Pompa – 5 zł na ucznia. Na jedną urzędniczkę wójt co miesiąc miał więcej

Fot. Gmina Łapanów

5 tys. zł – tyle kosztował sprzęt sportowy, jaki wójt przekazał niedawno szkołom. Przez dwa lata na jedną urzędniczkę z gminy co miesiąc wydawał więcej.

Na początku listopada Robert Roj przekazał w urzędzie sprzęt sportowy, jaki gmina zakupiła dla łapanowskich szkół. I fajnie, bo szkoły go potrzebują i na pewno przyda się uczniom. Problem w tym, że jest go za mało.

Zakupiony sprzęt będzie służył uczniom ze szkół podstawowych w zajęciach szkolnych i na treningach. Sprzęt odebrali nauczyciele WF wspólnie z dyrektorami szkół – chwaliła się gmina.

Zgodnie z Waszymi podpowiedziami postanowiliśmy jednak sprawdzić, ile ten sprzęt kosztował? Tym bardziej, że w Waszych komentarzach natychmiast pojawiły się uwagi, że nie ma czym się chwalić. Oto niektóre z nich:

Ale się wykosztował, piłek 10 na krzyż a pompa na całe pory, zdjęcia, flesze szkoda że TVN jeszcze nie zaprosił, pierdoły pokazuje a poważne inwestycje leżą, fundusze unijne leżą, rewitalizacja poszła… niech popatrzy na inne gminy jak to wygląda…

Ale obciach 🙂 haha ostatnio drzwi i krzesła nad zalewem, teraz piłki.

Super hurra, ale się wójt wykosztował, pewno kredyt na to zaciągnął.

Tak mnie zainteresowało, jaki był koszt tego megazakupu, po ile groszy przypadło na jednego ucznia no i na koniec czy aby to nie był sprzęt bezpłatnie otrzymany

No więc już wiemy – zakupy kosztowały w sumie 5 tys. zł!

Rozdział nastąpił proporcjonalnie do ilości uczniów w danej szkole, najdroższym zakupem był stół do tenisa stołowego – informuje nas gmina

A my liczymy:

z informacji gminy wynika, że w tym roku do łapanowskich szkół chodzi 915 uczniów. Jeśli wydatek na sprzęt podzielić między nich, okaże się, że na jednego ucznia przypada 5,46 zł!

Oczywiście, lepiej że dzieciaki mają nowy sprzęt. Choć to trochę mało. Ale zaraz, zaraz… Porównajmy to z zarobkami w gminie!

Anna Piasecka, która do niedawna była w gminie sekretarzem zarabiała 8.764 zł co miesiąc (tak przynajmniej wynika z jej oświadczenia majątkowego za zeszły rok). Jeśli kwotę tę podzielić na 915 uczniów okaże się, że jedna urzędniczka była dla wójta warta dużo więcej, niż wszyscy uczniowie – 9,57 zł.

Na jednego ucznia wójt od wielkiego dzwona przeznaczył 5,46 zł, a co miesiąc na jedną urzędniczkę dawał co miesiąc 9,57 zł.

Nasze pytanie brzmi – gdzie gospodarność i zdrowy rozsądek? Nie będziemy go już wysyłać mailem do gminy. Zostawiamy Wam pod dyskusje i do rozstrzygnięcia.
5 Comments

  1. Ciesze się że przekazał jednak sprzęt jednak bardziej martwi mnie kto będzie nowym sekretarzem. Konkurs rozpisany dość szczegółowo…

  2. witam panie Redaktorze
    czytajac powyzszy artykół smiem stwierdzić iz nadawał by sie pan na wójta poniewaz widać iz pan byłby bardzo gospodarnym i oszczednym gospodarzem. prosze napiśać co by pan zrobił z pracownikami w gminie- doradzić obecnemu wójtowi jak ma postępować. były wójt j.k. ustanowił ogromne pensje dla swoich pupilków zeby mu nie przeszkadzali w jego działaniach, a obecny wójt nic z tym nie robi. wiec droga redakcjo. prosze napisac, podpowiedzieć co pan Roj mógłby z tym zrobić- choc wiemy ze zwolnic nbikogo nie moze- bo dlaczego. emerytów nie moze na emeryture wygonić – moga tylko sami odejść, obniżyć pensji tez sie nieda. a podwyżki musza być co roku tak jak inflacja- czy coś w tym stylu. w instytucjack panstwowych jak wiemy kodeks pracy jest dokładniej przestrzegany przez pracodawce niż w prywatnych przedsiębiorstwach. wiec co pan obecny wójt moze zrobić??

    • Pierwsze słyszymy, by z urzędu nie dało się nikogo zwolnić, ani obniżyć mu pensji. Urząd to nie dożywotnia gwarancja pracy! Ale po co od razu wyrzucać kogoś na bruk? Dlaczego niby nie można obniżyć pensji osobom zarabiającym nieprzyzwoite pieniądze o 30 albo 50%? Nazywa się to: wypowiedzenie warunków pracy i płacy (art. 42 Kodeksu Pracy), jest jak najbardziej legalne i jak najbardziej dotyczy też pracowników urzędu gminy. Proszę nam wierzyć, wójt doskonale zna te przepisy i nie trzeba go uczyć. W Nowym Wiśniczu jakoś to można było załatwić i doprowadzić pensje do ładu więc czemu niby w Łapanowie miałoby się nie dać?

  3. Kpina goni kpinę i to jeszcze były wue-fista gdzie temat sprzętu sportowego dla uczniów powinien znać od podstaw.
    Jak jacyś mają sukcesy na szczeblu powiatów czy wojewódzkich tam pierwszy Rojek ryjek do zdjęć wsadza i paraduję ale jak zakup żeby młodzież miała w czym i z czego korzystać to już go nie ma,albo jak zwykle po najniższej linii oporu,chłopie miej sumienie i odpuść już sobie ze wszystkim i daj żyć innym.

Komentowanie jest wyłączone.