Podsumowanie projektu „Młodzi Dziennikarze”. Zapraszamy do współpracy!

15 grudnia 2017r zakończyły się zajęcia w ramach projektu „Young Journalists – Młodzi Dziennikarze”, który skierowany był do uczniów kl. IV-VII Szkoły Podstawowej w Łapanowie.

Głównymi założeniami projektu było wcielenie się w role dziennikarza poprzez organizację różnych działań mających na celu przybliżenie uczniom tego zawodu. W trakcie realizacji projektu uczniowie mieli okazję nagrać własną audycję radiową, reportaż oraz liczne wywiady. Podczas warsztatów dziennikarskich poznali czym jest informacja, co odróżnia news od plotki, kim jest i jakie ma obowiązki dziennikarz, w jaki sposób krytycznie i świadomie odbierać przekaz medialny. Ponadto, „Młodzi Dziennikarze” odwiedzili studia nagrań w siedzibie Radia Kraków.

Udział w projekcie dał możliwość kontaktu z Native Speaker’em, co dla większości uczniów było ogromnym przeżyciem, albowiem wielu z nich pierwszy raz miało kontakt z osobą, której język ojczysty to język angielski.

Wzrost motywacji, wiara we własne możliwości a także umiejętność gospodarowania czasem to tylko nieliczne rezultaty, które zostały osiągnięte podczas przygody z projektem.

Projekt realizowany był w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Agnieszka Kurnik

 

Artykuł Podsumowanie projektu „Młodzi Dziennikarze” pochodzi z serwisu Gmina Łapanów –.

Artykuł pochodzi z serwisu UG Łapanów
Udostępnienie informacji publicznej (USTAWA z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej) – Dz.U. 2015 poz. 2058

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy: