Oto dlaczego Roj przegrał wybory…

Tylko pięć głosów mniej, niż w 2014 roku i… Przegrana. Tym razem 1642 głosy nie starczyły Robertowi Rojowi, by ponownie zostać wójtem Gminy Łapanów.

Wyniki wyborów jednoznacznie wskazują – obecny wójt utrzymał popracie sprzed czterech lat. Ale oto dlaczego 1642 głosy nie starczyły mu tym razem, by wygrać i sprawiły, że ostatecznie przegrał wybory.

Andrzej Śliwa, który lada dzień obejmie funkcję wójta na kolejne pięć lat zdobył w wyborach 1805 głosów. To o 163 więcej, niż jego konkurent. Co prawda w 2014 roku 1647 głosów, a więc zaledwie 5 więcej, zapewniło Rojowi zwycięstwo i to mimo, że od Jana Kuliga dzieliło go tylko 26 głosów, ale tym razem okazało się, że to za mało.

Co takiego się stało, że mimo utrzymania poparcia sprzed czterech lat tym razem Roj przegrał? Już wyjaśniamy…

Rzut oka na wyniki starcza, by zorientować się, że zdecydował Sobolów. Okazuje się bowiem, że wszędzie indziej walka między kandydatami była wyjątkowo wyrównana. Co więcej, urzędujący wójt zdecydowanie wygrał w Łapanowie I i Grabiu.

W okręgu Łapanów I Roj dostał ponad 59 proc. głosów, w okręgu Łapanów II przegrał co prawda ze Śliwą, ale tylko… 26 głosami (to dokładnie tyle, ile zdecydowało o jego zwycięstwie sprzed czterech lat). Grabie były za to jego – dostał tam 66,5 proc. głosów. Co ciekawe, obaj panowie mieli dokładnie po tyle samo głosów w Tarnawie (po 233).

Miażdżąca dla Roja okazała się jednak przewaga Śliwy w Sobolowie. Wójt elekt zebrał tam prawie 84 proc. głosów! Dokładnie 590. Roj dostał tylko 113.

Co ciekawe, w Sobolowie zagłosowało tym razem dokładnie 160 osób więcej, niż w 2014 roku. A więc dokładnie tyle, ile na finiszu Rojowi brakło do Śliwy. I to właśnie te osoby zdecydowały o wyniku wyborów!

Cztery lata temu w Sobolowie zagłosowały 543 osoby. Tym razem do urn poszły tam aż 703 osoby.

Nie jest tajemnicą, że w ostatnich dniach kampanii najostrzejsza agitacja miała miejsce właśnie w Sobolowie. Nieoficjalnie wiadomo, że angażowała się w nią nawet plebania. Oczywiście za Śliwą. Roj ten teren zaniedbał. Choć są i tacy, którzy twierdzą, że tak naprawdę wybory przegrał już trzy lata temu, gdy podniósł rękę na szkołę muzyczną.

Faktem jest – o takim, a nie innym wyniku wyborów zdecydowało nie co innego, ale właśnie wysoka frekwencja w Sobolowie i osoby, które cztery lata temu nie głosowały, a tym razem poparły Śliwę.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
21 Comments

 1. „160 głosów to dokładnie tyle ile brakło na finiszu”?????
  Panie Karolu ale na finiszu było 163 różnicy. Nie jest to zatem dokładnie 160. O ile przy zakupie ziemniaków może się Pan potargować i uzyskać rabat 3 zł co zakończy się w rezultacie nabyciem tychże ziemniaków. Tu jednak to działa inaczej i 3 głosy a nawet jeden są decydujące i ważne. 160 nie jest więc równe 163 a zatem to NIE JEST dokładnie tyle samo ile zabrakło na finiszu 🙂

 2. kolejny artykuł bez tytułu.
  tak samo mogę powiedzieć, że zdecydował Łapanów, bo gdyby 84 % mieszkańców Łapanowa zagłosowało na Roja to by wygrał.
  ja mogę powiedzieć o sobie ze nie byłem głosowac w pierwszej turze, ale jak zobaczyłem co pan manys wyprawia na portalu jak popiera roja podjąłem decyzję i wspólnie z rodziną (6 głosów) zagłosowalismy na śliwę.Więc panie manys to dzięki panu.
  pisze pan (lub pani) nie wiem kto, że na plebani w sobolowie był prowadzona kampania. Strasznie pan skromny. Nie docenia pan swojego wpływu? być moze pana liczne artykułu dotyczące np. mostu w kamyku, szkoły myzycznej, pana chmielka mogły tak wpłynać na mieszkańców sobolowa, że zagłosowali na śliwę?

  • „obywatel”
   Dokładnie, takiej chorągiewki jak z Pana Redaktora to nie znajdziesz, no może nowy radny powiatowy, razem mogą jeszcze dużo. Jeszcze poczytamy, pośmiejemy się.

 3. bardzo dobrze że Roj przegrał wybory może doceni normalnych ludzi może spokornieje może zacznie mówić prawdę- a może nie mi to lata koło….dla mnie nic nie znaczył od początku do końca zawsze był nijaki i takim go zapamiętam jeszcze przez tydzień.

 4. Widać bylo jak wyglądał wojt na obchodach 100 lecia, nie potrafił przywitać gości ani nowego wójta. On lekcewarzył to i jego zlekcewarzyli – wyborcy…

 5. Witam wszystkich. Redaktor bardzo dobrze wie że to przez niego Roj przegrał. Gdyby nie portal ludzie nie dowiedzieli by się o aferach Przekrętach układach po prostu przeczytaliby kolorową ulotkę pewnie uwierzyliby, zaś mało kto poznałby poglądy Śliwy który odpowiadał na pytania w przeciwieństwie do Roja. Także redaktor skutecznie przez ostatnie miesiące odbierał Rojowi zwolenników. I bardzo dobrze gdyż Roj nie spełnił naszych oczekiwań nie potrafił mało zdolny tchórzliwy naiwny,
  niepotrzebnie nawet startował ponownie. Media mogą wykreować ale i zniszczyć młoda demokracja ludziska naiwnie połknąm wszystko ładnie podane dopiero się uczymy mediów.

 6. Panie,panowie jest/będzie nowy wójt i po co się rozwodzić nad (po co,dlaczego itd…)praktycznie nikt kto jest dobrym gospodarzem nie przegrywa więc wnioski nasuwają się same,pozdrawiam

 7. I co w tym złego? Po pierwsze pamiętajmy, że komisja obwodowa w Sobolowie obejmuje także Chrostową oraz Kamyk, więc nie piszmy o samym Sobolowie. Po drugie co stało na przeszkodzie aby Roj zmiażdzył Śliwę w rodzimym obwodzie Łapanów I? Wygrał, ale nie zdeklasował Śliwy tak jak on w obwodzie Sobolów. Prawda jest taka, że nic by obwód w Sobolowie nie wskurał gdyby nie bardzo dobre wyniki Śliwy w pozostałych okręgach. Śliwie udało się pozyskać ludzi młodych i racjonalnych, dzięki Internetowi, nowoczesnemu programowi oraz odwadze i opowiadaniu na niewygodne pytania. Roj był byle jaki i lekceważył ludzi. Śliwa wygrał mocną przewagą 163 głosy, a nie jak w 2014 Rój tylko 26 głosów.

Komentowanie jest wyłączone.