Policjant czy judoka?

5
(1)
Asp. sztab. Grzegorz Maj, na co dzień policjant Komendy Powiatowej Policji w Bochni,
w październiku tego roku, jako trener dwóch zawodniczek T.S.MOSiR Bochnia osiągnął wielki sukces prowadząc swoje zawodniczki do tytułu Mistrzyń Polski Młodziczek i Młodzików  w Judo.

Zawody odbyły się w Opolu, gdzie trenowane przez Grzegorza Oliwia Wątorek  i Wiktoria Żabczyńska zdobyły mistrzostwo w swoich kategoriach wagowych.
Grzegorz na co dzień jest policjantem bocheńskiej komendy, z 14-letnim stażem służby, mężem, a także ojcem 5 letniego Mariuszka. Po godzinach pracy trenuje dzieci i młodzież  w Judo, a sam z tą dyscypliną sportu związany jest od lat. W swojej karierze trenerskiej zdobywał już ze swoimi podopiecznymi mistrzostwo Polski, a także wiele innych trofeów, co nie uszło uwadze Zarządowi Polskiego Związku Judo, który odznaczył Grzegorza brązową i srebrną odznaką za zasługi dla Judo.

Ze swoich zawodniczek trener Maj jest bardzo dumny i to nie bez powodu. Dziewczęta w tym roku wygrywają co tylko się da, szczególnie Wiktoria Żabczyńska, o której działacze Polskiego Związku Judo powiedzieli, że wygrała wszystko co było możliwe do wygrania. Oliwia również nie ustępuje koleżance, będąc wielokrotną medalistką Pucharu Polski w Judo. Grzegorz Maj podkreśla, że dziewczęta dopiero wkroczyły w grupę młodzików, i w mistrzostwach pokonały wiele zawodniczek starszych i bardziej doświadczonych od siebie, co napawa wielkim optymizmem patrząc na rozwój ich kariery sportowej.

Słowa pochwały w stronę asp. sztab. Grzegorza Maja skierował Komendant Powiatowy Policji w Bochni, mł. insp. Mariusz Dymura, który osobiście pogratulował Grzegorzowi sukcesu, jak również podziękował za wzorową reprezentację bocheńskiej Policji poza murami komendy.

Wywiad z asp. sztab. Grzegorzem Maj – policjantem KPP w Bochni i trenerem mistrzyń Polski w Judo

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z Judo ?

Judo trenuje już od dawana, a przygoda z tym sportem zaczęła się tak właściwie od trenera  Waldemara Kowalskiego obecnie już emerytowanego oficera KWP w Krakowie. To on zachęcił mnie do uprawiania tej dyscypliny sportu i od niego uczyłem się i nadal uczę, trenując w prowadzonej przez trenera Kowalskiego grupie.

Ile czasu poświęcasz na treningi ?

Staram się uczestniczyć w treningach tak często jak tylko mogę i żona pozwala … śmiech … choć
w tym temacie jest wyrozumiała za co jej dziękuję.  Zazwyczaj wraz z kolegą z wydziału, Wojciechem  Tworzydło trenuję  4 razy w tygodniu. Do tego dochodzą również treningi na siłowni oraz bieganie, które świetnie poprawia samopoczucie.

Kiedy zdecydowałeś się zostać trenerem Judo ?

Trenerem  jestem od 10 lat, i w tym miejscu chcę podziękować pani Sabinie Bajdzie – dyrektor MOSiR w Bochni , która miała duży wpływ na podjęcie mojej decyzji związanej z rozpoczęciem pracy w charakterze trenera.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 5 / 5. Głosy: 1

Oceń jako pierwszy!