Prawybory wygrywa wójt, ale… Będzie druga tura

Fot. @gminalapanow

Na rok przed wyborami samorządowymi kończymy pierwszą turę pierwszych w historii Gminy Łapanów internetowych prawyborów. Kto je wygrywa?

Wybrywa obecny wójt Robert Roj. Ale wyraźnie widać, że nie zaskarbił sobie względów większości z Was. Z naszych prawyborów wynika, że potrzebna będzie druga tura.

Robert Roj jest niekwestionowanym zwycięzcą (gratulujemy!). Zdobył 194 głosy, ale… To tylko jedna trzecia głosów. Nie starcza, by wybory w Łapanowie wygrać w pierwszej turze.

Drugi w naszym głosowaniu jest były wójt, Jan Kulig. On zdobył 87 głosów (14,8 proc.). Gdyby wybory odbywały się rzecywiście, druga tura znów rozegrałaby się między Rojem i Kuligiem.

Obu potencjalnym kandydatom do urzędu na kolejne cztery lata pod nosem rosną jednak mocni konkurenci. To Jan Wójcik, były dyrektor zespołu szkół w Łapanowie. Zdobył 75 głosów (12,76 proc.) oraz Mirosław Drożdż z urzędu gminy. Ten dostał od Was 48 głosów (8,16 proc.).

Kto będzie najlepszym wójtem?

Bardzo ważnym kandydatem jest TEN INNY. On zdowywa aż 50 głosów (8,5 proc.). Jest tym ważniejszym kandydatem, że nawet po Waszych komentarzach widać, że bardzo na niego czekacie.

Widać to również po wynikach, jakie na początku naszych prawyborów zdobywała pani Jola. Szła jak burza. Już pierwszego dnia zdobyła ponad 50 Waszych głosów. Oto niektóre z Waszych komenatrzy:

Gwarantuję, jej pierwsza decyzja, to wypieprzyć wszystkich…

Tam trzeba silnej baby…

Ja bym na to poszedł. Na osobę spoza układów, spoza tego światka, na prawdziwą Kobietę z jajami. w tej gminie są takie!

Żadnego Roja, żadnego Kuliga, żadnego urzędnika obecnego. Niech w końcu bedzie to ktoś kto umie rządzić. Nawet z batem w ręku.

Takie kobiety jak Pani Jolanta to są zwykłe łapanowskie kobiety! I takich nam trzeba! Chętnie na takie zagosuję!

Są w Łapanowie ludzie którzy mogą być wójtem i się nie zgłoszą. Szkoda.

No niestety, kandydatkę, o której mowa musieliśmy wycofać z głosowania (podobnie jak trzy inne kandydatki). Nie dość, że nas opieprzyła, to jeszcze postraszyła sądem. Wskazujecie ją na potencjalnego kolejnego wójta, który ogarnie sprawę, ale ona nie chce i nie ma zamiaru kandydować. No niestetety… (jeszcze raz przepraszamy Panią Jolę za umieszczenie w sondażu).

W naszych prawyborach konsternujący jest natomiast tragiczny wynik pani magister Celiny Jacewicz. Przewodnicąca Rady Gminy dostała tylko 13 głosów (2,21 proc.). Owszem, ze strony jej zwolenników były liczne próby podciągnięcia tego wyniku i wielokrotnego głosowania (jedno po drugim), ale nieudane!

Wielokrotnie głosować nagminnie usiłowali również zwolennicy Roberta Roja, Jana Wójcika i Mirosława Drożdża. No niestety, nie tym razem. Nasz system takie rzeczy wyłapuje i automatycznie eliminuje 😉 Oto osteteczne wyniki naszych prawyborów:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
17 Comments

 1. Mirosław Drożdż byłby najlepszym wójtem. Ma wszechstronne wykształcenie, nawet uczy studentów na studiach wyższych. A wiadomo ze wyższa uczelnia to nie szkoła średnia (tam uczeniem zajmowała się mgr Jacewicz.
  Mirosław Drożdż ma też piękną żonę – idealne pierwsza dama.

  Warto tez wspomnieć, ze Mirosław mało pije i prowadzi nienaganne życie godne prawdziwego Łapanowianina.

  Nawet raz widziałem jak na Zalewie podniósł papierek z ziemi i wrzucił do kosza.

 2. dajcie już spokój kuligowi bo w tym wieku to niech sobie odpuści w gminie trzeba takiego wujta jak obecny a redaktorze już nie prubuj
  go lansować na siłę bo wyborcy jóż mu podziękowali

  • Dokładnie dajcież spokój niech sobie odpoczywa na emeryturze swoje zrobił , niech da szanse młodym. I niech nie przeszkadza nikt nie jest wieczny.

 3. Jak widać jesteś dobrze poinformowany, to może jeszcze powiedz na jaką ogólną kwotę wykonane zostały inwestycje za poprzednika a jakie za obecnego, jak wspomniałeś z faktami się nie dyskutuje. Dlaczego nie poszedł do prokuratury, bo wiedział, że nic na poprzednika nie ma, ale chwila przecież jakaś sprawa była w prokuraturze i nie wiem jak się to skończyło, może mnie oświecisz. Niechęć do rewitalizacji to działanie na szkodę gminy i jej mieszkańców to sprawa do sądu i to pozwu zbiorowego. Wylicz inwestycje wykonane przez obecnego wójta, może wymienić ….. To czy uczciwy to się już wiemy, ale na pokazanie uczciwości przyjdzie jeszcze czas.

  • Za kredyt to wszystko zrobisz ale ktoś musi to spłacić .Więc dyskusja nie ma sensu z osobą która nie ma pojęcia na temat ekonomii pozdrawiam zatroskanego !

 4. Roj siedział klikał, klikał i klikał, jego informatyk to samo robił i naklikali i wynik jest, dobrze, że tak wyborów się nie wygrywa i społeczeństwo ma jeszcze coś do powiedzenia. Panie redaktorze trzeba sprawdzić co oprócz klikania w tym czasie dla gminy zrobili.
  Społeczeństwo drugi raz w c…la nie da się zrobić, za całą kadencję więcej złego niż dobrego, nie ma pomysłu na gminę i jej rozwój, dług powiększył a obiecywał, ze zmniejszy, praktycznie zero pieniędzy z zewnątrz, położona, której wcale nie chciał robić rewitalizacja z której mogli skorzystać przedsiębiorcy, szkoły, parafie, jak procedura po poprawkach przejdzie, będzie już po pieniądzach – gmina to nie tylko wójt i urzędnicy to całe społeczeństwo gminy i trzeba mieć na to pomysł jak ją rozwijać. Ponowny wybór Roja na wójta będzie katastrofą dla gminy, on tej gminy z długu nie wyciągnie a doprowadzi do zarządu komisarycznego a wtedy podwinie ogon i w nogi. Nie byłem zwolennikiem poprzednika, ale obiektywnie patrząc inwestycje szły, pieniądze unijne zdobywał i to co jest zrobione, pozostanie i nikt tego nie zabierze. Dług jaki pozostawił to w większości wkład do tych inwestycji, czyli to nie skonsumowany dług tylko zamieniony na środki trwałe, czym już nie może się pochwalić obecny wójt.

  • Co za głupoty piszesz , dowiedz sie poczytaj a potem pisz .Dlug jest z poprzedniej kadencji : spłata za wykonanie robót nad zalewem 400 000 tys., zusy z lat poprzednich n-li,120 000 tys., za talony socjalne , sprzedaż zalewu na 4,5 mln kredyt 10,5 mln i jeszcze inne kredyty które brał haha „” goliat ” wymieniać dłużej , więcej. Zanim zaczniesz pisać nieprawdę to najpierw sprawdź z faktami się nie dyskutuje, Pożyjemy zobaczymy. Szkoda tylko że obecny wójt nie cposzedł do prokuratury to może co niektórzy by oczy otworzyli. Co by nie pisać to obecny uczciwy i tego mu nikt nie zabierze i szkoda że tak go ludzie oczerniają .Ale w końcu nastąpi reforma sądów i miejmy nadzieję że ta bezkarność poprzedniej władzy zostanie zauważona.Panie Robercie tak trzymaj idziesz w do rym kierunku !

  • Drażni cię to że nie poszło po twojej myśli, biedny klikałeś,klikałeś i nic z tego! Teraz musisz kłamliwie zrzucić na kogoś winę.Żal mi cie biedaku musisz się wypłakiwać do monitora, tyle ci zostało.

 5. I po co się tak nakręcacie ,jak mrówki na cukier ,skoro to i tak nic nie zmieni . Ludzie w naszej gminie chyba nie lubią zmian ,skoro nadal wolą wybierać „WIĘKSZE ZŁO”… Ehhh….

 6. W takim razie wszystkie ręce na pokład. Głosujemy na sprawdzonego Wójta Jana Kuliga! I niech teraz jak to mówiono Dawid pokona Goliata! Kto za łapka w górę!

Komentowanie jest wyłączone.