Oto most. W Kamyku. Tragedię zabezpieczyli… taśmami

– Czekamy jak spróchniałe stemple i belki zawalą się i dojdzie do tragedii – pisze jeden z naszych Czytelników. – Wtedy żadna taśma ostrzegawcza nie pomoże.

Oto most. W Kamyku. Tragedię zabezpieczyli… taśmami. Od jednego z naszych Czytelników dostaliśmy taką oto wiadomość:

My mieszkancy wracamy do tematu. Nadal nic nie wiemy, a sytuacja jest coraz gorsza. Gmina poprawia bezpieczenstwo na moście Kamyk-Sobolów taśmami. Most jest tragiczny, wystające deski, gwoździe, łamiące się barierki. A tu tylko taśmy ostrzegawcze. Tyle, a nawet aż tyle zrobiono od czasu poprzedniej reakcji mieszkańców. Możemy dodać ze czekamy jak spróchniałe stemple i belki zawalą się i dojdzie do tragedi. Wtedy żadna taśma ostrzegawcza wzdłuż barierek, jeśli można je tak nazwać, już nie pomoże. Chyba, że będzie rozciągnięta wszerz, by nie bylo przejazdu. Myślę, że rację przyzna każdy mieszkaniec i użytkownik tego mostu.

Pytamy więc gminę: co ma zamiar zrobić, by poprawić bezpieczeństwo? Może planuje budowę nowego mostu? Prawda jest taka, że ten nadzór budowlany powinien zamknąć natychmiast. Sami zobaczcie, wygląda to tak:

[WRGF id=34658]

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
4 Comments

  1. Chciałem Państwa uzupełniająco poinformować, że starania o nowy most w Kamyku były też zależne od wykonania nowego mostku w roku 2013 na potoku „Sieraczka” łączącego Kamyk-Sobolów aby mieszkańcom zapewnić na czas budowy mostu na Stradomce dojazd. Z wyrazami szacunku K. Kluba

  2. Jako mieszkaniec i radny Kamyka mam obowiązek Państwa poinformować na jakim etapie są działania zmierzające w kierunku budowy nowego mostu o co się starałem od roku 2011. Obecna Rada zadecydowała, że będzie budowany nowy most. W związku z powyższym Pan Wójt podjął decyzję o wykonanie projektu. Wcześniej zlecono badania geologiczne, bez których w naszym terenie nic nie można zrobić. W dniu 05-06-2017 r otrzymałem pisemną informację z Urzędu Gminy w Łapanowie nr IBP,III.7234.49.2017, że obecnie jest pełna dokumentacja na budowę nowego mostu w Kamyku decyzję nr 686/2016 na wykonanie prac wydał w dniu 14.11.2016r Starosta Bocheński. Koszt mostu to kwota 5, 570 000 zł. Obecnie Pan Wójt czyni starania w kierunku pozyskania środków zewnętrznych bez, których Gmina Łapanów nie jest w stanie zrealizować tej inwestycji, gdzie sam wkład własny Gminy wynosi 1 000 000 zł. Na ten temat dosyć obszernie wypowiada się Pan Wójt na sesji nr XXIV i XXV jest to na tym Portalu. Dlaczego wcześniej nie zapadła decyzja o budowie mostu w Kamyku na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć ponieważ nie byłem jeszcze radnym. Był pomysł remontu, lecz osobiście mając doświadczenie ile most wytrzymał po ostatnim remoncie nie byłem przychylny do takich rozwiązań. Czas realizacji takich inwestycji przedłuża zbieranie dokumentacji, badania geologiczne, decyzje, zezwolenia itp. Zazwyczaj jest to kilka lat jako przykład podaje osuwisko w Kamyku od mojej interpelacji na początku roku 2011 upłynęło ponad 6 lat bo ta inwestycja jest realizowana w 2017 r. Wszystkich pozdrawiam i dziękuje za poparcie budowy nowego mostu. Proszę o trzymanie kciuków i modlitwę w tej sprawie. Z wyrazami szacunku K. Kluba.

  3. Radze wójtowi z dobrego serca o natychmiastowe działanie i ściągnięcie tych żałosnych taśm.
    Z dobrego serca zaznacze. Bo w innym wypadku bedzie odpowiednia interwencja z Krakowa w tej sprawie. Należy sprawdzić dokładnie ich budżet a w dzisiejszych czasach można zrobić to z prędkością światła. Jako prawnik podpisuje się pod tym i oczekuje jak najszybszej interwencji ze strony wójta w kwestii całkowitego remontu mostu. Aktualnie żądam dla bezpieczeństwa dużej grupy społecznej na wzgląd na ich bezpieczeństwo o natychmiastowe zamknięcie mostu podkreślam natychmiastowe!!!
    W najbliższym czasie osobiście sprawdze czy moje uwagi zostaną wzięte do serca. Sprawdzę to na pewno. Będę się kontaktować w tej sprawie z mieszkańcami i odpowiednimi służbami i instytucjami.

Komentowanie jest wyłączone.