Park dla quadów w Łapanowie? To możliwe! Kto jest za?

Fot. pixabay.com

Szanowni… wiemy, że jest zainteresowanie takim „parkiem rozrywki”. Nadarza się niepowtarzalna okazja, by to zrobić – budżet obywatelski Województwa Małopolskiego. Nie zgadniecie ile można otrzymać – aż 400 tys. zł, jeśli „sprawa” dotyczy kilku powiatów. Kto się podejmie koordynacji? Panie wójcie, mamy jakąś działkę, którą można na to przeznaczyć?

Park dla quadów w Łapanowie? To możliwe! Kto jest za? Byłaby to wyjątkowa okazja po raz kolejny rozsławić Łapanów! Wraz z zalewem park quadów może stać się kolejną rozrywką wspierającą budżet gminy. Zwłaszcza, że park może działać cały rok. Jest też i dla młodszych, i dla starszych.

Wszystko o budżecie i potrzebne dokumenty znajdziecie TUTAJ:

Ile kosztuje taki park?

Załóżmy, że działkę da gmina. Na dostosowanie jej, zakręty, pagórki, ogrodzenie, oświetlenie –  nie więcej niż 8 – 10 tys. zł.

Jeden quad to koszt 15 – 20 000 zł – dla sprawnego działania, przynajmniej na początek, wystarczy 3 – 5 pojazdów.

Potrzebny jeszcze pracownik, niech zarabia 2,5 tys. zł netto – koszt dla gminy to około 4200 zł. Pewnie gmina znalazłaby coś w swoich zasobach. Wszak ma dużo sporo zarabiających pracowników a jak wiemy od Czytelników ci mają czas i na zakupy, i na fryzjera w trakcie pracy!

Dochodzi ubezpieczenie sprzętu i ludzi – składka roczna do 3 tys. zł.

Taki tor na pewno będzie odwiedzany. Nie tylko przez turystów. Również przez sąsiadów, mieszkańców powiatów: bocheńskiego, myślenickiego, limanowskiego, brzeskiego – będą mieli całkiem blisko!

Ile można zarobić? Załóżmy, że pół godziny jazdy będzie kosztować 10 zł, godzina 20 zł (wyjątkowo niska stawka!). Niech z 5 pojazdów wyjdzie 10 godzin dziennie. Już mamy 2 tys. zł za jeden dzień! Załóżmy, że nie będzie popytu non stop przez cały rok, w miesiącach zimowych na pewno zainteresowanie będzie mniejsze. Dlatego 2 tys. zł X (średnio) 10 dni w miesiącu daje nam 20 tys. zł miesięcznie przychodu!

Opłaca się? Staraliśmy się pokazać przychody zaniżając je, a koszty podwyższając. Oczywiście, żeby dobrze podejść do tematu należy wszystko skrupulatnie policzyć, ale…

Rocznie minimum 200 tys. zł przychodu minus koszty serwisowania sprzętu, ubezpieczenie, oświetlenia i utrzymania terenu (10-20 tys. zł). Większe zarobki zależą tylko od inwencji właściciela toru. Panie i Panowie włodarze, mieszkańcy, kto chętny?

Jest szansa, trzeba złapać srokę za ogon!

Spotkanie informacyjne w sprawie budżetu obywatelskiego:

10 maja 14:00 Bochnia bocheński Starostwo Powiatowe – sala konferencyjna  ul.Kazimierza Wielkiego 31

Termin przyjmowania zgłoszeń: 19 czerwca 2017 r.

Potrzebne są podpisy poparcia: wiemy, że nie będzie trudno.

A na koniec głosowanie: „Mój Łapanów” zrobi wszystko, żeby było jak najwięcej głosów!
9 Comments

    • do biznesplanu temu daleko, sami zresztą napisali że trzeba dobrze policzyć wszystko 🙂 ale pomysł wydaje sie super, takie tory przynoszą sławę, do zarobków się nie wtrącam bo się nie znam 🙂

  1. Załóżmy, że „byłoby zainteresowanie” tego typu torem. „Namiastki” torów już były w Woli Wieruszyckiej, przy wyjeździe z Gdowa i… nie ma. Wiem, to nie to, ale skoro już ich niema, to powinno to dać do myślenia czy warto się brać za tego typu działalność. Załóżmy, że warto. Pozostaje jeszcze jedno, ale jakże ważne pytanie. A co jeśli gmina kierując się przykładem domów kultury po wybudowaniu toru… Utworzy stanowisko dyrektora „Centrum Sportów Ekstremalnych”, następnie „Kierownika Toru”, no i na końcu pozostanie pracownik. Oj czarno to widzę…

  2. prosze sprawdzić jeszcze raz biznes plan
    5 x 20 zł= 100zł
    100zł x 10h = 1000zł dziennie
    a nie 2000zł

Komentowanie jest wyłączone.