Potrzebny prawnik? Może nie musisz płacić

Fot. pixabay.com

W Lipnicy Murowanej i Drwinii jest punkt darmowych porad prawnych. Prowadzi go Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”, a finansuje Powiat Bocheński.

Potrzebny prawnik? Może nie musisz za niego płacić. Od ubiegłego roku istnieje możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych, zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” w ramach zadania publicznego „Prowadzenie w roku 2017 na terenie powiatu bocheńskiego dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w miejscowości Drwinia i Lipnica Murowana” realizowanego na podstawie umowy zawartej z Powiatem Bocheńskim prowadzi dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w miejscowości Drwinia i Lipnica Murowana.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP) czynne są w dni powszednie od poniedziałku do piątku, przez 4 godziny, dyżury prawników są świadczone w różnych godzinach, aby z pomocy mogły skorzystać osoby o różnych porach dnia.

Zgodnie z ustawą, z pomocy mogą skorzystać osoby, które nie ukończyły 26 lat lub ukończyły 65 lat, a ponadto beneficjenci pomocy społecznej, posiadacze Karty Dużej Rodziny, kombatanci, osoby posiadające zaświadczenie wydawane na podstawie ustawy o kombatantach, weterani, a także dotknięci klęską żywiołową, awarią czy katastrofą naturalną jak również kobiety w ciąży. Pomoc prawna może polegać na udzieleniu porady, informacji czy pomocy w sporządzeniu projektu pisma.

Prawo do pomocy prawnej nie jest ograniczone terytorialnie, każda osoba uprawniona może skorzystać z porady w dowolnym punkcie.

Bocheński „Kolping” prowadzi ponadto na swojej stronie internetowej cykl powszechnie dostępnych artykułów z poradami prawnymi oraz filmy edukacyjne na portalu youtube /kanał: kolpingbochnia/.

W Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w miejscowości Drwinia i Lipnica Murowana porad udzielają: – radcy prawni, prawnik po aplikacji adwokackiej, aplikant radcowski, doktorant prawa.

Harmonogram dyżurów prawników w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy: