[Z OSTATNIEJ CHWILI] Wójt zdradził gminę na rzecz znajomych? Jest nowy sekretarz gminy!

Znane już jest nazwisko nowego sekrzetrza gminy. Został nim…

Nowym sekretarzem w Gminie Łapanów został Tadeusz Białka, wcześniejszy pracownik Zarządu Dróg w Nowym Wiśniczu.

Białka zastąpi w gminie Annę Piasecką (łapanowską krezuskę z urzędu, która w ostatnich latach zarabiała w Łapanowie tyle, co premier). Z końcem października przeszła jednak na emeryturę.

Na początku listopada Robert Roj rozpisał konkurs na nowego sekretarza. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Od początku pojawiały się informację, że jest on ustawiony pod któregoś ze znajomych wójta. Faktem jest, że warunki były tak wyśrubowane, że niewielu kandydatów mogło je spełnić.

Ostateczna rozgrywka nastąpiła między Tadeuszem Białką i Mirosławem Drożdżem, który już dziś pracuje w Urzędzie Gminy Łapanów. Komisja konkursowa (prócz wója zasiadała w niej Barbara Molenda oraz Łukasz Kołcz) umyła jednak ręce. Stwierdziła, że obaj kandydaci spełniają warunki i mogą być sekretarzami gminy. Ostateczny wybór zostawiła wójtowi. Robert Roj dokonał wyboru – postawił na Białka. Zamiast człowieka z Łapanowa, który pracuje w urzędzie i zna sprawy gminy, wybrał człowieka spoza niej.

Coś o nowym sekretarzu?

Pracował w urzędzie w Nowym Wiśniczu, w wydziale inwestycji. Zajmował się drogami i pisał wnioski o środki krajowe. Mieszka w Kopalinach. Ma ok 50-ki. Typowy urzędnik: dokładny i skrupulatny.

Miło się współpracowało.

Upierdliwy, w dobrym tego słowa znaczeniu. Zawsze walczy o swoje lub interesy pracodawcy.

Sumienny pracownik.

Bardzo walczy o interes pracodawcy, typowy urzędas…

Gratulujemy wyboru!

 
54 Comments

 1. Nowy sekretarz powinien się przyjrzeć kadrze kierowniczej, którą odziedziczy po poprzedniczce.Połowa tej kadry to emeryci np.kierownik infrastruktury, kierownik rolnictwa, pani dyrektor łapanowskiej biblioteki gminnej. Również ich wyksztalcenie to kpina.

  • Wybrano człowieka w wieku 63 lat, za dwa lata emerytura, lub nie (oczywiście nie ujmuje to jego wiedzy i fachowości). Więc nie ma się co dziwić, że wywołuje to takie emocje. „Po czynach go poznacie”.

   • Co do wiedzy i fachowości, to zapewne, bo zna dokładnie nasze problemy drogowe blisko współpracując z uprzednim wójtem. Żal jedynie, że podatki będą odpływały do obcej gminy (ale i podatki nowo zatrudnionych tak radców /2 osoby/ jak też pracownic Centrum Obsługi Oświaty /2 osoby/ również „uciekają” z naszej Gminy). Szkoda, że w łapanowskiej Gminie brak kompetentnych, wykształconych osób.

    • Osób nie brakuje, to gospodarz nie dba o swoją gminę, ale niestety podobnie jest też w szkołach, często zatrudniane są osoby spoza gminy, (przy tych samych kwalifikacjach) a można było zatrudnić własnych mieszkańców, tu płacących podatki.

     • Nie można bo zaraz hura dura ze zatrudnia sie swoich !!! lepiej niech obcy ma prace, a młodzież z naszej gminy szuka gdzieś daleko

 2. Gratulujemy. Masz nosa Wojcie do mianowania swoich kolegów i koleżanek na najbliższych doradców. Twoja prawa ręka Przewodnicza Rady Gminy Jacewicz to prawdziwy skarb. Przyniosła Tobie i naszej gminie wielce pozytywny rozgłos, a teraz pora na nowego […]. To też będzie prawdziwy skarb dla Ciebie, a czy dla nas??? Pożyjemy i obaczymy

 3. Tradycyjnie jak zawsze w Łapanowie była wcześniej sekretarz było źle teraz pojawił się ktoś nowy też źle. Myślę że dobrze się stało że jest ktoś z zewnątrz bez układów koleżeńskich w urzędzie a czy się sprawdzi czas pokaże i wtedy można będzie oceniać a Drożdż niech się nie przejmuje tylko dalej robi dobrą robotę a zaszczyty czy stanowiska przyjdą z czasem

 4. Gratuluję Wójcie męskiej decyzji, to był słyszny wybór.(Między fachowcem a […], który kopie dołki pod obecną władzą)

  • No jasne że dobry wybór gdzie i z czym Drożdż na sekretarza czy na wójta jak bym został wójtem o on pierwszy do domu

 5. Talkie krótkie pytanie. Czy jest w lapanowie jakis […] którego Mirek jeszcze nie […]? Począwszy od Tadzia. Dalej Jasia i potem RObcia?
  Dziękuje

 6. GRATULACJE ale dla pana Roberta ze mimo trudnego wyboru podjoł miejmy nadzieje ze słuszną decyzje dla dobra gminy. wybierał miedzy „swoim kolegą” wiedzac ze tym samym straci wielu wyborców (a to dzieki dobrym manipulacją co widzimy po tytule )a wzorowym mieszkancem łapanówa- przynajmniej tak na pierwszy rzut oka a nawiasem mówiąc osobą która jest […] w gminie i prawym […], która to osoba MOGŁABY W PRZYSZŁOSCI STWARZAĆ DLA OBECNEGO WUJTA WIELE PROBLEMÓW- co do sympati miedzy byłym a obecnym wójtem nie ma co wnikać

 7. Skąd ta kandydatura! Mirosław choć młody,wykształcony (choć tutaj takich ludział nie brakuje) w urzędowych sprawach wcale nie jest taki biegły! Czego by się nie zapytać nigdy nic nie wie!Jedynie perfekcyjnie reprezentatywny na pokaz!

 8. Dziwię się że obecny wójt pozwala sobie na takie zachowanie swojego pracownika. Ja nigdy nie odważyłbym się wystartować ze swoim szefem w jakimś rankingu. Nie że nie mogę tylko ze zwykłej uczciwości i poszanowania. To pokazuje kim obecny wójt się otoczył i komu powierzył stanowiska. Z innej strony patrząc wydaje mi się ze mogła to być rozgrywka na zasadzie pokaże ci ze mam duże poparcie to mnie zrobisz sekretarzem – a tu mądra decyzja.
  I jeszcze te komentarze na Wójta że go pokonają – Wójcie kim ty się otoczyłeś ?

 9. No to sobie Roj teraz pierdyknął w kolano, Mirek ma 100% wygrane wybory na wójta a wystarczyło go powołać na sekretarza i maiłby problem z głowy, ale jak widać co to znaczy świetna taktyka.

 10. gratulacje juz sie bałam ze p drozdz zostanie sekretarzem. dobrze ze ktoś „obcy” przyjdzie to moze sie bedzie lepiej

 11. Mirek Drożdż w rankingu między nim a Rojem wyprzedza wójta to wójt wybiera jakiegoś Białka czuję obawę spadającego poparcia ale to dobrze bo za rok nie piexrdnie i straci stołek i koryto,prawidłowo.

 12. ciekaw jestem co jeszcze ten wójt spartoli. chyba wszyscy już się przekonali jak mu zależy na dobru gminy. Wstyd,porażka, żenada. Czy ten człowiek w końcu się opamięta.Lepiej by było gdyby wcale gmina nie miała wójta bo wstyd że rządzi Łapanowem Koziołek Matołek-bis

  • Koziołek matołek to sie pcha teraz do kryta, nie dość że lansuje się na wójta pod nosem obecnego to jescze obgdaduje na cały powiat.Świat jest mały – m…Są świadkowie którzy z resztą nie omieszkają opowiedzieć o rzeczach jakie koziołek opowiada, częś z nich podchodzi pod paragraf. Cóż, zajmie sie tym odpowiedni urząd.

 13. Ciekawe jak na to zareagują Pro Aktywni w kampanii wyborczej?? Powszechnie wiadomo, że to dzieki nim wygrał obecny Wójt…

  • Mirek przegrał bo Roj mu nie ufa. Tutejszy przegrał z kimś z zewnątrz. A teraz taka sytuacja. Wiemy, że zdrowie Wójta nie jest w najlepszej kondycji i nagle stan zdrowia nie pozwala mu rządzić gminą i kto nami rządzi. Wybraniec z zewnątrz, którego sam Roj mianował? Ktoś go zna poza Rojem? Ktoś mu ufa poza wójtem? Ile pozostało do tych wyborów?

   • To co miał wybrać konia trojańskiego???Ambicje to nie wszystko trzeba coś sobą reprezentować…. gratuluję Ci poczucia humoru.

Komentowanie jest wyłączone.