PILNE! Komunikat wójta o skażeniu. Co dalej?

Fot. Pixabay

Co dalej z wodą? Oto komunikat wójta o skażeniu…

Z komunikatu wynika, że dziś Sanepid pobrał próbki wody do zbadania. Wyniki analizy mają być znane w środę. Do tego czasu wody z łapanowskiego wodociągu można używać wyłącznie po przegotowaniu.

Komunikat w sprawie wody.

W dniu dzisiejszym zostały pobrane przez POWIATOWĄ STACJĘ SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNĄ W BOCHNI próbki wody do badania, wynik badania będzie opublikowany w środę zgodnie z informacją otrzymaną z PSSE.

Na obecną chwilę obowiązują wytyczne określone w komunikacie nr 2 z dnia 01.02.2019 r. przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bochni.

Wójt Gminy Łapanów
Andrzej Śliwa

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:

Oceń jako pierwszy!
18 Comments

  • no tak dawno bo od roku 96 podpieci jestesmy do kanalizacji gminnej…za to pozostali nie wypełniają swoich obowiązków i wywalaja do rowow i potokow a pozniej jestescie w szoku ze bakteria

 1. Rodzina kilkuosobową ma grzać wielkie gary wody do mycia , spożycia itp. i ponosić jeszcze dodatkowo koszty. Pomijam uciążliwość takiego procesu. Dlaczego gmina nie podstawia wody tak jak dzieje sie to normalnie w takim przypadku? Czy naprawdę gmina rządza nieudacznicy czy tez lepiej zaoszczędzić kosztem mieszkańców?ile razy statystycznie może się zdarzyć w ciągu 2 lat takie skażenie w jednym miejscu? Może niech osoby odpowiedzialne sie doksztalca w zakresie monitoringu i oczyszczania wody. Może ta woda jest uzdatniania metodami z początku ub wieku? Jak można oszczędzać na zdrowiu mieszkańców?brak słów. Lepiej się faktycznie stąd wyprowadzić bo trudno mieszkać w warunkach jak np w Afryce Równikowej. Ciekawe czy ktos odpowiedzialny wyciągnie na przyszłość wnioski z tej sytuacji. Śmiem wątpić niestety

 2. Można tu na forum wylewać swoje żale jak wylewają ścieki do rzeki, można wyć z bezsilności, można przeklinać, ale co to da?? Prawda jest taka że w Łapanowie żądzą nieudacznicy, ludzie z poprzedniej epoki, którzy nie mają zielonego pojęcia o dzisiejszych standardach! Pozostaje tylko się wyprowadzić…..

  • Zaczekaj chwilę, przyłącz się! To nie jest prawda, że tu sami nieudzacznicy, wręcz przeciwnie!
   Trzy lata temu takie rzeczy byłyby nie do pomyslenia, ale portal jednak coś zmienia 🙂
   Dla nierobów, oszustów i kombinatorów nie ma tu miejsca!

 3. Woda nie nadaje się do spożycia nawet po przygotowaniu! !!! Ta bakteria to beztlenowiec. Posiada otoczkę, która ją chroni przed wysokimi temperaturami!

 4. Technologia oraz urządzenia zamontowane na ujęciu wody całkowicie eliminują ryzyko przedostania się skażenia. Albo to cholerstwo cały czas krąży w rurach od 2017r albo coś się stało co nie powinno było … . I to w momencie gdy zbliża się proces właściciel ubojni, to jest w tym najbardziej zdumiewające dla myślących. Wolę myśleć że to urządzenie nawaliło aniżeli człowiek nawalił. Panie wójcie to naprawdę trzeba wyjaśnić bo to kosztem naszego zdrowia .

  • nie ma co wyjasniac i szukac winy w ubojni (nie tym razem). Szykania winnych i obwiniacie urzednikow a sami sie rozgladnijcie wogol siebie i na wasze studzienki sciekowe. W miejscowosciach gdzie nie ma kanalizacji az piany plyna rowami i potoczkami bo szkoda 80zl na wywoz sciekow. Sami siebie trujecie a pozniej pier. w necie o winnych…

 5. A ja się pytam co z lampami które zostały zakupione w trakcie ubiegłorocznej akcji z baterią w wodzie?! Są te lampy czy już ich nie ma?! A może w ogóle nie zostały zakupione, mimo iż tak szumnie o nich głoszono…

 6. Czy ktoś tego nie rozumie że my musimy się myć Musimy myć naczynia musimy korzystać z tej wody bo nie mamy innej możliwości i nie będziemy zwracać uwagi na zagrożenia bo potrzebujemy wody do życia Jeżeli ktoś będzie chorował jeżeli komuś coś się stanie Mam nadzieję że znajdą się odpowiedzialni za ten stan rzeczy przez te 2 lata był czas na wszelkie zabezpieczenia i szczególny monitoring naszej wody nasi radni zróbcie własne dochodzenie na urzędników Nie możemy liczyć właśnie to udowodnili jeżeli powtórzyło się dzisiaj to Dlaczego nie kolejny i kolejny raz miałoby się nie powtórzyć Pozdrawiam Radnych i apeluje zróbcie porządek z tym zakładem który odpowiada za naszą wody.

 7. Czy ktoś bada Stradomke pod kątem zanieczyszczeń powyżej i poniżej Łapanowa? Może łatwiej byłoby ustalić źródło zanieczyszczeń. Może redaktor opisać proces pozyskiwania wody dla Łapanowa?

  • Blackberry
   Oprócz badania samej Stradomki należałoby też zając się je dopływami: Tarnawką, Potokiem Saneckim i Polanką. A przede wszystkim skończyć z „głupią” regulacją. Prostowanie koryta, wypłycanie go powoduje szybsze spływy (co w przypadku powodzi zwiększa jeszcze straty) i brak naturalnej retencji przy i tak minimalnych przepływach.

  • Wypadalo by zbadac rzeke. Pana slawka nie ma a woda dalej skazona moze wzial by sie ktos za ubojnie bo to jest przyczyna tego wszystkiego.w rzece dalej plywaja odpady wlasnie z ubojni

Komentowanie jest wyłączone.