Panie Wójcie, co Pan w tej sprawie zrobił?

Gadanie, gadanie… A działania zero?

Dostaliśmy taką wiadomość:

Witam! Mam prośbę do Szanownej Redakcji odnośnie złożenia zapytania, najlepiej do samego Pana Wójta Roja o kroki i działania, jakie poczynił w sprawie budowy nowego mostu lub remontu istniejącego, przez ostatnie prawie pół roku od zebrania z mieszkańcami Kamyka. Niech poda do opinii publicznej, jak spełnia obietnice głoszone na zebraniu. Osobiście mam obawy, że temat ucichł i nie robi się nic w tej sprawie. Wartym sprawdzenia jest też fakt, czy rzeczywiście w przyszłorocznym budżecie Gminy jest zabezpieczony ponad milion złotych na budowę mostu, jak to żarliwie  zapewniał mieszkańców  Pan Wójt. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Owszem poprosiliśmy Gminę o stanowisko w tej sprawie. Zobaczymy, co odpowiedzą. Poczekać musimy dwa tygonie – no niestety, Wójt uważa, że na pytania „Mojego Łapanowa”, czyli Wasze nie można odpowiedzieć szybciej.

Szczerze? Przy obecnej sytuacji finansowej gminy opowieści o milionie złotych można włożyć między bajki. Nie, miliona nie będzie! Ale naśmieszniejsze jest to, że taki mostek nie kosztuje miliona!!! No po prostu nie kosztuje!

Od redakcji: Panie Wójcie, może Pana ludzie wezmą się wreszcie do roboty!? Za co biorą pieniądze? Nie, ten mostek nie kosztuje milion! I dobrze Pan o tym wie! Opowiadanie o milionie to jest absurd, farmazony i bajki. Kosztuje może 50-100 tys. zł. A ludziom mostek jest potrzebny!
9 Comments

 1. W związku z powracającym tematem budowy mostu w Kamyku jako radny Naszej miejscowości bardzo dziękuje za wsparcie mieszkańcom, którzy tak licznie uczestniczyli w zebraniu. Jest to problem, który mi osobiście spędza sen z powiek i jest to mój punkt honoru aby ten most powstał jak najszybciej. Rozumiem i ubolewam nad problemami, które wynikają z zamknięcia mostu. Wypowiadałem się odnośnie mostu w Kamyku w dniu 23-06-2017 na tym Portalu. Na sesji Rady Gminy nr XXIV i XXV, obszernie na ten temat wypowiadał się Pan Wójt. Otrzymałem pismo z UG w Łapanowie z dnia 05-06-2017r i przesłałem na Portal Mój Łapanów i mam nadzieję, że zostanie opublikowane. Chciałem Państwu w skrócie przedstawić moje starania o nowy most w Kamyku na który jest pełna dokumentacja i wydana zgoda Starosty Bocheńskiego w dniu 14-11-2016 na budowę. Jak zostałem radnym pod koniec roku 2010 to już w roku 2011 składałem wnioski o remont mostu. Podjęcie prac na moście było zależne od wyremontowania mostku na potoku „Sieraczka” łączącego Kamyk z Sobolowem i to wykonano w roku 2013. Od tej inwestycji zależało podjęcie starań o budowę nowego mostu tak aby mieszkańcom Kamyka zabezpieczyć dojazd. W roku 2015 obecna Rada i Pan Wójt podjęli decyzję o budowie nowego mostu o co bardzo zabiegałem. Jestem zwolennikiem budowy nowego profesjonalnego mostu uzasadniam dlaczego. Chcę pokoleniom, które przyjdą po nas zapewnić praktycznie bez ograniczeń dojazd. Most ma kosztować 5,570 000 zł. wkład własny Gminy to kwota 1000 000 zł. Jest mi wiadome, że intensywne starania o budowę nowego mostu podjął Pan Wójt a dokładnie o pozyskanie środków na ten cel. Takie inwestycje nie są proste i ja jestem tego świadom, zależne są od środków „Europejskich”, wymagają czasu. Jako przykład podaję przystanek koło sklepu „Kamyczek” w Kamyku ktoś by powiedział co to takiego, cała procedura trwała dwa lata aby postawić słupek z tablicą przystanek. Nie jest to wina pracowników UG w Łapanowie, którzy mi bardzo pomagają przy różnych inwestycjach co jest szczerą prawdą, takie mamy prawo. Nie należę do ludzi, których bardzo łatwo zbyć jak mnie wywalą drzwiami to wchodzę oknem. Mam nadzieję, że tak jak do tej pory Opaczność Boska będzie czuwała nad Kamykiem, Mieszkańcami i moją skromną osobą. Pokładam ufność w Panu Bogu, że mi pomoże tak jak przy melioracji „Stradomki”, położeniu asfaltu i kładki pieszo jezdnej Kamyk-Kopaliny, osuwiska Kamyk-Wierzchowina i wiele innych mniejszych inwestycji, które udało się zrealizować na terenie mojej małej Ojczyzny jaką jest Kamyk. Pozdrawiam wszystkich i z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzę wszystkiego co najlepsze, Opaczności Boskiej: Mieszkańcom Kamyka, oraz Portalowi Mój Łapanów i wszystkim jego czytelnikom. Z wyrazami szacunku Krzysztof Kluba.

 2. Pamiętam jak dzień dzisiejszy ,jak to Wójt na zebraniu kilka razy zapewniał , że mają ponad milion złotych zabezpieczony w przyszłorocznym budżecie. Oczywiście to miał być częściowy wkład gminy w budowę nowego mostu , resztę potrzebnej kwoty (wycena budowy nowego mostu opiewa na około 5,5mln zł) miało pochodzić z funduszy zewnętrznych . Obecna tragiczna sytuacja finansowa gminy , skłania mnie do zadania pytania Panu Wójtowi , w którym to parabanku ,albo u jakiego lichwiarza jest zabezpieczony ten rzekomy milion , skoro w budżecie widać dno ,a żaden szanujący się bank ,nie chce udzielić gminie kredytu ?

 3. Tylko wspólne działania mieszkańców Kamyka i zainteresowanych istnieniem mostu mogą przynieść efekt.Pikieta przed Urzędem Gminy jest jedyną , która może przyspieszyć działania w kwestii remontu lub budowy nowego mostu.Wybory już blisko i czas zacząć działać.To teraz także pole do popisu dla sołtysa i radnego bo właśnie ich widzę na czele manifestujących.Nie układy z Panem Wójtem tylko konkretne działanie.

 4. Te wyliczenia to chyba z kapelusza i osoby która kompletnie niema wiedzy na ten temat, jak już Kogoś krytykujecie to przynajmniej miejcie sprawdzone informacje

 5. Co tu pisać takie rzeczy jak most (zapewnienie dojazdu) są pierwszorzędne. Ale po akcji WODA gdzie informacja była jak większość wodę popiła – tragedia.
  Zapewne tłumaczenia będą związane z tworzeniem dokumentacji itp itd byle ODWLEC W CZASIE !!!

 6. A skad wy te wyliczenia macie. Moze ty redaktorzyno bys zrobil za 150 tys ale chyba z klockow lego i potem po wyborach powstanie kolejny portal typu moj lapanow i bedzie szkalowal i inwigilowal nowa wladze ze zrobila tani i nietrwaly most „tymczasowy”. A pieniadze zaoszczedzone wyplynely bokiem

 7. Dziękuję bardzo naszemu wspaniałemu Panu Wójtowi (Brawo Ty!!).
  Codzien dojeżdżam do pracy przez objazd tracą na tym czas oraz paliwo i nikt za to mi nie wrócić.
  Raczej nikt nie pomyślał w gminie że jedyną drogą ratunku np. Dla straży czy karetki jest objazd przez Sobolow przy czy liczy się każda minuta a czasami sekunda. Jeśli coś się stanie za cała odpowiedzialność podnosi gmina oraz Wójt!! Bo brak kasy i aż tyle kasy potrzeba może do waszego portfela A nie na nowy most.

Komentowanie jest wyłączone.