Oto kiedy woda będzie zdatna do picia!

Fot. Pixabay
3.6
(5)

Dopytujecie: kiedy woda będzie zdatna do picia? Najkrótsza odpowiedź na to pytanie brzmi – jak będzie na tyle czysta, by ją można pić bez ryzyka dla zdrowia… Czyli kiedy?

Kiedy woda będzie zdatna do picia?

Na to pytanie nikt poważny w tej chwili nie odpowie! Z tej prostej przyczyny, że nikt nie jest wróżką.

Woda, aby była zdatna do picia, musi spełniać pewne wymogi sanitarne. W przeciwnym razie można się nią co najwyżej zatruć, albo narazić na choroby. Ta z łapanowskiego wodociągu na razie tych wymogów nie spełnia!

Kiedy zatem woda będzie zdatna do picia?

Na razie powiedzieć można tylko tyle: gmina zrobiła już płukanie sieci. Pobrane też zostały próbki do badania. Teraz są dokładnie sprawdzane.

Wyniki badania mają być w poniedziałek. Czy to znaczy, że od poniedziałku wody będzie można używać?

Nic podobnego! To się dopiero okaże. Zależeć to będzie od wyników badania.

Na ten moment woda zdatna nie jest. Ani do picia, ani do gotowania, ani do mycia. I jedno, co można powiedzieć na pewno, to że co najmniej do poniedziałku nie będzie! A jak będzie dalej, to zobaczymy…

Na razie gmina informuje skąd można brać wodę przez weekend.

W sobotę i niedzielę mieszkańcy mogą się w nią zaopatrzyć z cysterny w trzech punktach. Trzeba mieć swoje pojemniki.

 • GZK Kobylec – w godz. 7:00-19:00

 • Sobolów (przy remizie OSP Sobolów) – w godz. 8:00-11:00 i 15:00-18:00

 • Tarnawa (przy remizie OSP Tarnawa) – w godz. 8:00-11:00 i 15:00-18:00

A oto wymogi, jakie musi spełniać woda, by była zdatna do użytku. Co ważne, to nie jest żaden urzędniczy wymysł, tylko względy bezpieczeństwa dla zdrowia!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.6 / 5. Głosy: 5

Oceń jako pierwszy!
15 Comments

 1. Panie Karolu. Moze dobrym pomyslem bylo by pismo zbiorowe do UG od mieszkancow ktore zawieralo bedzie prosbe o kontrole kazdego gospodarstwa domowego pod wzgledem dzialania szamb. Moze warto przeanalizowac problem i nie obwiniac tylko jednej strony. Uwazam, ze pieniadze za kary solidne za wypuszczanie sciekow w pola byly by wystarczajace aby pokryc koszty modernizacji ujecia i wodociągu. Nie rozumiem tylko dlaczego GZK nie opublikuje ile mieszkancow ma szambo ktorego nigdy nie wywoza beczki z gzk…. Szukamy zawsze winnych ale ….niech kazdy uderzy sie w piers!

  • Dobry pomysl tylko czy takie kontrole moga byc? Czy gmina ma prawo nakladac kary ? Ciekawe jak zeczywiscie wyglada sprawa z tymi szambami bo pewnie pol mieszkancoe nie wywozi ale to ta polowa pewno ma najwieksze pretensje

  • Zgadzam się z postem wyżej. Kontrole gospodarstw domowych jak najbardziej. Gzk nic nie udostępni bo by ziomki powpadali i taka prawda. Kontrola, kontrolą ale gzk powinno pokazać całą dokumentacje za poprzedni rok i bieżący kto i kiedy zamawia opróżnianie szamba. Bo znam osobiście takich „świętych” co dwa razy w roku zamawiają beczkę z gminy a reszta na bache w las.

 2. Witam. Z odpowiedzią co do pana Paszkota to wójt ma problem bo wszak miał pozostać jako Vice kierownik lecz wiedząc co go w przyszłości czeka i on już o tym też wie nie wiedzą jak to ugryźć czy na te kilka miesięcy pozostawić Czy lepiej zwiać dla mniejszego wstydu Pozdrawiam.

   • No ale jak za poprzednie skażenie Sławomir odpowiadał to co tym razem nie będzie winnych ? nikt nie odpowie?. No niemiejmy złudzeń że ktoś z mieszkańcy nie zgłosi możliwości niedopilnowanie swoich obowiązków bo to już drugie skażenie w ciągu pół roku pierwsza w lutym drugie w lipcu.

 3. Woda niezdatna, a na miesnych i tak myja noże, lady i krajalnice ta wodą!… brrr… aż ciarki przechodzą jak się to widzi… przy takiej ilości wody jaka jest potrzebna na stanowiskach mięsnych nie ma możliwości, aby używać tylko wody butelkowanej lub z beczkowozu. Sanepid powinien odrazu zrobic kontrole i na czas skażenia zamknąć sprzedaż. Zresztą nie wspomnę o braku higieny Pań obsługujących stanowiska mięsne. Najpierw nakładają mięso klientowi, a później tą samą rękawiczką kroją ser lub wędlinę. WTF!?

 4. Lepiej byście się zainteresowali jakie wynagrodzenie będzie miał nowy kierownik, myślę że to jest ciekawszy temat

  • Spoko, spoko… Nie z portalem takie numery 😉 Się już zrobiło 😉
   Taka prośba poszła do UG już 2 lipca:

   Szanowni Państwo,
   w związku z rozstrzygnięciem konkursu na kierownika Gminnego Zakładu Komunalnego bardzo prosimy o:
   1. oficjalne CV nowego Pana Kierownika
   2. informację, od kiedy obejmie on obowiązki kierownika GZK?
   3. informację, na jak długo zostanie z nim zawarta umowa?
   4. informację, ile będzie wynosić jego pensja?
   5. jakie jest najpilniejsze zadanie, jakie ma do wykonania nowy kierownik?
   Prosimy także o informacje:
   6. czy Pan Marcin Paszkot pozostanie w GZK?
   7. jeśli tak, prosimy o podanie na jakim stanowisku, a także ile będzie wynosić jego pensja?
   Będziemy wdzięczni za możliwie szybką odpowiedź.

   Cierpliwie czekamy. BTW – szybkość odpowiedzi świadczy nieco o szacunku, jakim ludzie z UG darzą nie portal, a Mieszkańców! Ale rozumiemy, że w UG mają teraz pilniejsze sprawy, niż szybkie odpowiadanie na takie bzdurne pytania.
   Wyłapują bakterie z wody… 😉

   • A przypadkiem nie jest tak ze nie powinni ujawniac niektórych rzeczy jesli jeszcze nie jest kierownikiem? Albo jak juz nie jest ? Ja bym sie wkurzyl gdyby ktos moja pensje ujawnial.

 5. A no właśnie skoro kierownik Marcin bierze 8 koła a ma nienormowany czas pracy to on powinien w takim razie ludziom wodę wydawać po godzinach nie zaś znowuż naciągnąć Gmine na kasę płaczcąc ludziom nadgodziny a sobota niedziela to setki są i znowuż na nasz koszt .

   • Nie dość że jest kierownikiem w dalszym ciągu to jeszcze zamierza pozostać tak jak przy Sławku zastępcą kierownika inżynier utrzymania ruchu Tylko co z tą skandaliczne podwyżką od wójta ?. Bo zastępca za 8000 miesięcznie to już to chyba przesada ?.

Komentowanie jest wyłączone.