Oto jak się mają nauczyciele w Łapanowie. Średnio?

2.4
(12)

Jutro Dzień Nauczyciela. A jak się mają nauczyciele i szkoły w Gminie Łapanów?

Jak się mają nauczyciele w Łapanowie? Okazuje się, że średnio.

Zapytaliśmy gminę o informację, ile wynosiły średnie zarobki nauczycieli w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Łapanów. Co się dowiedzieliśmy? Że jest średnio… Nie jest dobrze, ale tragedii też nie ma.

Okazuje się, że średnia pensja łapanowskiego nauczyciela to w 2018 roku

4.425,30 zł (brutto).

Owszem, to nieco poniżej średniej krajowej, która wynosi obecnie 4,765 zł. To również poniżej średniej, jaką podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej (5.603 zł). Dane resortu dotyczą jednak tylko nauczycieli dyplomowanych, a więc tych najbardziej doświadczonych. Nasze dane dotyczą zaś średniej dla wszystkich. Wynagrodzenie nauczyciela stażysty zaczyna się tymczasem od 2.538 zł. Reasumując – jak sytuacje finansowa gminy tragedii nie ma.

A jak się mają same szkoły?

Najdroższa w utrzymaniu jest oczywiście szkoła w Łapanowie. W zeszłym roku kosztowała 4,3 mln zł. W tym roku ma kosztować ponad 4,5 mln zł. Druga jest szkoła w Sobolowie. W zeszłym roku jej koszt to ponad 1,6 mln zł. W tym roku ma to być 1,7 mln zł. Do tego dochodzi jednak szkoła muzyczna. Ta w 2018 roku kosztowała ponad 1,6 mln zł, a w tym roku ma kosztować prawie 1,7 mln zł.

Szczegółowe dane możecie prześledzić poniżej (pochodzą one z maja tego roku)

A oto dokument o średniej pensji

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.4 / 5. Głosy: 12

Oceń jako pierwszy!
14 Comments

 1. Tyle narzekacie na szkoły i macie racje. W Łapanowie np: pracują dwie młode dziewczyny jako pomoc nauczyciela, tylko że, jeśli chodzi o pomoc dla Kamila, to OK. Ale, pomoc dla Pani która już dawno powinna być na emeryturze (ale trzyma miejsce dla…) i jeszcze żeby było śmieszniej, tą osobą jest córka naszej Pani przewodzniczącej, rozumiem, że innych chętnych nie było?.

 2. Czyż to nie piękny kraj, w którym o nauczycielach wiedzą wszystko i wszyscy, tylko sami zainteresowani jako nawet nie próbują tłumaczyć. O służbie zdrowie, też wiemy wszystko i dużo lepiej niż sami lekarze, o policjantach, żołnierzach, górnikach też możemy godzinami opowiadać to dobrze mają. Tacy modrzy jesteśmy a narzekamy???. A może to zupełnie odwrotnie jest niż nam się wydaje???.
  „Mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało”

 3. A co z funduszem socjalnym w placówkach, słyszałem że znowu go zabrali. Kto otrzymał w tym roku nagrodę Wójta Gminy? Czyżby nikt nie zasłużył, nie było sukcesów choćby sportowych? ilu nauczycieli w swoich placówkach otrzymało nagrody dyrektora? Panu muszą powiedzieć prawdę. Jest to ciekawy temat!

 4. Pis zrobił z nauczycieli nierobów, niech sobie szuka naiwnych do zawodu za 1800 zł niejeden się przekona jaka to fajna praca. Niejeden się spotka z postawą roszczeniowa rodziców i niejeden szybciutko się zwolni

  • Tak,zawsze mają wybór,markety płacą 2400 brutto za pełne 40 godz tygodniowo.A teraz jeszcze strajk włoski…..może kto nie chce pracować w szkole niech zmieni zawod przecież co roku młodzi opuszczają mury uczelni to dać im szansę.Mają zapał ,potencjał i przede wszystkim chęci!!!!!!!

  • Jak im tak źle za 4400 brutto przy 18 godzinach etatu. To niech idą na PÓŁ etatu do sklepu…..tam się zarabia 2200 brutto za 40 godzin etatu……

   • Widać że intelektem nie grzeszysz 18 godzin to tylko część pracy nauczyciela tydzień ma 40 godziny A co do drugiej części wypowiedzi to trzeba było się uczyć Równie dobrze można napisać o lekarzach prawnikach

    • ANONIM
     DLACZEGO ZAKŁADASZ ZE NIE POSIADAM WYKSZTAŁCENIA…….A co za porownanie z lekarzami ,ktorzy pracuja np .w szpitalu,przychodni,prywatne gabinety nie znam takiego co pracuje 18godz i ciagle się doszkala….znam z własnego podwórka…

     • Na uczelni pensum wynosi 14 godzin jakoś nikt profesom nie zwiększa do 20, nie masz pojęcia o zawodzie to się nie wypowiadaj. Nauczyciel jest do dyspozycji dyrekcji 24 godziny na dobę, wycieczki, konferencje, spotkania, olimpiady.

Komentowanie jest wyłączone.