Przeklęty most! Czy ten w Kamyku trzeba będzie rozebrać?

3.1
(12)

Okazuje się, że most w Kamyku gmina buduje na gruntach, do których nie ma praw. Czy trzeba go będzie rozebrać?

To przeklęty most! Wśród mieszkańców Kamyka coraz częściej się mówi, że mnożące się problemy z budową mostu to efekt klątwy budowniczych, którzy go wybudowali, chronili przed powodziami, a teraz mszczą się za jego rozebranie.

Faktem jest, że najdroższa kładka nowoczesnej Europy, czyli most Kamyku generuje kolejne koszty. Za metr tego mostu można kupić małe mieszkanie w dużym mieście. Teraz dochodzi do tego wykończenie. Okazuje się bowiem, że inwestycja trwa co prawda w najlepsze. Problem w tym, że gmina nie ma praw do gruntów, na których inwestuje. Co to znaczy?

– Jeśli nie kupimy gruntu, nie będziemy właścicielami mostu, a więc nie będziemy w stanie uzyskać dofinansowania – wójt nie pozostawia złudzeń. Sytuacja jest tragiczna – na wykup czterech działek gmina, która jest na skraju bankructwa musi nagle wyłożyć dodatkowo ponad 63 tys. zł.

– Kto to wymyślił? Czy pan nie wiedział, że gmina nie ma praw własności do gruntów? Przecież chyba na starcie inwestycji było wiadomo, że to jest nieuregulowane… – irytuje się radny Stanisław Grzyb.

Wójt na to odpowiada krótko: jeśli nie kupimy działek, nie rozliczymy funduszy. Gmina będzie na tym „w plecy” ok. 2 mln zł.

– Niestety, poprzedni wójt nie dokonał tego, co było konieczne – odpowiada wójt.

Okazuje się, że do tej pory wszystkie umowy na budowę mostu nie są podjęte. Czym to grozi? Ano tym, że koszty budowy będzie musiała ponieść gmina.

– Cena mostu wzrosła o 770 tys, zł – mówi wójt.

Radny Kaczmarczyk nie rozumie jak to się stało, że gmina buduje nie na swoim gruncie? Problem w tym, że budowę rozpoczynał wójt Roj, którego ten sam radny mocno wspierał.

KAMYK BRIDGE (jest to jedna z największych afer w historii gminy). Mocą decyzji poprzedniego wójta, Roberta Roja, stary most został rozebrany.

Dyskusję na posiedzeniu Rady Gminy możecie zobaczyć TUTAJ – od 25 min. 30 sek.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.1 / 5. Głosy: 12

Oceń jako pierwszy!
14 Comments

 1. Przecież nowego kierownika mamy tylko na chwilę gdyż niebawem odejdzie na emeryturę. Więc to Marcin z powrotem będzie kierownikiem teraz tylko przekuje. Gdzieś za rok to znowu ubojnia będzie rozdawać karty jak to miało miejsce podczas rządów SławkoMarcin nowych. Jako ciekawostka to za ścieki płacimy prawie tyle samo co ubojnia Dzięki Marcinku bo przecież trzeba wspierać prywatny biznes ???. . UPS jeszcze ciotki Marcina panie góral matka i córka pozostały w biurze ? .

 2. Panie obserwator pisze Pan takie głupoty, że żal tego czytać wszystkim należy cię ukłon za most. Szanowny Panie jak ma dojechać Kombajn lub inna wielka maszyna za Rzekę w Kamyku gruszka z betonem na budowę nowego domu itp. Pan Mieszkaniec napisał prawdę i tyle opluwać Wójta Radnych to jest normalne ten Portal też się przysłużył do budowy Mostu i normalne dziękujemy też się należy. Człowiek napisze dobrze o Mediach, Władzach to jest zły. Byle opluć kopnąć i tak dalej. Myślę, że nie jest Pan mieszkańcem Kamyka.

  • Nikt nikogo nie opluwa a zwłaszcza wójta i media lecz wręcz chwali tych co dokończyli nieprofesjonalne początkowe działania .
   Szanowny znawco czytaj na przyszłość ze zrozumieniem i nie przypisuj nikomu głupoty jeśli ją sam posiadasz .

 3. Ale pierdoły przy obecnych inwestycjach są to normalne problemy. Szanowni Państwo weźmy za przykład drogi na słowo je robiono, jeżeli ktoś wyraził słowną zgodę a na pewno tak było to tak samo ona jest ważna przecież żyją ludzie w Kamyku, którzy pamiętają budowę starego mostu. Jest obecnie przepis Unijny, który na Polskę nakłada obowiązek wykupu gruntów pod inwestycję z dotacji. Pan Grzyb jak zwykle opowiada dyrdymały a Pan Kaczmarczyk atakuje Pana Wójta bo wygrał wybory z Panem Rojem i tyle w temacie. Aby rozliczyć dotację grunt musi być wykupiony. Jako mieszkaniec Kamyka dziękuje Panu Śliwie za dokończenie budowy.Dziękuje: Panu Rojowi i byłemu radnemu Klubie za to, że rozwalili ruderę i będziemy mieli piękny nowy most.Prowadzę firmę i przy budowie autostrad i dróg jest to obecnie naturalny problem i nie róbcie z igły wideł. Pozdrawiam, jeszcze raz wszystkim dziękuje za to, że przyczynili się do budowy nowego mostu Panie Redaktorze Panu też dziękuje za pomoc medialną. Boże chroń Wójta.

  • Nawiedzony mieszkańcu Kamyka musisz przyjąć do wiadomości ,że most w Kamyku nadawał się tylko i wyłącznie do remontu w granicy kilkuset tysięcy złotych. Spełniał by taką samą rolę jak obecnie budowany.To ,że prowadzisz firmę nie robi Cię ani mądrzejszym ani prorokiem.Nie dziękuj nikomu kto odciął Kamyk za rzeką i Sieradzkę od reszty świata na tak długi okres.
   Na szczęście mimo wszelkiego zła jakie spotkało mieszkańców Kamyka za wszelkie uciążliwości jakich doznali doczekają się mostu choć niezwykle drogiego.
   Jeśli komukolwiek dziękować to tylko tym ludziom którzy przyczynili się do dokończenia jego budowy ale na pewno nie Rojowi i Klubie

   • Dziękuję za ten komentarz… Otóż to! Budowa tego mostu w Kamyku od początku do końca jest inwestycją pozbawioną jakiegokolwiek sensu! A teraz okazuje się na dodatek, że kompletnie nieprzygotowaną. Przyznam, że dość żenujące jest patrzenie jak radny Grzyb robi teraz wielkie oczy i udaje wielce zdziwionego. Moje pytanie brzmi: a to za co radny Grzyb brał w takim razie diety przez ostatnie kadencje?
    Prawda jest taka, że stary most został rozebrany tylko dlatego, że poprzedni wójt, który przez całą kadencję miał problem z inwestycjami na siłę chciał/musiał udowodnić w kampanii, czując na plecach oddech konkurencji, że spektakularnie inwestuje. No ktoś mu na to pozwolił!
    Ja uważam, że to czysta ZGROZA! Bez ładu, składu i pomyślunku. Przepraszam za bolesną być może bezpośredniość, ale ktoś to w końcu musi głośno powiedzieć!
    Bo stary most wystarczyło solidnie wyremontować. Nie za kilka milionów. Góra za kilkaset tysięcy! Dokładnie z takim samym skutkiem! Tyle, że i szybciej, i wielokrotnie taniej. A kto za to płaci? Ano Wy płacicie!

  • Bardzo dziękuję za ten komentarz!
   Czy to są normalne problemy? Nie, nie sądzę! To prawda – nie ma inwestycji, która by nie rodziła jakichś problemów. Ale akurat te świadczą tylko i wyłącznie o tym, że tej inwestycji brak elementarnego przygotowania! Podkreślam – ELEMENTARNEGO! I o tym wiem nawet ja!
   Możesz mi odpowiedzieć na pytanie, co się stanie, jeśli właściciele nie wyrażą zgody na sprzedaż? Nie wiesz? A to ja Ci napiszę – Gmina będzie musiała sama ponieść koszty tego, co zostało zrobione – jakieś 7-8 mln zł, co w praktyce oznacza konieczność jej likwidacji. Skarb Państwa czeka długie postępowanie. A właściciel gruntu śmiało może ustawić do tego czasu szlaban i to w świetle prawa, i domagać się opłaty za każde przejście przez most! Proste! A zarazem zgroza! A na pewno kryminał… Nie, nie dla właściciela – dla osób podejmujących decyzje o takim kształcie inwestycji!
   Prawda jest taka, że nowy, tak drogi most w tym miejscu to pakowanie gminy, która ciągle jest na skraju bankructwa w nonsensowne wydatki. O pieniądzach polskiego podatnika, które zostały bez sensu wywalone na budowę najdroższej kładki nowoczesnej Europy i to w środku szczerego pola nie wspomnę. Metr tego mostu kosztuje tyle, ile małe mieszkanie w dużym mieście!
   Kochani, prawda jest taka, że ta inwestycja nie zwróci się przez najbliższe tysiąc lat! I to doliczając do tego tzw. koszty społeczne, czyli np. koszty paliwa, które muszą ponosić mieszkańcy korzystający z objazdów!
   Zainwestowałbyś w coś takiego swoje prywatne pieniądze? No właśnie…
   No niestety, ta inwestycja, w tym kształcie i w tym momencie jest nie do obrony!
   A naprawdę wystarczył solidny remont…
   Panu Śliwie naprawdę nie ma za co dziękować – sądzę, że wbrew swojej woli kończy nonsensowną inwestycję, w którą został bez sensu wpakowany przez poprzednika. Żeby nie było wątpliwości – ze szkodą dla finansów gminy!
   Za ciepłe słowa pod adresem portali DZIĘKUJE! To miłe 😉 Ale…
   Boże, chroń Mieszkańców Gminy! Przed skrajną nieodpowiedzialnością i GŁUPOTĄ!

   • Panie Karolu tylko, że gdyby chcieć aby gmina wyremontowała stary most za kilkaset tysięcy złotych to musiała by całość pokryć z własnych funduszy. A teraz dostaje gmina olbrzymią dotację i będzie nowy i piękny most na wieki 🙂

 4. To nikt wczesniej nie sprawdził tak podstawowej sprawy jak własność gruntu? Ja bym złotówki nie zainwestowal w coś co nie nalezy do mnie.

 5. widać jakimi pracownikami obstawił się obecny wójt że ogłaszali przetarg nie wiedząc że nie ma własności działek na dojazd to pytam za co im płaci

 6. A to przepraszam za co RADNY kACZMARCZYK bierze kasę skoro nic nie wie,wspierał mocno poprzedniego wojta ,nie czytał dokumentow?PARODIA!!!!!!!!

 7. „– Niestety, poprzedni wójt nie dokonał tego, co było konieczne – odpowiada wójt.” Wraz z Pierwszym Sekretarzem POP w Grabiu, który teraz nie wie co robił (a i pewnie teraz również) nie wie co głosuje i za czym. Ale najważniejsze, jest już przefarbowany na „jedynie słuszne” kolory partyjne, jak większość w tej radzie.

  „Gdyby nie barany przy urnach – Nie byłoby świń przy korytach”

  • dokładnie dzisiaj wstydu nie maja pytać, a to oni ten most chcieli robić, nie potrafili nawet sprawdzić czyja jest własność

Komentowanie jest wyłączone.