Podziękowania Wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Podziękowania Wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest świętem polskiej oświaty. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce.
Komisję tą powołano z inicjatywy ostatniego króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

W tym roku święto przypada w niedzielę, dlatego też Pan Wójt Gminy Robert Roj zaprosił wyróżnionych Nauczycieli dnia 12 października br. by wręczyć nagrody.

W trakcie spotkania skierował słowa uznania za ich długoletnią pracę z satysfakcją stwierdzając, iż nauczyciele pracujący w szkołach na terenie gminy Łapanów doskonale zdają sobie sprawę z odpowiedzialności wynikającej z zawodu nauczycielskiego oraz pełnionych funkcji. To oni każdego dnia dokładają wszelkich starań, by być jak najbliżej spraw ucznia i jego problemów.
Osobiście najlepiej ich rozumie, jednocześnie bardzo ich wspiera we wszystkich dobrych działaniach na rzecz naszych szkół i środowiska.

Wyróżnieni nagrodami Wójta Gminy Łapanów zostali:

p. Bogusław Janik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarnawie,
p. Ewa Agata Matoga – nauczyciel dyplomowany Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Grabiu,
p. Danuta Wojtasiak – nauczyciel dyplomowany Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łapanowie,
p. Cecylia Stach – nauczyciel dyplomowany Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Sobolowie.

Gratulujemy wyróżnionym Nauczycielom, życząc im dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Z okazji Święta Edukacji dla wszystkich Nauczycieli i Pracowników oświaty Wójt skierował okolicznościowe podziękowania.Podziękowania Wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Artykuł Podziękowania Wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej pochodzi z serwisu .

Artykuł pochodzi z serwisu lapanow.pl

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
3 Comments

  1. Wójt dziękuje nauczycielom -emerytom za wychowanie.W jego przypadku powinien raczej podziękować za brak wychowania, bo nie tak traktuje się oświatę ( nauczycieli, nauczycieli-emerytów oraz pracowników szkół i przedszkoli) jak robi to obecny jeszcze wójt-nauczyciel. Wstyd dla zawodu nauczycielskiego.

  2. Od życzeń lepsze byłoby wypłacenie zaległych świadczeń urlopowych. No ale to miało być wyrównane w pierwszych dwóch latach kadencji, więc pewnie już zapomniał. Podobnie jak fundusz świadczeń socjalnych. No ale… najważniejsze, że teraz startują z jedynie słusznej partii i tylko to się liczy, głupi lud na pewno się kolejny raz nabierze.

Komentowanie jest wyłączone.