Porażający stan szkoły w Zbydniowie

Cieknie. Niszczeje. Rodzice dzieci, które uczęszczają do szkoły są przerażeni!

– Za chwilę tu nie będzie czego naprawiać – alarmuje jeden z naszych Czytelników. Stan dachu szkoły w Zbydniowie rzeczywiście jest porażający.

Dach na budynku szkoły został zerwany podczas wichury w marcu. Gmina uzyskała już odszkodowanie. Dach nie jest jednak zabezpieczony. Ostatnie deszcze sprawiły, że do budynku zaczęła się po prostu lat woda.

– Ekipa, która mogła się tym zająć była, ale teraz jej nie ma, a wójt bezradnie rozkłada ręce – irytuje się Czytelnik. – To się w głowie nie mieści!

Co w tej sytuacji? Odpowiedzi na razie nie ma.

Zdjęcie zostało zrobione dziś.

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
18 Comments

 1. To jest mocna ekipa w psyciu i blokowaniu reform to fakt, a jeżeli są tacy mocni to co przez 4 lata zrobili gdzie te oszczędności plan naprawczy itp?

  • A to ważny głos i ważny za-rzut! Tyle, że nie do końca trafiony i nie do końca masz rację, bo jednak przez ostatnie 4 lata nie wszyscy byli w radzie! Nie wiem, co masz przeciw przykładowo takiej radnej Naruszewicz-Irzyk, Pruchnikowi, Stokłosie czy Długoszowi. Ja akurat uważam, że to bardzo OK ludzie. I kilka razy już to chyba pokazali. Wystarczy popatrzeć: https://lapanow.sesja.pl/
   To prawda, klepią jeszcze wójtowi głupie uchwały, które im podkłada, ale powoli zaczynają się ogarniać i pokazywać pazurki. I to dość celnie! Ale czekaj… Jak się całkiem ogarną, naprawdę zaczną wójtowi wywalać uchwały do góry nogami!
   Tak powinni zrobić już teraz w przypadku tego niby-planu!
   Takie pytanie mam: widział ktoś tzw. raport otwarcia? Nie!

    • Słusznie! Bo była do luftu! Które były „te najbardziej”?
     konieczność reorganizacji szkolnictwa jest oczywistą oczywistością, kwestia obniżenia diet i oszczędności na urzędzie – sprawa przyzwoitości (i żeby nie było wątpliwości – tym się problemów finansowych gminy niestety nie załatwi), i co tam jeszcze ma wójt, znaczy firma, w tym planie?
     Bez kitu! Ja rozumiem kit, ale strasznie nie lubię jak mnie ktoś robi w ch… Raczej normalne!
     Bardzo, ale to bardzo się wtedy irytuję, a nawet unoszę 😉
     Gdzie ma podatki? Gdzie ma inwestycje?
     Wszystko to jest na tzw. czuja, bo tak naprawdę nikt żadnego planu nie widział! A już o dyskusji o nim czy przyzwoitej analizie w ogóle nie ma mowy! Pachnie mi tu trochę szkołą Kuliga!
     Czyli kiedy wójt przedstawi w końcu ten raport otwarcia? Bo ja nie wiem!

 2. Panie Manys jesteś jak chorągiewka najpierw negowanie Roja, potem poparcie Śliwy nie udane więc znowu poparcie Roja, potem znowu odcięcie się od Roja i wyśmiewanie jego obecnych radnych teraz znowu poparcie radnych ehhh szkoda chyba czasu bo nawet nie wiem jak to nazwać.

 3. Przykład jak pracują urzędnicy w gminie Łapanów. Gdyby podjęli inyerwencje odrazu i zabezpieczyli porządnie dach to koszt remontu pewnie byłby mniejsze a tak to do remontu będzie dach i pomieszczenia pod dachem. Tak gmina umie oszczędzać.

    • chyba lepiej nie mowic do czego doprowadzil Roj gmine. nic tylko brawo bic bo za niedlugo bedziemy slawni na cala Polske. Dzieki komu dzieki panu Rojowi jeszcze raz brawo

     • Gwoli pełnej sprawiedliwości – nie tylko Rojowi. No jednak większe zasługi ma w tym zakresie jego poprzednik 😉

    • jak był kulig nie było takiego syfu, po roju gaszą światło… śliwa widać szuka szczenności a radni (roja) maja to w nosie gmina się nie liczy….

     • Jesteś pewien? Bo mi się zdaje, że ten syf to jednak w głównej mierze po poprzedniku Roja, czy się mylę? Jakoś tak bezmyślne zadłużanie gminy zaczęło się chyba w jakimś 2010. Czy się mylę?
      Program naprawczy zaproponowany przez wójta, a właściwie (jak rozumiem) przez jakąś zewnętrzną firmę, jest zwyczajnie słaby. Koncentruje się na oszczędnościach, a i to kiepsko. A ja pytam – gdzie tzw. mądra strona przychodowa, która nie jest oparta jedynie na podwyżkach podatków (bo wszyscy już chyba wiedzą, że to zawsze prowadzi do skutków odwrotnych od zamierzonych)?
      Pytam, jak ta firma została wyłoniona i ile wzięła za przygotowanie dokumentu. A, i kto go w ogóle widział? 😉 bo ja jeszcze nie, a radni chyba na kilka godzin przed sesją. Generalnie, jeśli to prawda, jest to chyba mało poważne!
      I jeszcze jedno mnie interesuje: kto właściwie jest obecnie wójtem w Gminie Łapanów? Bo wróble jakoś tak ćwierkają, że jakoś tak się składa, że niemal każdego dnia jakieś sprawy w urzędzie ma jakoś tak do załatwienia poprzednik Roja. I, generalnie, jeśli to prawda, jest to mega słabe!
      Można nie lubić ekipy Roja, ale prawda jest taka, że jest to naprawdę mocna, ogarnięta ekipa. Kilka razy to już pokazali 😉
      Co więcej, okazuje się, że gdyby nie oni, oszczędności na szkole muzycznej pewnie by nie było, 100 tys. zł oszczędności poczynionych w szkole w Tarnawie jakoś tak nikt nie zauważył i zerwanego dachu w Zbydniowie i tego, że tam się zwyczajnie leje, jakoś też nikt z gminy, houk 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.