Powariowali! Wiemy jakie podwyżki dostali w Urzędzie Gminy!

3.7
(10)

500 złotych – kto by nie chciał takiej podwyżki? Gmina oszczędza, a 10 osób dostało wyższe pensje!

Pewnie słyszeliście bulwersujące informacje o podwyżkach w Urzędzie Gminy. Okazuje się, że to prawda! Cała gmina oszczędza, a oni dają sobie więcej!

Wiemy, jakie podwyżki dostali w Urzędzie Gminy. Aż 10 osób ma wyższe pensje. O ile wyższe? 100-500 zł! To urzędnicy z czterech referatów. Jakich – to poniżej.

Przy okazji dowiadujemy się, że trzy osoby z urzędu przeszły w 2019 roku na emeryturę. Jedna z tych osób ciągle pracuje w Urzędzie Gminy. Dwie inne osoby pracują choć mają prawo do emerytury.

Na jednej z ostatnich sesji Rady Gminy Andrzej Śliwa, który był pytany o podwyżki mocno się uniósł. Zaatakował radnych, że może pokazać jak to wyglądało w poprzednich latach. Pytany o to nie odpowiada.

Tajemnicą pozostaje też, ile osób pracowało w Urzędzie Gminy 1 grudnia zeszłego roku, jaka jest średnia pensja w urzędzie, a także jakie są łączne koszty związane z zatrudnieniem urzędników? Andrzej Śliwa uważa, że to nieistotne dla interesu publicznego. Każe nam udowadniać, że informacja dotrze do „dużego kręgu potencjalnych odbiorców”. Nie przekonuje go, że jest to informacja ważna dla Mieszkańców,a portal notuje milion odsłon rocznie. Każe dodatkowo wyjaśniać dlaczego informacja o średniej pensji, stanie zatrudnienia i kosztach urzędu jest ważna dla interesu publicznego!

Panie Wójcie,
to chyba jakieś jaja, albo żarty z Mieszkańców!

Poprosiliśmy o następujące informacje, oto one:

1.1 ile osób zatrudnionych w UG dostało w tym roku podwyżki?

10 osób!

1.2 jakie są „widełki” tych podwyżek?

100-500 zł

1.3 urzędnicy jakich referatów dostali podwyżki?

administracji, spraw obywatelskich i społecznych
finansów, budżetu i podatków
infrastruktury i ochrony środowiska
rolnictwa, turystyki i promocji

1.4 ile osób spośród pracowników UG przeszło w tym roku na emeryturę?

3 osoby

1.5 ile spośród osób, które przeszły na emeryturę w tym roku nadal pracuje w UG?

1 osoba

1.6. ile osób zatrudnionych w UG (ogółem) ma prawo/jest na emeryturze?

2 osoby

W związku z deklaracją Pana Wójta z sesji Rady Gminy prosimy też o informacje dotyczące kolejno lat: 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2015, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019:

2.1 jaki był stan zatrudnienia w UG na dzień 1 grudnia – osób?

brak odpowiedzi

2.2 jaka była średnia pensja pracowników UG na dzień 1 grudnia?

brak odpowiedzi

2.3 jakie były koszty związane z zatrudnieniem w UG?

brak odpowiedzi

Dokument:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.7 / 5. Głosy: 10

Oceń jako pierwszy!
24 Comments

 1. Szanowni Urzędnicy UG Łapanów zarobki macie najwyższe w powicie bo wam Pan Jan tak je wywindował. Podstawowa pensja netto ( na rękę) to 3400 zł w UG Łapanów o takich zarobkach to normalny pracownik w Gminnej Spółdzielni i Banku to może pomarzyć oni zarabiają mniej od was o 700 złotych. Odpowiedzialność taka sama a w Banku to większa bo odpowiedzialność jeszcze jest materialna. Więcej zarabiacie jak pracownicy Starostwa. Zarobki kierownictwa to już całkiem przesada 5500 zł na rękę gdzie i kto zarabia tyle. Kierownik budowy mostu tak zarabia tyle, ale na budowie jest po 12 godzin. Nie ściemniajcie i nie piszcie głupot. Jest to wielce niemoralne kiedy Sołtysom i Radnym zabrano z ich diet a tu się daje podwyżki. Podwyższono opłaty mieszkańcom, wstyd mi Panie Wójcie przed samym sobą, że na Pana głosowałem. Widać, że dalej Pan Jan rządzi to po co Pan kandydował, Marionetka”.

  • Piszesz bzdury i nieprawdę. W urzędzie tyle nie zarabiają.
   Możliwe, że byli „starzy” pracownicy tyle zarabiali.
   Ale teraz to nie jest aktualne.
   Masz nie aktualne informacje więc nie wprowadzaj w błąd.

 2. do anonim jak w gminie jest taka trudna i wymagająca praca to zmień zatrudnienie i przyjmij się do prywaciarza na budowę lub do kostki tam nie trzeba tyle myśleć i spokojnie możesz pracować na wolnym powietrzu po kilkanaście godzin i zobaczysz jakie dostaniesz wynagrodzenie i jakie świadczenia dostaniesz

 3. Płaca minimalna???.ja się pytam kto zarabia minimalna w gminie?klamstwa i brednie!ja też bym chciała tyle zarobić co oni!!!zarobki w starostwie są mniejsze! Dość że gmina zadłużona a oni dają sobie podwyżki!!!

  • A ty myślisz, że praca w gminie to jest taka łatwa, prosta i przyjemna.
   Tak Ci się tylko wydaje, to są stereotypy a tak naprawdę nie ma łatwo. Zwłaszcza teraz jak tyle różnych przepisów, wymagań, nowych zadań zrzuconych na gminy itp.
   Chciała byś tyle zarobić ale jak by przyszło co do czego to byś nie przyszła do gminy pracować bo byś nie ogarnęła tego i byś powiedziała, że za takie pieniądze to masz gdzieś taką pracę 🙂 Więc lepiej nie narzekaj 🙂

   • Każda praca ma swoje plusy i minusy.. jakoś nie widzę zeby ktokolwiek się zwalniał. nie rozumiem różnicy jeśli w starostwie są 40proc niższe zarobki a u nas w zadłużonej gminie jak w ministerstwie….

 4. Szanowni Państwo, myślę, że te podwyżki tak by nas nie raziły gdyby nie drakońskie wzrosty cen mediów, śmieci. Dlaczego Panie Wójcie z naszych pieniędzy daje Pan podwyżki w Gminie kto Pana upoważnił w kampanii wyborczej nic takiego Pan nie mówił. Jak za Pana Jana kłamstwo goni kłamstwo, widać kto jest Pańskim Nauczycielem wstyd i tyle.

 5. Takich kpin z ludzi to jeszcze nie było . Jak można mówić w UG Łapanów o płacy
  minimalnej że się podniosła to dostali. Przecież tam nikt nie zarabia minimalnej pensji. Normalnie zagotowałem jak można z ludzi robić takich debili. Przecież w innych instytucjach administracji publicznej np. w Starostwach pensje są dużo niższe niż w UG Łapanów. Czyżby Pan Wójt miał problemy z pamięcią i za niego myśli 2 panów /mały i duży/

  • Tak się składa, że niektórzy zarabiają minimalną albo blisko minimalnej.
   A jak rząd podniesie minimalną do 4 tys zł to wtedy większość w urzędzie będzie na minimalnej.
   Będzie tak, że sprzątaczka będzie zarabiała tyle co informatyk, inspektor itp. I co Ty na to? Pomyśl zanim coś napiszesz !!!

   • „Będzie tak, że sprzątaczka będzie zarabiała tyle co informatyk, inspektor itp. I co Ty na to? Pomyśl zanim coś napiszesz !!!”

    GDYBY Myślał to nie głosowałby na tych na których głosuje!!!

 6. Zapomniano dodać z czego wynikają te podwyżki. Pracownicy w urzędzie otrzymują wynagrodzenie minimalne. W związku z tym, że od stycznia rząd zwiększył wysokość płacy minimalnej konieczne było podniesienie pensji i stąd te podwyżki. Za rok też będzie podwyżka bo rząd obiecuje sukcesywne podnoszenie płacy minimalnej dla najmniej zarabiających. Rozumiecie już?

 7. Witam jeśli chodzi o tego wójta jest to człowiek który w rozmowie każdemu mówi to co chce usłyszeć później wychodzą takie jaja że on nie ma własnego zdania tylko dopasowuje się do rozmówcy to co kiedyś uchodziło przed wyborami jako grzeczność okazało się jego dwulicowość ale też brakiem kręgosłupa moralnego.

 8. w Łapanowie już dawno aż huczało że była pani skarbnik która wraz z byłym wójtem zadłużyła gminę teraz w nagrodę dostała prawdopodobnie najwyższą podwyżkę 500 zł jak to się ma panie wójcie do wielkiej oszczędności i nagradzania tylko wybranych

 9. Nam podnieśli wodę ścieki podatki No to jest czym się dzielić że Śliwa ma nas w dupie to przekonaliśmy się o tym wielokrotnie ale że radni są to znowu bezsilni mając większość to świadczy o ich słabości albo braku kompetencji bycia radnym Bo to oni mają robić porządek w tej gminie a wójtowi się chyba epoki z komuną pomyliły chyba że to jednak nie on jest wójtem tylko pozorantem narzędziem jego nauczyciela z dawnych lat? ??.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.