Ponad 400 procent więcej zapytań o studnie

Ostatnia sytuacja związana ze skażeniem wodociągu spowodowała, że ludzie w Łapanowie zaczęli się interesować wierceniem studni.

Dane wskazują, że liczba zapytań w internecie o wiercenie studni wzrosła w ostatnich kilju dniach w rejonie Łapanowa o ponad 400 proc.

W tygodniu między 1 a 7 stycznia takich zapytań było 7. Między 15 a 20 stycznia liczba ta wzrosła do 31. W internecie pojawiły się też pierwsze ogłoszenia o poszukiwaniu specjalistów.

Wiercenie studni to spory wydatek. Metr odwiertu głębinowego to wydatek rzędu 200-250 zł. Ale dokładna cena zależy od warunków geologicznych, warunków terenowych i wielu innych czynników.

Do tego doliczyć trzeba inne koszty: rury, wykonanie instalacji, pompa… Cała inwestycja to wydatek rzędu 5-10 tys. zł.

Nieco tańsze są studnie kopane. Ale tu też trzeba się liczyć z wydatkiem kilku tys. zł.
3 Comments

  1. Szkoda że ściekami które wylewają do fos się nie zainteresują! Takie domy wszystkich wytrują jak nie ściekami to palonymi śmieciami! I nawet studnie nie pomogą.

  2. Do tych kosztow prosze jeszcze doliczyc koszt filtrów odżelaźniajacych. To jest okolo 4-6tys ,inaczej woda po przegotowaniu bedzie żółta i nic na to nie poradzimy. Niestety nic na to nie poradzimy ze na takich pokladach jest usytuowana Gmina Łapanów.

Komentowanie jest wyłączone.