czy ten w Kamyku trzeba będzie rozebrać?

3.1
(12)

Okazuje się, że most w Kamyku gmina buduje na gruntach, do których nie ma praw. Czy trzeba go będzie rozebrać?

To przeklęty most! Wśród mieszkańców Kamyka coraz częściej się mówi, że mnożące się problemy z budową mostu to efekt klątwy budowniczych, którzy go wybudowali, chronili przed powodziami, a teraz mszczą się za jego rozebranie.

Faktem jest, że najdroższa kładka nowoczesnej Europy, czyli most Kamyku generuje kolejne koszty. Za metr tego mostu można kupić małe mieszkanie w dużym mieście. Teraz dochodzi do tego wykończenie. Okazuje się bowiem, że inwestycja trwa co prawda w najlepsze. Problem w tym, że gmina nie ma praw do gruntów, na których inwestuje. Co to znaczy?

– Jeśli nie kupimy gruntu, nie będziemy właścicielami mostu, a więc nie będziemy w stanie uzyskać dofinansowania – wójt nie pozostawia złudzeń. Sytuacja jest tragiczna – na wykup czterech działek gmina, która jest na skraju bankructwa musi nagle wyłożyć dodatkowo ponad 63 tys. zł.

– Kto to wymyślił? Czy pan nie wiedział, że gmina nie ma praw własności do gruntów? Przecież chyba na starcie inwestycji było wiadomo, że to jest nieuregulowane… – irytuje się radny Stanisław Grzyb.

Wójt na to odpowiada krótko: jeśli nie kupimy działek, nie rozliczymy funduszy. Gmina będzie na tym „w plecy” ok. 2 mln zł.

– Niestety, poprzedni wójt nie dokonał tego, co było konieczne – odpowiada wójt.

Okazuje się, że do tej pory wszystkie umowy na budowę mostu nie są podjęte. Czym to grozi? Ano tym, że koszty budowy będzie musiała ponieść gmina.

– Cena mostu wzrosła o 770 tys, zł – mówi wójt.

Radny Kaczmarczyk nie rozumie jak to się stało, że gmina buduje nie na swoim gruncie? Problem w tym, że budowę rozpoczynał wójt Roj, którego ten sam radny mocno wspierał.

KAMYK BRIDGE (jest to jedna z największych afer w historii gminy). Mocą decyzji poprzedniego wójta, Roberta Roja, stary most został rozebrany.

Dyskusję na posiedzeniu Rady Gminy możecie zobaczyć TUTAJ – od 25 min. 30 sek.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.1 / 5. Głosy: 12
5 Comments

  1. widać jakimi pracownikami obstawił się obecny wójt że ogłaszali przetarg nie wiedząc że nie ma własności działek na dojazd to pytam za co im płaci

  2. „– Niestety, poprzedni wójt nie dokonał tego, co było konieczne – odpowiada wójt.” Wraz z Pierwszym Sekretarzem POP w Grabiu, który teraz nie wie co robił (a i pewnie teraz również) nie wie co głosuje i za czym. Ale najważniejsze, jest już przefarbowany na „jedynie słuszne” kolory partyjne, jak większość w tej radzie.

    „Gdyby nie barany przy urnach – Nie byłoby świń przy korytach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.