Prawybory nowego wójta. Zaczynamy dogrywkę! [GŁOSOWANIE]

Na placu boju zostaje ich czterech. On – Robert Roj i trzech kontrkandydatów, którzy zdobyli najwięcej Waszych głosów w pierwszej turze, a także TEN INNY. Kogo wybieracie?

Tydzień temu rozpoczęliśmy pierwsze w historii Łapanowa internetowe prawybory nowego wójta. Co prawda prawdziwe wybory dopiero za rok, ale wiadomo, że w Łapanowie już od lata trwają do nich przymiarki.

Zwycięzcą pierwszej tury naszych prawyborów został obecny wójt, Robert Roj. Możecie o tym przeczytać TUTAJ. Nie zdobył jednak na tyle dużo głosów, by dostać reelekcję już w pierwszej turze. Na obecnego gospodarza Łapanowa zagłosowała jedna trzecia mieszkańców. To zdecydowanie za mało, by być pewnym zwycięstwa – przy takim wyniku konieczna byłaby dogrywka. A u boku rosną silni kontrkandydaci.

Dwaj z nich to osoby dobrze Wam znane – były wójt, Jan Kulig oraz były dyrektor zespołu szkół w Łapanowie – Jan Wójcik. Na horyzoncie pojawia się też nowy kandydat – Mirosław Drożdż. Okazuje się, że cieszy się poparciem sporej części z Was. Młody, dynamiczny, wykształcony, spoza układu… Dziś pracuje w urzędzie, ale nie pełni tam żadnej eksponowanej funkcji. Kto wie, może za rok zechce powalczyć o fotel wójta?

* Podobnie jak przy poprzedniej turze zaznaczamy: kandydaci nie byli pytani o zgodę na umieszczenie ich nazwisk w prawyborach (to efekt Waszych wskazań). Obecność na liście nie oznacza też chęci kandydowania.

W każdym z czterech układów głos możecie oddać na jednego kandydata. Wielokrotne klikanie tego samego nazwiska nic nie da – nie ma sensu – nasz system to wyłapuje i automatycznie eliminuje. Głosowanie w drugiej turze trwa tydzień – za tydzień podamy wyniki. Dobrej zabawy 🙂

[AKTUALIZAJA]

– I tak wystartuję w wyborach, ale nie chcę brać udziału w sondażach. W Łapanowie potrzebna jest teraz dyskusja na temat zasług poszczególnych osób. Robicie kawał dobrej roboty, spokojnie możemy się umówić na dłuższą rozmowę, ale jeśli możecie, usuńcie moje nazwisko… – mówi nam Jan Wójcik.

Były dyrektor łapanowskiego zespołu szkół oraz budowniczy zalewu zadzwonił do nas z prośbą, by usunąć jego nazwisko z naszych prawyborów. Jest osobą prywatną więc prezychylamy się do tej prośby.

[AKTUALIZACJA2]

O wycofanie nazwiska z naszych prawyborów prosi Mirosław Drożdż. I to w momencie, gdy okazuje się, że to jedyny kandydat, który w drugiej turze realnie zagraża obecnemu wójtowi, Robertowi Rojowi. A wszystko w momencie, gdy Drożdż przegrywa starania o to, by zostać nowym sekretarzem gminy.

W ostatnim pomiarze jego przewaga nad obecnym wójtem wynosi aż 6,28 proc. To 111 Waszych głosów (po weryfikacji logów). Na 1767 głosów oddanych na parę Roj – Drożdż ten drugi zdobył aż 939 głosów. Obecny wójt – tylko 828.

Prośba wskazywanego przez Was kandydata i to po tym jak przeszedł jak burza przez pierwszą turę, i to w takim momencie jest dość dziwna i daje do myślenia. Ale OK, szanujemy i usuwamy.

Na kogo zagłosujesz?

Na kogo zagłosujesz?

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
50 Comments

 1. Szanowna Redakcjo. Uprzejmie proszę o usunięcie mojego nazwiska z tzw. „prawyborów”. Nie zgłaszałem chęci kandydowania na stanowisko wójta, a tym bardziej w „prawyborach” MŁ. Widzę, że cała ta „zabawa” zmierza do sztucznego kreowania mojej osoby w przyszłorocznych wyborach. Oświadczam też, że nie mam pretensji do Pana Wójta za podjętą przez niego decyzję. Jako człowiek wewnętrznie wolny potrafię przejść nad takimi rzeczami do porządku dziennego. Niniejszy komentarz jest pierwszym, jaki w ciągu ostatnich 3 lat popełniłem na portalu MŁ. Anonimowe bluzganie w sieci to nie moja bajka. Z pozdrowieniami, Mirosław Drożdż

 2. Ładne rzeczy w ciągu 1 minuty MD przybyło 40 głosów. Ładne rzeczy tutaj to nie ma troli??? czy ich pan po prostu nie dostrzega???

 3. […] czytając te […] artykuły i te niektóre komentarze to aż żal że […] nawet sam nie wie co pisze bo kandydatów jest dwóch lub ten ktoś inny a pan […] proponuje debatę pomiędzy P.Rojem a Kuligiem chyba […] coś się pomieszało

 4. Popieram debatę obu kandydatów tj. Kulig vs Rój, ale na zasadzie nagrania jej przez redakcję w postaci filmu. Pytania zadaje redaktor, a potem kandydaci zadają sobie pytania na wzajem. Na końcu każdy wydaje ostateczne oświadczenie do wyborców. Po czym materiał udostępnić tutaj aby każdy mógł oglądać i zagłosować kto jest zwycięzcą debaty! To byłaby super sprawa dla mieszkańców na rzetelną ocenę! Nie podoba mi się do końca rzetelność mojegolapanowa, ale akurat inicjatywa przyborów tak o ile rzeczywiście są prowadzone w sposub uniemozliwiajacy podwojne glosowanie!

   • b edac na miejscu p Roja nie wzioł bym udziału w takiej debacie bo nie chodzi o to kto ładnie wszystko opowie tylko co i jak robi. pan Kulig zrobił duzo a nawet bardzo duzo i to widza wszyscy ale tego ze trzeba teraz na to wszystko zapracować i spłacić nikt nie widzi.

 5. To głosowanie online jest trochę śmieszne …
  Mam nadzieje, że wystartuje ktoś >> ,,Ten INNY”, ,,z poza układu” 😉

  • Świetny wynik dla Roją 1156 do 1024 pomimo takiej nagonki i ciągłego jazgotu nic sie nie robi , znowu sie nie udaje .Co teraz wymyślicie .? Ale porażka dla […]

  • Świetny wynik dla Roją 1156 do 1024 pomimo takiej nagonki i ciągłego jazgotu nic sie nie robi , znowu sie nie udaje .Co teraz wymyślicie .? Ale porażka dla […]

 6. Niech żyją lešne dziadki jeden prawie 80 lat a drugi 67 Panie BoŻe uchroń Łapanów.W tym gronie pan Roj najmłodszy ponižej wieku emerytalnego. Aha i pan Droždz młody wilk chłopak ma ambicje i co z tego ? Przeciež ma byc sekretarzem niech sie zdecyduje .Z całym szacunkiem dla panów emerytów , dorobić do emerytury a młodzi na bezrobocie super…

 7. Ten sondaż jest taką ściemą widać, że ktoś używa TOR’a by oddawać sztuczne kliki oraz VPN. Adresy WAN z innych krajów niż Polska powinny być zablokowane. #SondażoweManipulacje Pozdro

  • To nie wchodź tu i już, ja mam ekipe 12-tu ludzi na budowie w austrii i od pon. do pt. jesteśmy za granicą (9 os. z GM.Łapanów) i my nie mamy prawa zagłosować???
   Lecz się.

 8. Ponieważ Panowie Roj i Kulig zdobyli najwięcej głosów to najlepiej zorganizować na żywo debatę pomiędzy Panem Rojem i Panem Kuligiem i wtedy wszyscy zobaczymy co mają do powiedzenia na temat długów w tym przejętych, tych po poprzedniku, na temat inwestycji, pomysłu na dalszy rozwój gminy i ocenimy,który będzie miał konkretny pomysł przyszłościowy, może to jest najlepszy pomysł, żeby doprowadzić do takiego spotkania, niech panowie się wypowiedzą, mając jednocześnie możliwość zadawania pytań jeden drugiemu.

 9. Myślę że mieszkańców Łapanowa już znudziły te rankingi głosowania potrzeba nam igrzysk. Czyżby Mój Łapanów nie miał już innych pomysłów chwilowy brak weny twórczej a może to wszystko przez to że nie ma żadnych sensacji w Łapanowie nuda nuda… Chciałam jeszcze zapytać czy powróciła cenzura (nie używam wulgaryzmów i nikogo nie obrażam) gdzie wolność słowa? A co do wyborów druga tura to tylko dwóch kandydatów z najwyższą liczbą głosów.

 10. ciekawe panie redaktorze ile jeszcze będzie tur żeby w końcu wygrał Kulig bo tylko oto panu chodzi a wydaje mi się że w drugiej turze powinno być dwóch kandydatów ale pan jako przedstawiciel ministerstwa chyba o tym niewie

 11. Panie Redaktorze proszę usunąć moje imię i nazwisko. Nie życzę sobie brania udziału w jakże spektakularnym głosowaniu, które ma na celu „nabicie” głosów dla Pana portalu.

  • Przykro nam Panie Wójcie,
   jest Pan osobą publiczną i dlatego nie możemy się przychylić do Pana prośby. Z dotychczasowych wyników powinien Pan być chyba zadowolony 🙂 Zakładamy, że będzie się Pan starał o reelekcję. Chyba, że nie – to dopiero byłaby sensacja, która by nam „nabiła” klików 😉
   Pozdrawiamy

Komentowanie jest wyłączone.