Nad zalewem ruszył projekt nauki pływania

Fot. Pixabay

Zamiast jeździć na basen, dzieciaki z Łapanowa uczą się pływać na zalewie.

Na kąpielisku strzeżonym w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym „Zalew” w Łapanowie ruszył projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać 2018”.

Gmina Łapanów pozyskała na ten cel środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 18 000,00 zł. Zajęciami objęci są uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas szkół podstawowych.

W projekcie uczestniczyć będzie 18 grup po 12-15 osób każda. Dzieci uczestniczące w zajęciach uczą się pływać, a w formie rekreacji korzystają z rowerków wodnych, kajaków, boiska do plażowej piłki siatkowej. Do dyspozycji dzieci jest również zjeżdżalnia wodna i plac zabaw.

Dla dzieci objętych projektem organizowane będą przejażdżki łodzią motorowodną. Zajęcia prowadzone są przez instruktora pływania przy pomocy ratowników wodnych. Gmina zorganizowała opiekę wychowawców i transport uczestników na zajęcia.

Informacja: Tadeusz Mazur

Artykuł pochodzi z serwisu lapanow.pl
6 Comments

  1. Oby jak najszybciej wójtem został Pan Manys, wtedy woda w zalewie będzie niczym na plaży w Palma de Mallorca, no i most w Kamyku będzie otwarty

  2. szkoły zamknać,zalew zasypac gmine oddac komisarzowi – znamy juz obietnice kandydata na wójta,szkoda bo wierzyłem ze coś mozna

  3. Na miejscu wójta wystąpił bym do sądu za ten tytuł artykułu. Gdybym ja był wójtem tak bym zrobił.

  4. https://pl.wikipedia.org/wiki/Mu%C5%82_(geologia)

    …zapraszam do lektury link powyżej. Mieszkam blisko zalewu od urodzenia i widziałem jak wyglądały jego początki.Jak wyglądało jego dno i ile syfu zostało usunięte. Szlam, muł, ta woda to coś naturalnego. Jeżeli chcecie czystej, kryształowej wody zapraszam na baseny, kompleksy basenowe, termy Bukowina, Białka, Szaflary gdzie ilość chloru i różnorakiej chemii nie jest do określenia przez przeciętnego zjadacza chleba. Wracasz „szczęśliwy”, że zostawiłeś parę „setek”, oczy szczypią jakby ktoś piachu nasypał i ten niepowtarzalny zapach – chanel5, śmierdzisz chlorem na odległość przez kilka dni.Skóra szorstka i wysuszona. To moje doświadczenie, Twoje może inne. Dla mnie mimo wszystko bliższa zdrowiu jest natura niż sztuczne zbiorniki chemii. Zapytajcie ludzi którzy przyjeżdżają nad Rabę czy nad nasz zalew dlaczego to robią??? Szanowni Państwo mniej krytyki, więcej promocji a ocenę zostawcie korzystającym.

Komentowanie jest wyłączone.