Sztandar wyprowadzić! Tworzymy łapanowski Poczet Wstydu! GŁOSUJ!

1
(1)

 

Na apele wielu z Was, wyrażane m.in. w komentarzach, tworzymy łapanowski Poczet Wstydu! Głosuj! Pokaż, kto Twoim zdaniem odpowiada za obecną sytuację w gminie!

Poczet Wstydu to ranking odpowiedzialnych za obecną sytuację w gminie! Jeśli uważasz, że kogoś/czegoś brakuje – napisz o tym w komentarzu! Na tej podstawie będziemy uzupełniać Poczet Wstydu!

Nie jest tajemnicą, że początek obecnych problemów Gminy Łapanów to lata 2010-14. To prawda, ówczesny wójt, Jan Kulig, doprowadził gminę do rozkwitu. Ale niczym Gierek – zrobił to na kredyt. W ocenie wielu z Was wprowadził też do gminy patologiczno-nepotyczne układy, co do dziś się na niej mści. Co gorsza – to on wpakował Łapanów w zabójczy leasing zwrotny. Jeszcze przez wiele lat będzie się to odbijać czkawką.

Jego następca, Robert Roj, wygrał wybory pod hasłem zmiany. Obiecywał wyprowadzenie gminy na prostą. W rzeczywistości nie tylko nie wyciagnął jej z długów, ale jeszcze bardziej pogrążył. Doszło do tego, że gminę zaczął zadłużać w parabankach. To za jego czasów ruszyło zastawianie wszystkiego, co się da! Od szkół, przez świetlice i urząd gminy, po oczyszcalnię i ujęcie wody. Ostatni akord jego rządów, to wymuszone kampanią wyborczą: rozbiórka mostu w Kamyku i brak odpowiedzi na wezwanie RIO do opracowania planu naprawczego.

Andrzej Śliwa, obecny wójt, stara się jakoś ratować sytuację. Na razie mu to średnio wychodzi. Po wygranych wyborach nie przedstawił raportu otwarcia, wyraźnie brak mu też klarownego i konsekwentnego planu naprawczego. No niestety, Śliwa nie może udawać niewiniątka – za Kuliga był szefem Rady Gminy. Wielu z Was zarzuca mu w komentarzach, że coraz bardziej konserwuje „układ Kuliga”.

Do rankingu „z urzędu” wciągnęliśmy nie tylko byłych wójtów, ale też ludzi, którzy od 2010 roku co najmniej dwa razy zasiadali w Radzie Gminy. To oni pozwalali na brewerie Kuligowi, bezmyślnie klepali kolejne budżety Rojowi… Udzielali wójtom absolutorium, akceptowali kolejne kredyty, zastawy…

Kilku z nich nadal zasiada w radzie! To niczym najgorszy bolszewizm – udajemy, że naprawiamy to, co sami zepsuliśmy! Ale mają Wasz mandat!

Żenujące jest, gdy na jednym z profili tych ludzi na Facebooku widzi się posty dotyczące dogorywających Raciechowic! To osoba, która w radzie zasiada od trzech kadencji, a więc za obecną sytuację współodpowiada od A do Z! Mało tego – współodpowiada za brak odpowiedzi do RIO w sprawie planu naprawczego. Takie prawo magistra? No nie do końca, bo od wykształconego wymaga się więcej, niż tępego „nie”.

Do rankingu nie wciagamy na razie obecnych radnych, którzy mandat pełnią po raz pierwszy. Ale oni też, od pierwszych dni kadencji, ciężko już pracują na wysoką pozycję w tym rankingu! Głównie dlatego, że na razie jedyne, co mają do zaproponowania, to tępe „NIE”! ZERO inicjatywy, ZERO pomysłów, ZERO działania! Niczym słynne „nie, bo nie”!

Pierwszą ofiarą działania tych radnych stał się Śliwa. Na dzień dobry radni obniżyli mu pensję o 10 proc. Ale swoich diet nie ruszyli! W języku polskim mówi się krótko: czysta OBŁUDA!

Ofiarą oszczędności, jako kolejne padły kluby sportowe. Z dnia na dzień zostały bez grosza! Jeden z nich dzielnie się broni! Pieniądze zbiera w sieci, co zresztą gorąco wspieramy i namawiamy do wpłat TUTAJ!

Dalej już idą mieszkańcy! Podwyżka opłat za śmieci. Lada moment gigantyczna podwyżka za ścieki! Od 1 kwietnia w gminie gasną lampy i Łapanów spowijają „ciemności łapanowskie”! Nie, to nie jest żart, ale efekt braku odpowiedzi poprzedniej rady na wezwanie RIO! OK, idzie lato. Ale co będzie jak nastanie jesień?

Mieszkańcy Kamyka mogą się praktycznie pożegnać z wizją nowego mostu! I to mimo wielomilionowej promesy – gmina nie ma na wkład własny! Rozbiórkę starego zawdzięczają poprzedniemu wójtowi, Robertowi Rojowi!

A to dopiero początek… Bo, bądźmy szczerzy, na tym nie koniec! To się dopiero zaczyna! I wcale nie jest tak, że szkoły mogą czuć się już ocalone! Wręcz przeciwnie!

Na pewno racji nie mają ci, którzy mówią: KOMISARZ (Wasze komentarze)!

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale jeśli aktualny wójt nie upora się z problemem finansów publicznych gminy to Wojewoda ustanowi w gminie Zarząd Komisaryczny. Rady Gminy nie będzie, Komisarz nie będzie pytał czy szkołę przekształcić czy zamknąć TYLKO to zrobi.
Piszesz, że dla Ciebie to mogą gminę zlikwidować, ciekawe czy tez tak będziesz obojętna jak z wszystkimi sprawami urzędowymi będziesz musiała jechać do np. Limanowej ? ( Zakładam że jesteś z Tarnawy) może się również okazać że to będzie Trzciana czy Bochnia. Bo nie wiadomo jak po upadku podziela gminę po sąsiednich gminach.

To filozofia konia o stalowych nerwach. Cięcia w gminie i rozliczenia nasza elita powinna zacząć od siebie. Roj z Jacewicz zmarnowali ostatnie lata, a nie ujawniając planu przed wyborami pchnęli nas nas na skraj przepaści nad jakimi są Raciechowice. Popelniali jak ślepe ryby te same błędy co Kulig. Rado najwyższy czas się wykazać i odebrać pieniądze ubojni leży tam zaledwie 2 miliony. Wszystko czas zacząć od swoich diet, pensji, redukcji zatrudnienia. Jak to zrobić je panie Wójcie niech pan dopiero kładzie łapę na Tarnawie. Jak kroić to równo inne szkoły też z nauczycieli, którzy dawno powinni być na emeryturze. Jak zacznie pan reformować, a nie ma innego wyjścia równo wszystkich to jest szansa.

Jeszcze raz Wysoka Rado Panie Wójcie reformę rozpocząć od siebie to jest od Gminy, GOK, czynsz Szkoła Muzyczna, nie mam nic przeciwko Szkole, ale bieda to bieda, jak braknie to szkolnictwo ale mądrze reformować. Wy dalej nic nie robicie tylko wciskacie ciemnotę ludziom. Rada jest podzielona i musi być wybrana nowa Rada, która z Wójtem wprowadzi reformy. Obecna Rada przepraszam za słowo tylko ludziom daje w dupę, ścieki, woda, śmieci, podwyższone opłaty.Zacznijcie od UG w Łapanowie zredukować kilka etatów i tyle. To wtedy będziecie mieć szacunek.

 

Nominacje (w kolejności alfabetycznej):

 • Stanisław Grzyb

radny w kadencji 2010-14

radny w kadencji 2014-18

radny obecnie

[totalpoll id=”49331″]

 • Stanisław Hejmo

radny w kadencji 2010-14

radny w kadencji 2014-2018

[totalpoll id=”49346″]

 • Celina Jacewicz

radna w kadencji 2010-14

przewodnicząca rady w kadencji 2014-2018

przewodnicząca rady obecnie

[totalpoll id=”49320″]

 • Ryszard Kaczmarczyk

radny w kadencji 2010-14

wiceprzewodniczący rady w kadencji 2014-18

wiceprzewodniczący rady obecnie

[totalpoll id=”49323″]

 • Krzysztof Kluba

radny w kadencji 2010-14

radny w kadencji 2014-18

[totalpoll id=”49334″]

 • Jan Kulig

wójt Gminy Łapanów w kadencji 2010-14 

niczym Gierek – rozwinął gminę, dzięki kredytom doprowadził ją nawet na szczyty rankingów, a następnie ściągnął niemal na samo dno

[totalpoll id=”49309″]

 • Zdzisław Mucha

radny w kadencji 2010-14

radny w kadencji 2014-18

[totalpoll id=”49340″]

 • Marek Patalita

radny w kadencji 2010-14

wiceprzewodniczący rady w kadencji 2014-18

obecnie radny powiatowy

[totalpoll id=”49327″]

 • Robert Roj

wójt Gminy Łapanów w kadencji 2014-18

miał wyprowadzić gminę na prostą, w rzeczywistości zadłużył i pogrążył ją jeszcze bardziej. Ostatnie dwa akordy jego rządzenia, to rozbiórka mostu w Kamyku i brak reakcji na wezwanie RIO do planu naprawczego

[totalpoll id=”49313″]

 • Paweł Stokłosa

radny w kadencji 2010-14

obecnie wiceprzewodniczący rady

[totalpoll id=”49343″]

 • Andrzej Śliwa

przewodniczący rady w kadencji 2010-14

radny w kadencji 2014-18

obecnie wójt Gminy Łapanów

[totalpoll id=”49317″]

 • Wiesław Węglarz

radny w kadencji 2010-14

radny w kadencji 2014-18

[totalpoll id=”49337″]

Specjalne nominacje:

 • Urząd Gminy (in gremio)

za brak „ogarnięcia” i kompetencji, nomenklaturowo-kolesioskie, nepotyczn0-patologiczne układy oraz za zarobki sięgające kilkunastu tys. złotych

[totalpoll id=”49362″]

 • GZK

za tolerowanie patologicznej sytuacji ze ściekami, nieustanne skażenia wody i nepotyczne układy

[totalpoll id=”49349″]

 • łapanowskie kopciuchy

za nieustanne trucie ludzi i zanieczyszczanie i tak gęstej łapanowskiej atmosfery

[totalpoll id=”49359″]

 • Ukrywający molestowanie

za skandaliczny i karygodny wieloletni brak reakcji i krycie jednego z nauczycieli zespołu szkół w Łapanowie, który pozwalał sobie na molestowanie uczennic i wykorzystywanie uczniów

[totalpoll id=”49356″]

 • ubojnia

za systematyczne trucie ludzi i wieloletnie wyrzucanie nieodpowiednio oczyszczonych ścieków, co doprowadziło do gigantycznego skażenia wody

[totalpoll id=”49353″]

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 1 / 5. Głosy: 1

Oceń jako pierwszy!
72 Comments

 1. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem musi Rada i Wójt wyprowadzić Gminę i tyle. Osoby piszą dużo prawdy ale obrzucanie się błotem nic nie zmieni. Żal Klubów Sportowych jak nie będą mieć wsparcia finansowego to po roku działalności będą padać jeden po drugim. Nikogo nie stać z działaczy sportowych na utrzymanie sportowców bo nikt z nich nie jest tak zamożny. Trudno Gmina, która była Potęgą Sportu zostanie ciemnogrodem w tej dziedzinie, życia społecznego. Tylko nikt nie chce brać na swoje barki odpowiedzialności ale przypominam jest ciągłość Władzy i Obecna Rada i Pan Wójt odpowiadają za stan rzeczy i zwalanie na poprzedników to tylko brak pomysłu jak wybrnąć z tej sytuacji.

  • piast nie padnie Dunię i całego Orlika utrzymuje szkoła.Dunia dzieciom stawkę podniesie i przeżyje parę turnieji i będzie .

 2. Witam. Dla mnie największym skandalem jest fakt stwierdzony przez prokuratora skierowany do sądu na 8 kwietnia godzina 9:00 gdzie właściciele ubojni będą sądzeni za zatruwanie potoku ale też zatruwanie oczyszczalni wynikiem czego Było zatruwanie rzeki przez kilkanaście lat a myśmy tą wodę z rzeki nieświadomie pili. Ubojnie do Łapanowa ściągnął właśnie Sami wiecie kto był wtedy wójtem. Żeby sprawa zatruwania ale też niezgodności licznikowych nie wyszło na jaw Kulig bez kursu namaścił Górala na stanowisku po nieżyjącym ojcu uniemożliwiając zerwanie układu między oczyszczalnią a ubojnią. Jak Kulig dawał zalew w tak zwaną sprzedaż zwrotną Radna Paszkot z Brzezowej niesamowicie go w tym wspierał a w zamian za co jej syn Paszkot Marcin został namaszczony przez Kuliga na stanowisko Vice kierownika GZK. Ostatnie 5 lat to były rządy Górala i Paszkota i stwierdzone przez prokuratora zatruwanie rzeki. Ale też trwające niezgodności licznikowe do tej pory udokumentowany audytem. I tu znowu następuje Niesamowita rzecz Nasz wspaniały wójt Śliwa nie zamierzam rozliczyć Paszkota z układu nie zamierza Wyjaśnij niezgodności licznikowych na których gmina traci każdego miesiąca nie reaguje gdy pracownicy zgłaszają że ubojnia od nowa na oczyszczanie wypuszcza syf żeby to mieszkańcy musieli współfinansować ich działalność jak przez ostatnie kilkanaście lat. A co gorsza znowu spowoduje to zatruwanie oczyszczalni i wyrzucanie syfu do rzeki. I Na tym przykładzie coraz więcej osób stwierdza że to Jan Kulig a nie Andrzej Śliwa Faktycznie w dalszym ciągu rządzi gminą. Pozdrawiam wszystkich zwolenników i przeciwników tej teorii.

  • Dobry gospodarz nie zastawia swoich nieruchomości po to by pózniej wynajmować je od banku. Tak jak powiedział prezes RIO wszystkie gminy imające się lizingu zwrotnego mają dzisiaj poważne kłopoty.

  • Jestem tego samego zdania, wiele zrobił dla naszej społeczności. Wytyka sie mu tylko błędy, szkoda ze kiedy był wójetem radni siedzieli jak myszy pod miotłą a dzisiaj krzyczą – wstydu nie mają

 3. Kuliga nie powinno być w tym zestawieniu to za jego czasów Łapanów najlepiej się rozwijał. gdyby nadal był wójtem to dzisiaj długu by nie było . Ale ostatnie 4 lata to lata stracone i gmina na dnie. Oby Pan Jan pomagał obecnemu wójtowi wyjść na prosta bo tylko razem damy rade posprzątać po przednikach

 4. Panie redaktorze szkoda ze nie wystartował Pan w tych wyborach, byłem za panem. Tylko ktoś z zewnątrz morze oczyścić tą gminę z tego syfu. Ta gmina wymaga nowości

  • Dzięki 😉
   Prośba o zgłaszanie się kandydatów na radnych wisiała na portalu kilka miesięcy. Ale…
   Na razie gmina ma pół roku temu wybrane przez Was władze!
   BTW: też uważam, że oczyścić tę gminę może tylko ktoś z zewnątrz, kto nie jest uwikłany 😉

 5. Czy może mi ktoś wyjaśnić jaki jest cel udostępniania przez Przewodniczącą postów o sytuacji w Raciechowicach, kiedy sama zmierza w tą samą stronę blokując reformy, bo ja tego nie pojmuję…

 6. Do listy trzeba dopisać dyrektora Zespołu Szkół w Łapanowie, który przez kilkanaście lat krył molestowanie i wiele innych skandalicznych rzeczy, które się wówczas działy. Dlaczego krył bo robił dokładnie to samo, tylko aż tak się z tym nie afiszowal. Jak próbowałam reagować zwolnil mnie pod byle pretkstem. J.W wiesz o kogo chodzi tyranie!

 7. Jest to prawda co Pan pisze tylko biedę należy dzielić sprawiedliwie i o to mam pretensje. Wszędzie wprowadzić reformy, Szkoła Muzyczna, Urząd Gminy, Szkoła w Tarnawie myślę że jak społeczeństwo zobaczy, że wszystkich traktuje się równo to inaczej każdy spojrzy na reformy. Na razie to jako pierwszym sportowcom zabrano pieniądze a jak Pan Wójt rozpoczął urzędowanie to pierwsze 100 tys. zł. przelał do Szkoły Muzycznej w Sobolowie. O jakim mówimy zaszczuciu. Osobiście nie mam nic do Pana Roja i Śliwy uważam że robili i robią co mogą tylko na Boga trochu sprawiedliwego traktowania wszystkich. Do Rady, nie ciągnijcie każdy w swoją stronę bo rozerwiecie tkaninę którą jest Gmina Łapanów.

 8. Na wszystkich szkodliwych umowach min; sprzedaż zalewu, niekorzystna umowa dot. szkoły muzycznej widneje nazwisko: jan kulig ten uzależniony od stołka człowiek zniszczył gminę, teraz ktokolwiek próbuje wyrwać ją z bagna jest opluwany, cz to Roj, czy Śliwa nic nie zrobią bo ludzie ich zaszczują. Tutaj potrzebny prokurator żeby komucha odciąć raz na zawsze od stołka a dla gminy komisarz. Przykre to ale konieczne.

  • Kuliga już nie ma od dwóch lat. Zadecydowali o wyborcy. To oni rozliczyli go za sprzedaż zalewu, niekorzystna umowa dot. szkoły muzycznej etc. Czas na rozliczenie za ostanie 4 lata rządów Roja. Czekamy na Twoją propozycję. Słuchając dziś sesji, odnosi się wrażenie, że przez 5 miesięcy Śliwa zrobił więcej by ratować gminę, niż Roj przez 4 lata. To od ustalenia PLANU NAPRAWCZEGO zależy, czy rząd udzieli nam pożyczki w wysokości naszego zadłużenia. Od tych działań zależy istnienie naszej gminy. Edwardzie K. jakie było stanowisko Roja do planu naprawczego? Czy nie przekładał go nad swoje ambicje? Nasuwa się tu pewna analogia: „uzależniony od stołka człowiek zniszczył gminę”, czy nie dostrzegasz też takiej?

   • Gdyby nie wojna sliwy z radą to my zwykli wyborcy wielu rzeczy byśmy się nie dowiedzieli. Między innymi o umowie dotyczącej szkoły muzycznej. A panie Karolu w końcu Pan przejął na oczy i zrozumiał że p. Rój to było to mniejsze zło. Ale Panu też należą się podziękowania bo gdyby nie pan to wielu ludzi byłoby nadal w błędzie i sądzę że gdyby odbyły się teraz wybory to wynik byłby inny. No i szkoda ze pan nie startował choć przyznam szczerze że w ciągu ostatnich miesięcy zyskał Pan więcej zwolenników. Oby tak dalej.

 9. Ja bym wolał aby została Gmina w Łapanowie i aby Chrostowa Sobolów i Kamyk nie były w Bochni, korzystam z usług urzędników w obydwu gminach i obsługa mieszkańców jest na wyższym poziomie w Łapanowie jak w Bochni tam są straszne kolejki. Czytam o poniższych układach sobolowskich to trochu jest nie fer do pozostałych mieszkańców Gminy Łapanów, jak jest chujowo to powinno być jednakowo.

 10. Kochani. Proces likwidacji gminy Łapanów został już uruchomiony. Sobolów, Kamyk i Chrostowa przejdą do Bochni a reszta pod Trzcianę. Pan Śliwa już nie będzie wójtem. Skończy się patologia i układy w gminie. Koniec będzie z nienaruszalnym Sobolowem z proboszczem na czele. Resztę się domyślcie.

   • do Nowego Wiśnicza ta radni i Wójtowie od początku zadłużania gminy czemu tak w domu nie rządzili nie sztuka nabrać kredytu i trochę pokazać ze się robi a procenty rosną jak grzyby po deszczu .A jakby tak dokładnie sprawdzili faktury i wykonane prace to pewnie by ani Tarnów nie pomógł !!!

   • Wymysłów to sobie może chcieć. To przysiółek Łapanowa a nie wieś. Po za tym to inny powiat i na to się nikt nie zgodzi. Natomiast Sobolów nie przylega obszarowo do gminy Nowy Wiśnicz tylko do Bochni.

 11. A ja się pytam redaktora ,dlaczego zapomniał o „czcigodnej” generalicji z sobolowskiego wzgórza? Układy, układziki i takie tam mieszalniki 🙂

 12. Ty dociekliwy trzepiej się własnej baby jak ją masz. Prawda jest taka, że obecna Rada wszystkie ciężary zwaliła na ludzi i jak widzę to jesteś jednym z nich i nie nadymaj się bo ci żyłka pęknie.

  • uderz w stół a nożyce się odezwą:)…(a tak apropo słowa „baby” sie nie używa to nie kulturalne… sporo błedow…do szkoły trezba wrócić…tak około 3 klasy)

 13. a gdzie reszta „radnych” bezradnych z poprzedniej kadencji? czyzby oni juz rece umyli.
  moze by tak wszystkich pociagnac do odpowiedzilnosci. teraz placza ze woda skazona, smieci za drogi a co robili wczesniej. niech nie beda obludni

 14. Panie Śliwa do jasnej cholery co Pan wyprawia ponownie Piotrusia Pan zatrudnił na Orliku w Sobolowie, poprzedni ludzie z Rady walczyli z tym aby zatrudnić nauczyciela i był zatrudniony. Ulega Pan cały czas wpływom proboszcza. Jak zrobi następnej zawodniczce dziecko to Pan będzie odpowiadał, czy pan jest tak ślepy, że Pan nie widzi co się dzieje. Do dupy z takimi reformami co Pam myśli, żę dookoła są same debile. Przyjdzie czas za parę miesięcy, że i ciebie wykopiemy jak będziesz tak dalej robił.

  • To jest jawna kpina panie wójcie z wyborców o zatrudnieniu na wyraźne żądanie proboszcza wątpliwej renomy trenera.
   Istniały obawy,że to gminą będzie rządzić plebanią w Sobolowie i w pełni jak widać się to potwierdza.Wstyd i nic do dodania

 15. Witam wszystkich czytelników. Lista frajerów jest adekwatna do sytuacji panującej w gminie. Życzę wszystkim tym osobom i instytucjom by jako pierwsi zasiedlili Marsa… Naprawdę same rodzynki!!!

 16. Nie mamy się czego wstydzić, nic nikomu nie ukradliśmy, pomagaliśmy jak umiemy społeczeństwu i służyliśmy mu. Obecnej Radzie życzymy ukończenia tych reform, które zostały rozpoczęta za nas to jest szkoły. Panu Redaktorowi, życzymy lepszych i głębszych tematów bo ten to marny brukowiec.

 17. Nie rozumiem poczet wstydu to ci ludzie zrobili w Gminie najwięcej, melioracja Stradomki, drogi, mosty osuwiska. Źle to zrobiliście poczet wstydu to dla obecnej Rady bo całe reformy zwaliliście na ludzi, ścieki, woda, śmieci, wyłączenie prądu. Gdyby oni byli na pewno by tego nie było przynajmniej walczyli o nas.

 18. Poczet wstydu nie wiem dlaczego taki tytuł, mieszkam w Kamyku i głosowałam na Bukowskiego i powiem wam żałuję bo zostałam namówiona przez dwie Panie. Dopiero teraz doceniam brak byłego radnego, bo obecny słucha proboszcza.

 19. Nie wiem czy to Pan lub Pani ale mądre słowa i takich trzeba kilka razy pisałem, że reforma oświaty to podstawa i jak przyjdzie komisarz to Szkoły Tarnawa i Grabie są zagrożone i nikogo nie będzie się pytał. Muszą być wybory ponowne do Rady bo ci wszyscy z wielkiej dziewiątki ukryli się pod parasolem PiS a już mnie krew zalewa jak część z nich to członkowie byli PZPR. Musi być normalna Rada, która zreformuje oświatę Urząd Gminy, GOK, obniży czynsz w Szkole Muzycznej. Nie chodzi abym miał coś do którejkolwiek z instytucji wymienionych ale biedę należy równo dzielić. Obecna Rada już ma przesrane u sportowców oraz zwykłych mieszkańców i wyborów nie wygrają bo każdy z nich nie może się doczekać kiedy ich wykopać. Robienie powyższego rankingu nie wiem z czyjej inicjatywy to śmieszne ponieważ właśnie ci radni których nie ma w mojej ocenie bardzo dużo zrobili. To tylko zraża ludzi do tego Portalu. Gdyby byli to reforma oświaty była by już historią przynajmniej mieli jaja.

 20. Panie Redaktorze, pierwszy raz po przeczytaniu Pana artykułu uważam, że napisał go Pan w miarę obiektywnie. Obecny Wójt przedstawi raport otwarcia wraz z raportem o stanie gminy który musi sporządzić do końca maja. Tak wiem co Pan uważa, że powinien go przedstawić wcześniej, ale usiłował znaleźć kompromis w oswiecie, niestety został storpedowany. Przedstawi również kompleksowy plan naprawczy, w przeciwieństwie do poprzednika, będzie miał na to 45 dni od wezwania RIO. Szkoda tylko, że blokada reformy oświaty już na starcie spowodowała dla mieszkańców wiele uciążliwości i opóźnila wyjście z impasu o kolejny rok. Jeżeli Rada nie uchwalił przygotowanego przez niego planu naprawczego to kochani mieszkańcy mamy już w tym roku komisarza zapewne po wyborach jesiennych i zamykanie szkół i nie tylko Tarnawy. Zamykanie nie przekształcanie, co proponował Wójt. Moim skromnym zdaniem rodzice dyrektor i nauczyciele tej szkoły strzelili sobie w kolano odrzucając propozycje stowarzyszenia. Przedłużyli swoje życie tylko na ten rok, a potem koniec, a tak mogliby sobie prowadzić w stowarzyszeniu albo jako filie szkoły w Grabiu. Zobaczycie i przekonacie się wspomnicie moje słowa, ale będzie już za późno. Ludzie myślą że Wójt ma złą wolę, ale się mylą on robi to co powinno być już 4 lata temu zrobione, robi to co musi by gminę uratować. I nie martwcie się szkołą muzyczna bo jeśli dyrektor nie weźmie się do roboty i nie będzie znowu zysków to tam będzie to samo, a czysz już poszedł w dół poprzez wyłączenie z opłat jednego z pomieszczeń. Czy Wójt planował likwidację szkół?? Nie nie planował i tak pisał w programie natomiast nie pisał że nie będzie przeksztalcal i takie propozycje złożyl najpierw polegające na przeksztalceniu, ale mieszkańcy je odrzucili choć było blisko kompromisu, ale dwie radne skutecznie mieszkały rodzicom w głowach więc nie miał innego wyjścia jak poddać pod głosowanie filie szkoły w Grabiu gdzie de facto w Tarnawie zostałby 0-3. Taka zastał sytuację gminy po obu poprzednika być może szkoda że nie napisał wprost co zastał, ale nie chciał iść na konfrontację z przeciwna mu Rada. Ktoś pisał że Śliwa wziął pożyczkę w parabanku tak wziął bo to była pożyczka zaplanowana przez Roja której on nie wziął pod koniec kadencji wiadomo dlaczego , wybory – dlaczego w parabnku? Bo poprzednik zastawil wszystkie nieruchomości i żaden bank nie udzieli już kredytu. A na koniec napisze tylko tyle że tylko Śliwa zabiegał o plan naprawczy w tamtej kadencji zaraz po wezwaniu RIO i są na to dowody w protokole z sesji. Wiem, zaraz ktoś napisze, że był przewodniczącym Rady za Kuliga, tak byl, z tym że tak naprawdę wszyscy wiemy że to Wójt kreuje politykę w Gminie i jeśli głosował za rozwiązaniami Kuliga to tak samo jak reszta Radnych którzy dziś są w Radzie i probuja się wybielic jakcy to niewinny na czele z obecną przewodniczącą. Akurat uchwały za kadencji Kuliga nie przechodzili tylko głosem samego Śliwy ale wiekszosci. Moim zdaniem choć Śliwa orłem nie jest i trudno żeby był przy takim sprzeciwie Rady to powinniśmy go poprzeć żeby cokolwiek zrobił a nie tylko utrudniac, bo przynajmniej coś zrobić chce lepiej lub gorzej ale chce. I nawet jeśli mielibyśmy go już nie wybrać na kolejną kadencję, bo może pojawi się lepszy orzel, to i tak lepiej żeby przez te 5 lat cokolwiek drgnelo niż nic. Ci którzy twierdzą że posiadania własnego samorządu jest nic nie warte przekonają się jak będą traktowani jak dołącza do obcej gminy, będą dla tych gmin 5 kołem u wozu zawsze jak gorszy sort, jak kula u nogi.

 21. Panie Manys na tej liście brakuje tylko pańskiej osoby. Patrząc na cała sytuację w gminie z boku można zauważyć, że największy zamęt sieje pańska osoba.

  Pańską największą bolaczka jest szkoła muzyczna. Może się mylę ale wydaje mi się, że Pan Chmielek niejednokrotnie udowadniał, że szkoła przynosi dochód dla gminy. Tylko w zeszłym roku gmina doplacila do niej ok 100 tyś. I o te 100tys. Panu chodzi? Dlaczego w żadnym z artykułów nie napisze Pan, że w ciągu kilku wcześniejszych lat wygenerowala dochód dla gminy w granicach 1 miliona.

  Z kolei nie wiem jak może Pan porównywać wysokość czynszu, który płaci gmina stowarzyszeniu z tym, który jest ustalony przez gminę na wynajem budynków (jeśli dobrze pamiętam 48zl-20.50zl). Był Pan kiedyś w szkole muzycznej? To nie jest zwyczajna szkoła z gołymi ścianami jak w podstawówce. Zakładam, że przystosowanie tego budynku nie było tania inwestycją więc teraz te koszty zawarte są w czynszu.
  Czy nie takie jest prawo rynku?
  Wydaje mi się, że Pan to doskonale rozumie.

  • Winny jestem Robertowi Rojowi przeprosiny. Panie Wójcie – PRZAPRASZAM! Miał Pan rację, jeśli chodzi o szkołę muzyczną! Szczerze? Byłem w szoku, kiedy zobaczyłem tę umowę! Ona nadaje się wyłącznie do NATYCHMIASTOWEGO rozwiązania! Dlaczego? Ponieważ jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego, a takie umowy są z mocy prawa nieważne! http://mojlapanow.pl/tylko-u-nas-tak-sie-wlasnie-doi-gmine/
   Na litość boską – czemu Pan jej nie uniewaznił/nie rozwiązał? Owszem portal był wówczas odwrócony przeciw Panu – za to PRZEPRASZAM! 🙁

  • Panie Redaktorze. Czytając różne artykuły i Pańskie komentarze wnioskuje o zaprzestanie Pańskiej działalności jako redaktora. Pańskie wypowiedzi nie są obiektywne i dlatego portal stał się polem do gry politycznej. Szkoda, bo często mogłem dowiedzieć się o wielu sprawach. Niestety teraz próbuje Pan wcisnąć swoją rację, która zresztą nie ma nic wspólnego z rzetelną informacja, do której jest Pan zobowiązany. I jak Pan trafnie zauważył w komentarzu – należy zacząć od siebie. Jeżeli jeszcze ma Pan moralność i grosz szacunku to liczę na Pańską odpowiednią reakcję.

   • Bardzo dziekuję za troskę – to zawsze ważne!
    Zmartwię Cię – będziecie dalej oglądać rzeczy, których normalne nie było widać.
    no więc, nie, nie mam zamiaru zaprzestać działalności! 😉

    • Widzę, że bardzo się Pan nakręcił. Pewnie odbije się to czkawką, bo krytyka polega na rzetelnych informacjach, a to co Pan tutaj uprawia to krytykanctwo. Zatem życzę więcej rozwagi i dystansu. PS. Nie zna mnie Pan, więc dlaczego od razu zwraca się na TY? Poproszę trochę więcej kultury osobistej.

  • Do „PiSfann”
   „W rankingu brakuje tych wszystkich „biznesmenów” uciekających z podatkami z naszej gminy!!!”
   A może warto zastanowić się dlaczego uciekają ? I kto odpowiada za to że uciekają ? I widać że sąsiednim gminom zwyczajnie opłaca się mieć niższe podatki 😉

 22. panie redaktorze piszesz że wójt Roj brał kredyt w parabanku a przecież wójt Śliwa po miesiącu urzędowania gdzie zaciągną kredyt jak nie w parabanku

 23. Mieszkam w Chrostowej i jak byli ci radni to czynszu tak drastycznie nie podnieśli za wodę, ścieki i śmieci. Słyszę, żę mają wyłączyć światło mieszkam na Kopalinach i nie wiem jak z pracy dojdę do domu o 23. Osobiście mnie było lepiej jak oni rządzili.

 24. Zacznijcie reformę od UG w Łapanowie redukcja etatów, Szkoła Muzyczna czynsz o połowę w dół, reforma oświaty z ZEAS przy UG Łapanów na czele, GOK, potrafcie podnieść wodę ścieki i wyłączyć światło i ranking pożal się Boże.

 25. Wszystkim tym radnym połowa obecnej Rady do pięt nie dorasta. Spieprzyliście reformę oświaty i szukacie kozłów ofiarnych. Zaczęli właśnie ci ludzie reformę przekształcili Szkoły w Cichawce i Zbydniowie i nie bali się odpowiedzialności co inne władza wykonawcza co inne uchwałodawcza. Nie zwalajcie winy na Roja, Kulig zostawił taki burdel, że powinna mu za sąsiadkę być cela więzienna. Kulig wprowadził podwójną księgowość, która zobaczyła światło dzienne za Roja i w tedy Księgowa straciła posadę. Radnym przedstawiono budżet w którym wszystko było piękne a w rzeczywistości wielkie bagno. Roj jak zobaczył gówno to wylądował w szpitalu. Obecny Wójt był prawą ręką Kuliga może on coś powie na ten temat. Wysokość czynszu w Szkole Muzycznej została ujawniona za Roja wszystko było pod dywanem.

Komentowanie jest wyłączone.