Pedofil grasował w Wieliczce i okolicach. Złapany!

Wieliccy policjanci w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o nakłanianie małoletnich do kontaktów seksualnych.

Dzięki wnikliwej pracy funkcjonariuszy namierzono  mężczyznę, który wyszukiwał w sieci osoby małoletnie w wieku 10-14 lat i składał im niedwuznaczne propozycje. W dniu 14 stycznia policjanci dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca powiatu wielickiego, który  był całkowicie zaskoczony, gdy policjanci pojawili się w jego domu. Podczas przeszukania zabezpieczono  m.in. sprzęt komputerowy, telefon  oraz  nośniki pamięci. Ponadto w sprawie  uzyskiwane będą dodatkowe opinie biegłych z zakresu różnych specjalności, dane od operatorów telefonii komórkowej, oraz administratorów portali społecznościowych.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu kilkunastu zarzutów z art. 200a § 2 kodeksu karnego, a w dniu 16 stycznia 2017 roku decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
1 Comment

Komentowanie jest wyłączone.