Pijany jak…Rowerzysta

Fot. Pixabay
1.8
(5)

W miniony weekend policjanci z bocheńskiej drogówki przeprowadzili akcję badania trzeźwości wśród rowerzystów. Wyniki są zatrważające!

Śmiało można powiedzieć: pijany jak… rowerzysta.

Podczas akcji policjanci zatrzymali aż siedmiu pijanych rowerzystów. Akcja trwała od piątku, 13 września i trwała przez trzy kolejne dni. Policjanci z bocheńskiej drogówki starali się w tym czasie eliminować wykroczenia drogowe, jakie popełniają kierowcy jednośladów.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie nieprawidłowe zachowania kierujących rowerami, a w szczególności: przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, nieostrożne wjeżdżanie na jezdnię zza przeszkody lub pojazdów, czy też jazdę rowerem wzdłuż po chodniku. W trakcie kontroli sprawdzali też stan techniczny rowerów, ich obowiązkowe wyposażenie, a kierujących badali na zawartość alkoholu w organizmie.

Efekty działań to aż 20 wykroczeń, w tym 10 związanych z niewłaściwym wyposażeniem i stanem technicznym rowerów. Zatrważające jest to, że w trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali aż siedmiu nietrzeźwych kierujących rowerami. Rekordzista miał ponad 2 promile i czynny zakaz kierowania pojazdami, w tym też jednośladami.

Policja przypomina:

Rowerzyści są szczególnie narażeni na doznanie poważnych obrażeń w wyniku wypadku. Poza nietrzeźwymi rowerzystami ogromnym zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są również jeżdżący po zmroku bez wymaganego oświetlenia oraz przejeżdżający po przejściach dla pieszych cykliści.

Rowerzysta, który znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych. Osobie, która jedzie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 1.8 / 5. Głosy: 5

Oceń jako pierwszy!