Powiat podsumowuje inwestycje drogowe w 2016 roku

W 2016 roku Powiat Bocheński wydał prawie 12,5 milionów złotych z przeznaczeniem na utrzymanie i modernizację infrastruktury drogowej oraz naprawę dróg i mostów. Efekty tych prac każdy ma możliwość ocenić we własnym zakresie poruszając się po drogach powiatowych.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze inwestycje:

– Ponad 2,6 miliona złotych przeznaczono na zagospodarowanie poscaleniowe w Krzeczowie w ramach którego wybudowano ponad 4,5 km nowych dróg i 17 przepustów.

– 800 tysięcy wyniosła przebudowa drogi powiatowej w Bochni przy ul. Floris i ul. Brzeźnickiej , drogi w Zbydniowie i remont drogi w Niedarach.

– Ponad 2,8 miliona złotych wyniosła  budowa i modernizacja ponad 3 km chodników i ścieżek rowerowych , które powstały w Okulicach, Jodłówce, Olchawie, Starym i Nowym Wiśniczu, Żegocinie, Rajbrocie, Pogwizdowie, Damienicach i Proszówkach, Lipnicy Murowanej, Gawłówku,  Kamionnej, Leszczynie i Leksandrowej.

– Ponad 5,1 miliona złotych  wyniosło zabezpieczenie i ustabilizowanie osuwiska w Trzcianie , odbudowa mostów w Rajbrocie, Nieszkowicach Wielkich, Królówce  i Nieprześni jak również przebudowa przepustów w Łąkcie Górnej i Rajbrocie.

– Powstały także perony przystankowe w Pogwizdowie i Dąbrowicy, wyniesione przejście dla pieszych w Trzcianie, przebudowano pobocza  wraz z umocnieniem rowów w Kamionnej, Brzezowej  i Wieruszycach, przebudowano linię telekomunikacyjną w ramach przebudowy mostu w Drwini oraz zakupiono ciągnik, rotor drzewny do kosiarki wysięgnikowej i pług śnieżny.

– Prawie 600 tysięcy złotych pochłonęło przygotowanie i opracowanie dokumentacji projektowych dla 15 zadań dotyczących budowy chodników, mostów.